شما اینجا هستید
ویژه ها » بررسی لایحه کمک مالی به تیم فوتبال داماش رشت

محمد حسین واثق کارگرنیا رئیس شورای اسلامی شهر رشت در یکصد و دهمین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با اشاره به لایحه کمک مالی به تیم فوتبال داماش رشت اظهار کرد: مدیریت شهری رشت حمایت از تیم های فوتبال داماش و سپیدرود را در دستور کار دارد و با پرداخت این مبلغ لایحه کل اعتبار این ردیف صفر می شود.
ضرورت کمک مالی به تیم فوتبال داماش رشت
  یکی دیگر از اعضای شورای رشت نیز در این جلسه اظهار کرد: دو هفته پیش به سپیدرود یک ونیم میلیارد تومان کمک مالی انجام شد و حالا که نوبت به داماش شده است برخی مخالفت ها برای من هیچ توجیهی ندارد.
  مسعود عباس نژاد با بیان اینکه شورای شهر دستورالعملی به منظور کمک به تیم های ورزشی به شهرداری رشت داده است تصریح کرد: شما باید بر اساس این مصوبه به داماش کمک کنید و در شرایط فعلی با وجود حضور داماش در لیگ یک ضرورت دارد تا کمک به این تیم تسریع یابد.
مالک داماش مشخص نیست
  عضو دیگر شورای رشت نیز در این جلسه با اشاره به اینکه داماش در دسته یک فوتبال حضور دارد اظهار کرد: تمام رشت از وضعیت تیم فوتبال سپیدرود خوشحال است و یقینا شهروندان از وقوع بحران در این دو تیم نیز ناراحت می شوند.
  محسن سماکچی با بیان اینکه نباید در کمک های مالی به تیم های ورزشی از ضوابط خارج شویم افزود: سال گذشته شورای رشت یک کار هوشمندانه انجام داد و به سپیدرود اعلام کرده بود که بدهی بازیکنانش را اعلام کند تا اعتبار اختصاص یافته از سوی مدیریت شهری رشت برای رفع همان بدهی هزینه شود.
  وی با تاکید به اینکه مدیریت داماش و مالک این باشگاه مشخص نیست تصریح کرد: برخی قصد دارند به بهانه کمک مالی به داماش بدهی های شخصی خود را تسویه کنند و ما نباید نسبت به این موضوع بی تفاوت باشیم.
  عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه کمک به تیم های فوتبال باید هوشمندانه انجام شود بیان کرد: سپیدرود با ثبات مدیریتی به صدر جدول رفته است ولی در داماش این مهم مغفول است و سپیدرود از اعتبار مصوب شورا به دنبال پرداخت حقوق بازیکنان است .
در شان شهروند رشت نیست که بر سکوی سیمانی و یا صندلی های شکسته نشسته و از تیم خود حمایت کند.
لزوم بازسازی ورزشگاه عضدی در قالب یک ورزشگاه مسقفِ مدرن هشت هزار نفره
سید حسین رضویان عضو شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به پرداخت های ورزشی شورای اسلامی شهر گفت: در بودجه سال جاری رقمی معادل چهار میلیارد و ششصد میلیون تومان برای حمایت از تیم های ورزشی دیده شده است. مدیریت شهری تلاش می‌کند تا حامی ورزش که در حقیقت بخشی از جریان نشاط بخشی جامعه است باشد اما علی رغم چنین خرج هایی که طی هر دوره شورا و برای مثال در شورای ششم از ۲۰۰ میلیارد ریال فراتر خواهد رفت باز هم در میزبانی رویدادهای ورزشی و در امر زیرساخت‌ها با نقصها و کاستی هایی روبرو هستیم که بر خلاف هویت شهر تصویر آن را مندرس و فرتوت ساخته.
  رئیس کمیسیون توسعه پایدار افزود: چگونه است با حمایت های مالی متعدد هنوز هم دو ورزشگاه اصلی شهر از داشتن بدیهیات و ارایه ابتدایی ترین خدمات محروم است. ما شان شهروند رشت و آنان که به تماشای مسابقات می روند را بیش از این می‌دانیم که بر سکوی سیمانی و یا صندلی های شکسته نشسته و زیر بارش باران و یا در آفتاب سوزان از تیم خود حمایت کند.
عضو شورای شهر در انتها گفت:یک بار برای همیشه در این باره تصمیمی متفاوت بگیریم و برای رشت ارزش افزوده ایجاد کنیم. پیشنهاد میکنم طی جلسه ای با حضور مدیرکل ورزش و جوانان و نیز مدیران دو باشگاه سپیدرود و داماش تمهیدی اتخاذ کنیم تا با رفع نقایص نسبت بازسازی ورزشگاه عضدی در قالب یک ورزشگاه مسقفِ مدرن هشت هزار نفره اقدام لازم و متناسب با نام رشت انجام پذیرد.
گیلان استان معین ارتباط با روسیه
  شهردار رشت در این جلسه با اشاره به اینکه طبق دستور وزیر کشور استان گیلان به عنوان استان معین ارتباط با روسیه انتخاب شده است اظهار کرد: در این راستا قرار است تیمی سیاسی و تجاری به چند شهر از کشور روسیه اعزام شوند و طبق دعوت انجام شده در این سفر خواستار حضور شهردار و ریاست شورای رشت شده اند.
  رحیم شوقی با بیان اینکه در این سفر دیدارهایی در داغستان و .. انجام می شود افزود: دعوت حضور در این سفر از سوی استانداری انجام شده است .
  وی با اشاره به اینکه بنده با ریاست شورای رشت جهت حضور در این سفر تماس گرفتم افزود : ایشان تمایلی برای این سفر نشان ندادند و بنده تقاضا دارم که حتما در این سفر حضور داشته باشند.
در ادامه جلسه تمامی اعضای شورا با تاکید به لزوم حضور رئیس شورا بهمراه هیئت استانی رای موافق خود را اعلام کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی