شما اینجا هستید
اخبار اصلی » تردد از مرزهای زمینی با ارائه کارت واکسن و تست پی‌سی‌آر بلامانع است

حسین قاسمی دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با ویروس کرونا در پاسخ به این سوال که با توجه به اینکه چند روزیست همه مردم باید با ارائه کارت واکسن در محل کار خود حضور داشته باشند تا خدمات دریافت کنند، اما هستند کسانی که مشکل پزشکی دارند و نمی‌تواند واکسن بزنند اظهار کرد: مبنای این موضوع در بخشنامه سازمان اداری و استخدامی کشور آمده که در واقع کارکنان دولت را ملزم به واکسیناسیون کرونا کرده است؛ بر همین اساس کسانی که به هر دلیلی عذر پزشکی و محدودیت برای تزریق واکسن داشته باشند، با ارائه مستندات پزشکی  می‌توانند در محل کار خود حضور پیدا کنند و مشکلی برای آن‌ها پیش نخواهد آمد.

قاسمی با اشاره به خبر‌های منتشر شده مبنی بر برداشته شدن محدودیت‌های منع تردد شبانه اظهار کرد: ما هر آنچه که بخواهیم به عنوان محدودیت اعمال کنیم و یا اینکه بخواهیم به عنوان محدودیت اعمال نکنیم نیازمند مصوبه ستاد ملی مقابله با کروناست و تا زمانی هم که ستاد ملی مقابله با کرونا در این زمینه مصوبه‌ای نداشته باشد، عملاً نمی‌توان راجع به این موضوع صحبت کرد.

وی ادامه داد: یکی از استانداران محترم در مصاحبه‌ای گفته بودند که طرح برداشته شدن محدودیت‌های منع تردد شبانه را به کمیته ستاد مقابله با کرونا ارائه می‌دهند و پس از بررسی‌ها اگر لازم بود این موضوع در ستاد ملی مقابله با کرونا مطرح شود و آن را به ستاد ملی مقابله با کرونا ارسال خواهیم کرد.

شرط تردد از مرزهای زمینی کشور چیست؟
دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا با بیان اینکه تاکنون محدودیت‌های تردد شبانه همچنان به قوت خود باقی است، تاکید کرد: مبنای تصمیماتی که منتهی به محدودیت‌های کرونایی می‌شود مصوبات ستاد ملی مقابله با کرونا است. اگر بخواهد محدودیتی تغییر کند و یا برداشت شود، بایستی در ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم‌گیری جدیدی راجع به آن موضوع شود.

قاسمی  درباره تردد در مرز‌های زمینی کشور هم گفت: بعد از شروع کرونا، تردد زمینی از مرز‌های زمینی کشور به نوعی با محدودیت مواجه شد؛ چندی پیش طرحی در ستاد ملی مقابله با کرونا تصویب شد؛ بر اساس این طرح تردد مسافران و گردشگران از مرز‌های زمینی با ارائه کارت واکسن کرونا و آزمایش پی سی آر منفی ۹۶ ساعته، از اول آبان ماه بلامانع است.

دبیر کمیته امنیتی و اجتماعی ستاد مقابله با کرونا  بیان کرد: قبلا هفت گروه مجوز تردد از زمین‌های مرزی را داشتند، اما اکنون این محدودیت برداشته شده است. خوشبختانه بحث گردشگری، درمانی و ویزای زیارتی که تا به الان ممنوع بود بر اساس این مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا و با پیش شرط‌هایی که مقرر شده، عملیاتی خواهد شد.

باشگاه خبرنگاران

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی