شما اینجا هستید
اخبار اصلی » گرم‌ترین و خنک‌ترین شهر ایران اینجاست؛ رگبار پراکنده باران در این استان‌ها

ایسنا نوشت: رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از رگبار پراکنده باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید در برخی نقاط کشور طی امروز خبر داد.

صادق ضیاییان درباره شرایط جوی کشور اظهار کرد: پنجشنبه به تدریج با شمالی شدن جریان‌ها از سوی دریای خزر در مناطقی از اردبیل، گیلان، مازندران و ارتفاعات گلستان رگبار پراکنده باران و گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه در سایر مناطق کشور جوی آرام و پایدار حاکم است، درباره شرایط جوی کشور در روز جمعه، توضیح داد: جمعه علاوه بر سواحل شمالی کشور، در شمال استان‌های آذربایجان شرقی و خراسان شمالی و بعد از ظهر در برخی نقاط هرمزگان و جنوب فارس رگبار باران گاهی رعد و برق و وزش باد شدید پیش بینی می‌شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا، شنبه در غرب گیلان و شمال استانهای اردبیل، آذربایجان شرقی و آذربایجان غربی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

ضیاییان افزود: یکشنبه با تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر در گیلان، مازندران، گلستان و مناطقی از خراسان شمالی، اردبیل، آذربایجان شرقی و شمال آذربایجان غربی رگبار و رعد وبرق و وزش باد شدید همراه با کاهش نسبی دما پیش بینی می‌شود.

وی ادامه داد: دوشنبه بارش در غرب مازندران، گیلان، مناطقی از اردبیل و شمال آذربایجان شرقی ادامه دارد و وزش باد در نوار شمال شرق و شرق کشور افزایش می‌یابد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه دمای هوا طی روزهای پنجشنبه و جمعه در شمال غرب، دامنه‌های جنوبی البرز و استانهای ساحلی دریای خزر کاهش می‌یابد، گفت: یکشنبه در کل نوار شمالی کشور دما به صورت محسوس کاهش می یابد که پنجشنبه کاهش دما در استان‌های اردبیل و گیلان بین ۸ تا ۱۰ درجه و یکشنبه بین ۵ تا ۸ درجه است.

بنابر اعلام وی، روز یکشنبه، کاهش دما در خراسان شمالی بین ۸ تا ۱۲ درجه و در استان های مازندران، گلستان و سایر مناطق شمال غرب بین ۴ تا ۷ درجه پیش بینی می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه تنگه هرمز از امروز تا بعد از ظهر جمعه و دریای خزر نیز پنجشنبه و از بعد از ظهر شنبه تا دوشنبه مواج است، عنوان کرد: شنبه در بخشهایی از نوار غربی کشور، مرکز، دامنه های جنوبی البرز و روزهای یکشنبه و دوشنبه در بخشهایی از مرکز، دامنه های جنوبی البرز، شمال شرق و شرق کشور وزش باد شدید روی می دهد.

رئیس مرکز ملی پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا جمعه (۱۷ شهریور) صاف گاهی وزش باد، از بعد از ظهر افزایش باد و اواخر وقت غبار رقیق با حداقل دمای ۲۶ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و روز شنبه ( ۱۸ شهریور) صاف همراه با وزش باد و به تدریج افزایش باد و گاهی وزش باد شدید با احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۲۵ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان در پایان گفت: طی امروز و فردا ( ۱۶ و ۱۷ شهریور ) اهواز با دمای ۴۶ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و طی امروز شهرکرد با دمای ۱۱ و طی فردا سنندج با دمای ۱۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی