شما اینجا هستید
اجتماعی » بررسی و اصلاحات دستورالعمل حمایت از ورزش و ورزشکاران شهر انجام شد/ افزایش ۵۰درصدی در تمام ردیف های حمایتی از ورزشکاران شهر

سیدحسین رضویان در این جلسه که با حضور اعضا،  مشاوران و رئیس سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری رشت برگزار شد اظهار کرد: به دلیل تعدد  لوایح ارجاعی به شورای اسلامی برای حمایت از ورزشکاران و باشگاه‌ها و لزوم اجرای عدالت در حمایت از همه اقشار ورزشی، تدوین این آیین نامه توسط مدیران شهر ضروری تشخیص داده شد و سعی بر این است که با صدور این دستورالعمل اجرایی حمایت های مورد نظر با ردیف بودجه مشخص به شکلی شفاف تمام اقشار هدف را تحت پوشش قرار داده و یک نوع نظام مندی و پویایی در توسعه ورزش محلات و ورزش‌های حرفه ای در عرصه شهر رشت را موجب شود.
وی ضمن تقدیر از دست اندرکاران و مشاوران کمیسیون  برای تدوین این آیین‌نامه گفت، در تنظیم شیوه نامه و دستورالعمل های اجرایی باید جملات و کلمات جامع و شفاف ذکر شود تا از هرگونه ابهام، سو استفاده و انحراف احتمالی در هنگام اجرا پیشگیری شود.
رضویان با ذکر آنکه حمایت از ورزش‌کاران در مسابقات استانی در این دستورالعمل دیده نشده بود که اکنون اضافه شد، تاکید داشت این مانند آن است که به دانش آموزان گفته شود حمایت در تحصیلات فقط از دوره دانشگاه به بعد شامل حال شما میشود !
دکتر رضویان به دنبال سخنان مشاوران و در بحث توسعه سلامت در ورزش‌های همگانی و عمومی پیشنهاد داد در سازمان فرهنگی ورزشی و در راستای پیشنهادات مشاوران ، یک برنامه و پروپوزال اجرایی با هدف همگانی سازی ورزش و نحوه تامین زیرساخت‌های توسعه سلامت و زیرساخت‌های اجرایی تهیه و به شورای شهر ارسال شود.

افزایش ۵۰درصدی حمایت‌ها در تمامی ردیف های آیین نامه حمایتی از ورزشکاران/

سید شمس شفیعی رئیس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورا در این جلسه مشترک با بیان آنکه این حمایت‌ها سرمایه گذاری نبوده و صرفا مشارکت است گفت: هدف از تهیه دستورالعمل حمایتی برای ورزشکاران، نظام مند ساختن حمایت‌ها از اقشار ورزشی است.
وی پیشنهاد داد رقم ذکر شده در تمامی ردیفها شامل افزایش ۵۰ درصدی گردد که این پیشنهاد به موافقت اعضا رسید.
رئیس کمیسیون برنامه بودجه با اظهار اینکه کل رقم مصوب برای حمایت از ورزش در شهرداری رشت ۸میلیارد تومان است گفت: نیمی از این مبلغ به ورزش محلات تخصیص داده می‌شود.
نادرحسینی رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی ورزشی نیز در این بحث توضیح داد: مدیریت شهر موظف به توزیع امکانات و حمایت‌ها به تمام اقشار ورزشکار است و حمایت از ورزش محلات و استعدادیابی و استعداد پروری باید جایگاه ویژه ای در این میان داشته باشد.
وی با اشاره به آنکه در این آیین‌نامه برای دو باشگاه سپیدرود و داماش ردیف بودجه مشخص در نظر گرفته شده گفت : توسعه ورزش در تمامی شاخه ها باید به شکل هدفمند پیگیری شود.
حسینی تاکید کرد پیش از جلسه صحن علنی یک نسخه از آیین نامه اصلاح شده در اختیار تمامی اعضای شورا قرارگیرد تا هر یازده عضو با ذهنیت شفاف در موضوع اعلام رای نمایند.
کریمی کرنق، عضو کمیسیون و رئیس کمیسیون بهداشت و خدمات شهر نیز در این جلسه ضمن تقدیر از کارگروه ورزشی اظهار داشت: در بحث توسعه سلامت می‌توان از ظرفیت بودجه‌ای معاونت عمرانی شهرداری و معاونتهای عمرانی مناطق نیز بهره گرفت.
محمدحسن عاقل منش دیگر عضو کمیسیون نیز ضمن قدردانی از گردآورندگان دستورالعمل نظام مند حمایت از ورزشکاران و لزوم توجه به توسعه ورزش گفت: تمام وظیفه سازمان فرهنگی ورزشی به ورزش خلاصه نمی‌شود و باید بهوش باشیم از دغدغه های اجتماعی، فرهنگی و هنری در ارتباط با شهروندان و بخ خصوص جوانان غافل نمانیم.
در این جلسه مطرح شد کارکنان مجموعه شورا و شهرداری رشت در صورت کسب مقام در شاخه های مختلف ورزشی از حمایت‌های ویژه دیده شده در ردیف هدایا و پاداشهای شهرداری برخوردار خواهند بود.
گفتنی است آیین نامه حمایت از ورزش و ورزشکاران در سازمان فرهنگی ورزشی  شهرداری رشت و با نظارت یاسر محجوب تدوین شده و طیفهای  ورزش آموزشی و پروشی، ورزش‌های همگانی، ورزش های قهرمانی و ورزش‌های حرفه ای در شاخه های مختلف تیمی و انفرادی را شامل می‌شود.
در این آیین نامه تصریح شده
حمایت‌های شهرداری رشت شامل ورزشکاران، مربیان، سرپرست ها، داوران و… خواهد بود که حداقل یکی از شرایط ذیل را داشته باشند:
– متولد شهر رشت باشند.
– حداقل ۵ سال اخیر را ساکن شهر رشت بوده باشند.
– یکی از مقاطع تحصیل خود را در رشت سپری کرده باشند.
در این جلسه همچنین مطرح شد برای اشخاصی که سرمایه گذار و حامی مالی برای حمایت از تیم ها یا ورزشکاران بیاورند امتیازاتی در نظر گرفته شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی