دسته: محیط زیست

استاندار گیلان جلب مشارکت جوامع محلی را از عوامل موفقیت در فرآیند احیای تالاب دانست و گفت: نجات تالاب انزلی به دغدغه جدی مجموعه دولت تبدیل شده و این ، یک فرصت ممتاز ملی برای نجات تالاب است که باید از آن به‌درستی استفاده شود.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت از کشف وضبط چهار قبضه سلاح شکاری خبر داد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لاهیجان از تخریب چندین کومه نما غیرمجاز و جمع آوری بیش از ۵۰ رشته دام هوایی در این شهرستان خبر داد .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان صومعه سرا از کشف و ضبط چهار قبضه سلاح شکاری خبر داد

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رشت از توقیف ۷ دستگاه کمپرسی و تراکتور حامل شن و ماسه غیرمجاز خبر داد .

نشست صمیمانه رییس کل دادگستری گیلان و مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان با تشکل های مردم نهاد محیط زیست شهرستان در قلم گوده بندر انزلی برگزار شد .

مدیر کل حفاظت محیط زیست گیلان: بهره گیری از مشارکت جوامع محلی، کلیه ذینفعان و دست اندرکاران از ضروریات و اولویت های کاری برای حفاظت از تالاب امیرکلایه است.

در حکمی از سوی معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت محیط زیست، اعضای جدید موظف و غیر موظف صندوق ملی محیط زیست منصوب شدند

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان رودسر از دستگیری ۴ نفر شکارچی متخلف بهمراه ۴ قبضه سلاح شکاری و لاشه سه قطعه کبک خبر داد.

با تلاش مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان رشت سی هزار متر مربع از اراضی ملی و تالابی واقع در جیرسر چوکام رفع تصرف شد .

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست گیلان به نقل از ایسنا  عماد مطالبی در وبینار تخصصی پدافند غیر عامل زیستی که به صورت ارتباط تصویری با حضور رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور و استاندار گیلان برگزار شد، با بیان اینکه تحولات اخیر در رشد و توسعه شهرنشینی و به تبع آن رشد و توسعه […]

به گفته فرمانده یگان حفاظت سازمان محیط زیست، دعوای یک خرس و سگ به واسطه اجبار انسان‌ها که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده در کشور پاکستان رخ داده است.

رئیس سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری رشت در حاشیه برنامه پاکسازی تالاب عینک از گیاه مهاجم سنبل آبی که صبح روز جمعه ۶ تیر ماه ۱۳۹۹ شروع شد، گفت: جمع آوری گیاه مهاجم سنبل آبی از تالاب عینک طبق برنامه مدون روزانه انجام می شود.

یکی از مسائلی که از شیوع ویروس کرونا جلوگیری می کند، دفن اصولی و بهداشتی زباله های دفنگاه سراوان است که در همکاری سازمان عمران و بازآفرینی شهری شهرداری رشت و سازمان مدیریت پسماندهای شهرداری صورت می پذیرد.

معرفی ۳ شهردار در تالش به مراجع قضایی

سه شهردار در تالش به دلیل ایجاد آلودگی در محل‌های دفن پسماند به مراجع قضایی معرفی شدند.

طرح پاکسازی محله حمیدیان رشت به اجرا در آمد

شعار «محله‌ من، محله‌ پاک» دومین برنامه از طرح پاکسازی محله به منظور فرهنگ سازی برای تفکیک زباله از مبدا، این بار در محله حمیدیان رشت اجرا شد.

با تلاش شهرداری ، شورای اسلامی شهر و شرکت آب و فاضلاب استان گیلان

گام بعدی طرح احیای رودخانه ها موسوم به “تحقق یک رویا” با هدف انتقال آب گوهر رود در ۶/۵ کیلومتر از مسیر جاده لاکان از مجتمع مسکونی فومن شیمی تا مسکن مهر ، به تصفیه خانه جنوبی مسکن مهر ، آغاز می گردد.

مشکلات سایت زباله سراوان میراث سوء مدیریت است

فرماندار رشت با بیان اینکه حل معضل پسماند و زباله سایت سراوان به علت غفلت و قصورهای گذشته طولانی شده است گفت: زباله هیچ شهری به غیر از رشت به سایت زباله سراوان منتقل نمی‌شود.

گزارش تصویری هفته بیست و پنجم طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت

مرحله بیست و پنجم از طرح پاکسازی محلات شهر رشت در روز جمعه ۱۹ مهرماه با همکاری شرکت های طرف قرارداد سازمان پسماند در زمینه رفت و روب و فضای سبز برگزار گردید.

گزارش تصویری حوزه مدیریت خدمات شهری از هفته بیست و چهارم طرح پاکسازی هفتگی محلات شهر رشت

مرحله بیست و چهارم از طرح پاکسازی محلات شهر رشت در روز جمعه ۱۲ مهرماه با همکاری شرکت های طرف قرارداد سازمان پسماند در زمینه رفت و روب و فضای سبز برگزار شد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی