شما اینجا هستید
اخبار اصلی » چرا کالای ایرانی؟

ملتی که عزم اقتدار و هوای سر بلندی در سر دارد نمی تواند نسبت به استحکام اقتصاد ملی خود، بی خیال باشد.

اگر حضرت نبی فرموده است، حب الوطن من الایمان و اگر مقام معظم رهبری پس از تاکیدات و راهبردهای فراوان امسال را سال حمایت از کالای داخلی نامگذاری نموده است و اگر ریاست محترم جمهور به این امر اهتمام جدی دارد همه و همه دلالت بر این مطلب و این واقعیت دارد که باید برای اشباع حس میهن دوستی و ادای تکلیف دینی و انقلابی خود و به جهت رفع نیاز های همیشگی خویش به کالای داخلی روی آوریم تا دولت بیش از پیش در اجرای سیاست های خود برای اشتغال و کار آفرینی و استقلال کشور موفق گردد.

اصولا ملتی که عزم اقتدار و هوای سر بلندی در سر دارد نمی تواند نسبت به استحکام اقتصاد ملی خود- که همان جریان تولید و توزیع و مصرف است، بی خیال و فاقد مسؤولیت باشد و بجای تقویت بازار داخلی خود ،خواسته ناخواسته به تقویت بازار بیگانگان بپردازد و سرمایه های ملی خویش را به جیب سرمایه داران خارج نشین و چه بسا دشمنان اسلام و ایران بریزد.

البته وقتی از چیزی تحت عنوان ضرورت مصرف میهنی استفاده از کالای ملی سخن می گوییم قطعا باید به ملزومات و پیش شرط های لاینفک آن هم توجه کنیم که از جمله این الزامات و پیش شرط های محتوم، مرغوبیت و مطلوبیت کالاهای داخلی است.
باید با احساس مسؤولیت تمام و وجدان کاری به بهینه سازی کالاها بپردازیم و کالاهای بنجل و نامرغوب را هر چه سریع تر از فرایند تولیدات و چرخه مصرف خود کنار بگذاریم که این مهم نیاز دارد به واقعی سازی اقتصاد داخلی و جلوگیری از رانت های اقتصادی و ایجاد رقابت سالم با خصوصی سازی واقعی (نه خصوصی سازی نمایشی).

قطعا یکی از علت های اصلی روی آوردن به کالاهای خارجی از سوی مردم ما کیفیت و دوام آن کالاهاست. اگر شهروند ایرانی دریابد که کالای ایرانی برخوردار از برند و کیفیت بالا و استانداردهای لازم است بی درنگ مشتقانه به استقبال خرید و مصرف کالای داخلی روی می آورد و چه بسا خود، مبلغ کالای باکیفیت داخلی هم شود.
کشورهای توسعه یافته در جهان کشورهای بودند که به جای وابستگی به بازار مصرف بیگانه روی پای خود ایستادند و از منابع و استعدادهای خود بهره جستند و به مرور با اتکای به حمایت از کالای داخلی خود، به استقلال و خود کفایی لازم دست یافتند.

 

یادداشت: جابر زمانی جلیسه

 

شعاع مشرق: انتشار مطالب خبری و یادداشت های دریافتی لزوما به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفا جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی