دسته: فرهنگی
معرفی یک هنرمند؛ نگین ناصرانی

نگین ناصرانی متولد ۱۳۶۵ رشت دارای مدرک کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه آزاد تهران است که مقام ها و رتبه های مختلفی را در نمایشگاه های مختلف کسب کرده است.

نمایش “شهر کوچک ما” از اول آبان در رشت روی صحنه می رود

نمایش شهر کوچک ما با متنی از تورنتون وایلدر و به کارگردانی زهرا صدری از ۱ الی ۱۰ آبان ساعت ۱۸ در سالن شهید انصاری مجتمع خاتم الانبیا (ص) رشت به روی صحنه می رود.

امیر هوشنگ ابتهاج سمیعی گیلانی

امیر هوشنگ ابتهاج سمیعی گیلانی متخلص به (ه.الف سایه) در ششم اسفند ماه سال ۱۳۰۶ در رشت متولد شد.

معرفی یک هنرمند؛ بهرام توکلی شیراجی

بهرام توکلی شیراجی متولد ۱۳۴۲ رشت عضو انجمن نقاشان ایران و موسسه هنرهای تجسمی ایران است که سابقه ریاست انجمن هنرهای تجسمی حوزه هنری رشت را دارد.

احمد بشردانش؛ نامی آشنا برای هنرمندان و هنردوستان

احمد بشردانش نامی آشنا برای برای هنرمندان و هنردوستان گیلانی است.

سمیرا تفرج فکور؛ مجسمه ساز خوش ذوق گیلانی

سمیرا تفرج فکور یکی از هنرمندان گیلانی و متولد ۱۳۶۵ رشت است‌. وی عضو انجمن مجسمه سازان ایران بوده و در سالهای ۹۱ تا ۹۳ عضویت کمیته نمایشگاهی انجمن مجسمه سازان ایران را داشته است.

آغاز انتخاب رشته کنکور کارشناسی ارشد از امروز

انتخاب رشته دوره‌های کارشناسی ارشد دانشگاه‌های دولتی و آزاد از امروز ۱۰ شهریور آغاز می‌شود.

انیمیشن سریالی قبیله ی مونچیچی کاری از گروه دوبلاژ هفت گیلان (سون اینترتینمنت) به مدیر دوبلاژی مریم واحد در فیلیمو منتشر شد.

دانش‌آموزان و اولیای آنها، در صورت تمایل می توانند از طریق سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی به نشانی irtextbook.ir نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند.

آیین اختتامیه هشتمین جشنواره هفت (بزرگترین جشنواره هنرجویی بخش خصوصی کشور) با حضور هنرمندان، پیشکسوتان، تعدادی از مسئولین و هنرجویان در سالن فارابی اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا برگزار شد.

هشتمین جشنواره هنری هفت (بزرگترین جشنواره هنرجویی بخش خصوصی کشور) این روزها در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان صومعه سرا و پلاتو آموزشگاه سینمایی هفت در حال برگزاری است.

مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش در پاسخ به اینکه آیا برای فعالیت های تابستانه و برگزاری کلاس های آنلاین تابستانی، اینترنت رایگان برای کاربران شاد برقرار است؟ گفت: طبق مصوبات مربوطه، اینترنت مصرفی در شبکه شاد در طول سال ۱۴۰۰ رایگان است و مشکلی برای تامین اینترنت وجود ندارد.

وزیر آموزش و پرورش دستورالعمل اجرایی ثبت نام دانش آموزان در مدارس در سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ را ابلاغ کرد و بر اساس آن ثبت نام سال تحصیلی جدید در تمام دوره ها، الکترونیکی است.

رئیس مرکز سنجش و پایش کیفیت آموزش و پرورش جزئیات و چگونگی برگزاری امتحانات حضوری دانش‌آموزان را تشریح کرد.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتیجه انتخاب رشته کنکور دکتری ۱۴۰۰ در اواخر اردیبهشت ماه خبر داد.

انتخاب رشته دوره دکتری تخصصی سال ۱۴۰۰دانشگاه آزاد اسلامی از روز گذشته سه شنبه ۳۱ فروردین ماه آغاز شده و تا پایان روز چهارشنبه ۸ اردیبهشت ماه ادامه دارد.

معاون آموزشی وزارت علوم تحقیقات و فناوری به بیان توضیحاتی درباره حضوری شدن امتحانات دانشگاه ها در ترم آینده پرداخت.

سخنگوی سازمان سنجش آموزش کشور از پایان یافتن مهلت ثبت نام کنکور سراسری ناپیوسته سال ۱۴۰۰ تا فردا چهارشنبه ۱۳ اسفند در سایت سازمان سنجش خبر داد.

براساس نامه معاونت آموزشی وزارت علوم به دانشگاه ها درباره مساعدت با دانشجویان مشروطی، محدودیت انتخاب واحد در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ در دانشگاه ها لغو شد.

مهلت ثبت‌نام در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۰ و بیست و ششمین دوره المپیاد علمی دانشجویی کشور برای بار دوم تمدید شد و داوطلبان تا شنبه ۱۱ بهمن می توانند در آزمون ثبت نام کنند.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی