شما اینجا هستید
اخبار اصلی » روزنامه دولت: استیصال امریکا در برابر ایران بیشتر شده

مجموع تولید نفت ۱۳ عضو اوپک در آوریل ۲۰۲۴ نسبت به ماه قبل از آن ۱۲۰ هزار بشکه در روز افزایش داشته است.اوپک در ماه مارس ۲۶ میلیون و ۸۵۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.

به نوشته روزنامه ایران،براساس این گزارش، تولید نفت ایران در آوریل امسال با افزایش ۵۰ هزار بشکه‌ای نسبت به ماه قبل از آن مواجه شده و به ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه در روز رسیده است.
ایران در ماه مارس ۳ میلیون و ۲۵۰ هزار بشکه در روز نفت تولید کرده بود.
تولید ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار بشکه‌ای، بالاترین رقم تولید نفت ایران از زمان خروج امریکا از برجام طی ۵ سال گذشته بوده است.
برخی اخبار با وجود اهمیت و شایستگی‌شان، در رسانه‌های کشور در میان حجم بسیار خبرها کمتر دیده شده یا مورد تحلیل قرار می‌گیرد، در حالی که از منظر سیاست بین‌الملل اهمیتی فوق‌العاده دارد و بازگوکننده بخشی از ناگفته‎هایی است که در مقابله ناجوانمردانه غرب با ایران بخصوص در اعمال تحریم‌های ظالمانه است.
سفر چندی پیش برایان نلسن، معاون وزیر خزانه‌داری امریکا در امور اطلاعات مالی و تروریسم به مالزی و سنگاپور و اظهارنظرهایی که در آن سفر انجام شد، قابلیت توجه بیشتری دارد.
این مقام امریکایی وقتی درباره اهداف سفر خود سخن می‌گفت، اذعان کرد که برای اعمال فشار بیشتر به ایران در چهارچوب تحریم‌های اعمال شده بر صنعت نفت، به مالزی سفر کرده است.
اما در لایه‌های زیرین این سخن او می‌توان ناتوانی زورآزمایی امریکا در مقابل ایران و شکست او در اعمال زور بر کشورهای مختلف را دید که موجب شده از در دیپلماسی با برخی کشورها درآیند تا شاید بتوانند آنچه را سال‌ها و بارها تبلیغش را کرده‌اند (یعنی بایکوت نفتی ایران) به ثمر بنشانند.
با این همه پس از انجام این سفر، آنچه از مواضع دولت مالزی به دست می‌آید، این است که این مقام امریکایی در سفر خود ناکام مانده است و استیصال امریکا در مقابل توان تجاری ایران بیشتر مشخص شده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی