دسته: محیط زیست
مشارکت جوامع محلی و ذینفعان ضرورت حفاظت از تالاب امیرکلایه

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان: بهره گیری از مشارکت جوامع محلی، کلیه ذینفعان و دست اندرکاران از ضروریات و اولویت های کاری برای حفاظت از تالاب امیرکلایه است.

اعضای جدید صندوق ملی محیط زیست منصوب شدند

در حکمی از سوی معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، اعضای جدید موظف و غیر موظف صندوق ملی محیط زیست منصوب شدند

دستگیری ۴ شکارچی کبک در رودسر

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر از دستگیری ۴ نفر شکارچی متخلف بهمراه ۴ قبضه سلاح شکاری و لاشه سه قطعه کبک خبر داد.

سی هزار متر مربع از اراضی ملی تالابی واقع در جیرسر چوکام رفع تصرف شد

با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت سی هزار متر مربع از اراضی ملی و تالابی واقع در جیرسر چوکام رفع تصرف شد .

ارزیابی زیست محیطی پروژه های توسعه ای پدافند غیرعامل است

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان به نقل از ایسنا  عماد مطالبی در وبینار تخصصی پدافند غیر عامل زیستی که به صورت ارتباط تصویری با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و استاندار گیلان برگزار شد، با بیان اینکه تحولات اخیر در رشد و توسعه شهرنشینی و به تبع آن رشد و توسعه […]

جزئیاتی از فیلم منتشر شده از دعوای حیوانات

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، دعوای یک خرس و سگ به واسطه اجبار انسان‌ها که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده در کشور پاکستان رخ داده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در حاشیه برنامه پاکسازی تالاب عینک از گیاه مهاجم سنبل آبی که صبح روز جمعه ۶ تیر ماه ۱۳۹۹ شروع شد، گفت: جمع آوری گیاه مهاجم سنبل آبی از تالاب عینک طبق برنامه مدون روزانه انجام می شود.

یکی از مسائلی که از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می کند، دفن اصولی و بهداشتی زباله های دفنگاه سراوان است که در همکاری سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری رشت و سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری صورت می پذیرد.

معرفی ۳ شهردار در تالش به مراجع قضایی

سه شهردار در تالش به دلیل ایجاد آلودگی در محل‌های دفن پسماند به مراجع قضایی معرفی شدند.

طرح پاکسازی محله حمیدیان رشت به اجرا در آمد

شعار «محله‌ من، محله‌ پاک» دومین برنامه از طرح پاکسازی محله به منظور فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا، این بار در محله حمیدیان رشت اجرا شد.

با تلاش شهرداری ، شورای اسلامی شهر و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

گام بعدی طرح احیای رودخانه ها موسوم به “تحقق یک رویا” با هدف انتقال آب گوهر رود در ۶/۵ کیلومتر از مسیر جاده لاکان از مجتمع مسکونی فومن شیمی تا مسکن مهر ، به تصفیه خانه جنوبی مسکن مهر ، آغاز می گردد.

مشکلات سایت زباله سراوان میراث سوء مدیریت است

فرماندار رشت با بیان اینکه حل معضل پسماند و زباله سایت سراوان به علت غفلت و قصورهای گذشته طولانی شده است گفت: زباله هیچ شهری به غیر از رشت به سایت زباله سراوان منتقل نمی‌شود.

گزارش تصویری هفته بیست و پنجم طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت

مرحله بیست و پنجم از طرح پاکسازی محلات شهر رشت در روز جمعه ۱۹ مهرماه با همکاری شرکت های طرف قرارداد سازمان پسماند در زمینه رفت و روب و فضای سبز برگزار گردید.

گزارش تصویری حوزه مدیریت خدمات شهری از هفته بیست و چهارم طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت

مرحله بیست و چهارم از طرح پاکسازی محلات شهر رشت در روز جمعه ۱۲ مهرماه با همکاری شرکت های طرف قرارداد سازمان پسماند در زمینه رفت و روب و فضای سبز برگزار شد.

نقص ماشین آلات، ضعف پیمانکار و کم‌کاری شهروندان در رعایت حقوق شهروندی

معاون خدمات شهری شهرداری رشت گفت: عامل اصلی انباشت زباله‌ها در بسیاری از محلات حاشیه شهر رشت همچون پشت شرکت دخانیات، انتهای صف سر وحمیدیان به طرف پاره بیجار و … نقص ماشین آلات و ضعف مدیریت پیمانکار رفت و روب و تاخیر در جمع آوری زباله ها بوده که تذکرات شفاهی و کتبی لازم به پیمانکار آن داده شد.

گزارش تصویری حوزه مدیریت خدمات شهری از هفته بیست و سوم طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت

مرحله بیست و سوم از طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت در روز جمعه ۶ شهریور با همکاری شرکت های طرف قرارداد سازمان مدیریت پسماند در زمینه رفت و روب و فضای سبز برگزار گردید.

اگر مشکل مالکیت زمین رفع شود تا سه سال آینده شاهد استقرار پروژه زباله سوز در رشت خواهیم بود

شهردار رشت برای دپوی زباله های بیمارستانی در لند فیل سراوان به رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: تمام بیمارستانها مکلف به خرید و نصب دستگاه زباله سوز و امحای زباله های عفونی در محل بیمارستان خود هستند.

دوئل ناتمام جنگل زیبای سراوان با زباله‌ها

مدیر امور نظارت و پایش اداره کل حفاظت محیط زیست گیلان، گفت: همچنان مشکلات زیست محیطی جایگاه مرکز دفن زباله سراوان به قوت خود باقیست.

تیر زباله به قلب سبز گیلان نشست/سراوانِ دیگری در راه است؟

گویا دیگر سراوان را نه یک اسم خاص برای روستای سراوان بلکه اسم عامی برای دردهای مادر طبیعت در گیلان گذاشت، گویی گیلان سراوان‌های بیشتری دارد که متأسفانه مسؤولان مربوطه از آن یا بی‌اطلاع بوده یا اظهار بی‌اطلاعی می‌کنند.

گزارش تصویری حوزه مدیریت خدمات شهری از هفته نوزدهم طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت

مرحله نوزدهم از طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت در روز جمعه ۸ شهریور در سطح شهر برگزار شد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی