شما اینجا هستید
اخبار اصلی » واقعیت در سفره مردم است نه آمار دولت/ رئیسی یا استعفا دهد یا بار دیگر کاندیدای انتخابات نشود

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مجلس دهم، درباره عملکرد دو ساله دولت گفت: مسلما نمره مردود را به دولت می دهم، در یک روز قیمت ارز ۱۵ درصد افزایش پیدا می کند. وضعیت اشتغال، بیکاری، فقر و تنش اجتماعی، گرفتاری‌های مردم، کاهش سرعت اینترنت و حذف رفاهیات از زندگی مردم نتیجه عملکرد دولت است. دولت از پیشرفت و آمار خوب اقتصادی می‌گوید اما واقعیت در سفره‌های مردم است.

وی با اشاره به نقاط ضعف و قوت دولت سیزدهم، گفت: من در دولت سیزدهم چیزی به عنوان نقطه قوت نمی‌بینم اما هزارتا نقطه ضعف دارد. نرخ دلار چندبرابر شد، نرخ کالاهای اساسی چندبرابر شد، در وضعیت داروها چقدر مشکل داریم، تداوم تورم نجومی را داریم یا خیر؟ این که افراد متخصص روی کار هستند، چقدر کودکان کار داریم که نتوانستند به مدرسه بروند. فرار بی‌سابقه جوانان از کشور را چگونه می‌توان توجیح کرد.

دولت در مقابل قانون ایستادگی می کند

این نماینده سابق مجلس درباره قوی‌ترین و ضعیف‌ترین معاون و وزرای رئیسی گفت: نمی‌توانم به وزرا نمره بدهم چرا که بر اصل شایسته سالاری انتخاب نشدند. کابینه بر اساس جناح‌بندی و گروه‌بندی انتخاب شد درحالی که اگر دولت قوی بود می‌گفت مخالف من بتواند برای مردم کار کند، بسم‌الله. در زمان آقای میرکاظمی سازمان برنامه و بودجه تعطیل شد، در شهرداری تهران اوضاع خوبی نیست. دولت در برابر قانون ایستادگی می‌کند.

رئیسی یا استعفا دهد یا بار دیگر کاندیدای انتخابات نشود

او با اشاره باطل شدن حکم لطیفی توسط دیوان عدالت اداری و اینکه آیا رئیسی از قانون بی‌اطلاع بوده است، گفت: چقدر خوب بود دولتمردان ما با این سابقه، از قانون تمکین می‌کردند. وقتی دولت در برابر قانون ایستادگی می‌کند، دستگاه‌های دیگر هم به قانون عمل نمی‌کند.

جعفرزاده با اشاره به پاشنه‌آشیل‌ دولت در دو سال باقی‌مانده گفت: دولت آنقدر بد چیده شده، که خودش پاشنه‌آشیل خودش است. این دولت دیگر توان درست کردن ندارد. بهتر است یا استعفا بدهند یا رئیسی دیگر کاندیدای انتخابات نشود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی