دسته: اجتماعی
روند تزریق واکسن کرونا در کشور از زبان لاری

سخنگوی وزارت بهداشت ضمن ارائه توضیحاتی پیرامون روند تزریق واکسن کرونا در کشور، تولید واکسن ایرانی کرونا، ‌تخلفات حوزه واکسن و… در عین حال بر اهمیت افزایش سرعت واکسیناسیون تاکید کرد و گفت: جلوگیری از هر یک مرگ با تزریق واکسن برای ما اهمیت بالایی دارد.

نرخ بیکاری سال ۹۹ اعلام شد

مرکز آمار ایران نتایج طرح آمارگیری نیروی‌ کار در سال ١٣٩٩ منتشر کرد.

میزان فطریه از سوی رهبر انقلاب و مراجع تقلید اعلام شد

رهبر انقلاب و مراجع تقلید میزان زکات فطره برای ماه رمضان امسال را اعلام کردند.

راه اندازی سامانه سلامت برای دریافت واکسن کرونا

سامانه سلامت برای دریافت واکسن کرونا برای افراد ۸۰ سال به بالا راه اندازی شده است.

مشاهده مارهای غیر بومی دو متری در بندر انزلی

فرماندار انزلی با اشاره به مشاهده مارهای غیربومی در محوطه بندری و بلوار انزلی گفت: تصاویرثبت و ضبط شده از این مارها برای جانورشناسان و مراجع ذیصلاح محیط زیست و شبکه بهداشت و درمان ارسال شده تا از سمی نبودن آنها اطمینان حاصل شود

آغاز اجرای طرح واکسیناسیون کرونا در خودرو

طرح واکسیناسیون کرونا برای افراد بالای ۸۰ سال در بوستان جنگلی سرخه حصار به همت مرکز بهداشت شرق دانشگاه علوم پزشکی شهیدبهشتی در حال اجراست.

جزئیات ممنوعیت سفرها از فردا

کرونای آفریقای جنوبی در هرمزگان، هندی در قم و هندی-کالیفرنیایی در آذربایجان غربی، اعلام حضور کرده‌اند؛ فرزندخوانده‌های کرونای ووهان که سرکشی کرده و گفته می شود مقابل واکسن هم مقاومند. حالا هم تعطیلات عید فطر نزدیک است و در میان جهش های جدید ویروس، تنها راهِ امان، رعایت پروتکل‌هاست و البته ایجاد ممنوعیت و جریمه برای متخلفان…

تشریح محدودیت های کرونایی تعطیلات عید فطر در گیلان

جانشین رئیس ستاد مدیریت کرونا گیلان با اشاره به اعمال ممنوعیت سفر در تعطیلات عید فطر، گفت: پلیس در مبادی ورودی استان حضور دارد و با خاطیان برخورد خواهد شد.

نفروختن بلیت سفر به کرونایی‌ها؛ تذکر پیامکی به قرنطینه‌شکنان

وزیر راه و شهرسازی اعلام کرد که هیچ بیمار کرونایی نمی‌تواند با وسایل حمل‌ونقل عمومی سفر برود چون بلیتی به او فروخته نخواهد شد و بر اساس رصدهای صورت گرفته موبایلی آن‌ها عمدتا سفرهای درون‌شهری داشته‌اند نه برون‌شهری.

آخرین وضعیت ویروس جهش یافته؛ پیش بینی تعداد مرگ و میرهای کرونایی در کشور

رئیس کمیته علمی مقابله با کرونا درباره عملکرد ویروس هیبریدی در بدن و آخرین وضعیت این ویروس در کشور گفت: تا وقتی که سازمان بهداشت جهانی اعلام نکند که این جهش نقش بالینی دارد نوع جهش از اهمیت برخوردار نیست.

مجازات انتقال بیماری کرونا به دیگری

عضو کمیته قانونی و حقوق عامه مرکز وکلای قوه قضاییه گفت: اگر فردی که مبتلا به بیماری کرونا است این بیماری را به دیگری منتقل کند باید مجازات قانونی را طی کند.

بستری بیش از ۶۰۰ بیمار کرونایی در گیلان

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان با اشاره به اینکه با وجود روند نزولی کرونا همچنان در استان فعال است، گفت: بیش از ۶۰۰ بیمار کرونایی در گیلان بستری هستند.

شناسایی ۵ مورد ابتلای قطعی به ویروس آفریقایی در هرمزگان

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان از شناسایی ۵ مورد ابتلای قطعی به کرونای آفریقای جنوبی خبر داد.

آغاز فعالیت مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک در ۱۱ استان از فردا

رییس مرکز شماره گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور ناجا از آغاز فعالیت مراکز تعویض پلاک در ۱۱ استان کشور از فردا خبر داد و گفت: در مجموع این مراکز در ۱۳ استان فعال شد.

بدون نظر ستاد کرونا هیچ امتحان حضوری برگزار نمی‌شود/باید مجدداً دانش‌آموزان را به مدرسه بازگردانیم

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برگزاری حضوری امتحانات پایه‌های نهم و دوازدهم بر اساس مصوبه شورای عالی آموزش و پرورش است، گفت: در حال حاضر با ستاد کرونا در تعامل و ارتباط منظم هستیم و قطعاً بدون نظر ستاد کرونا، اقدامی نخواهیم کرد.

اعلام فهرست واحدهای صنفی مجاز برای فعالیت در دوران کرونا

بر اساس اعلام رییس اتاق اصناف تهران تنها واحدهای صنفی که در گروه یک شغلی قرار دارند در دوره محدودیت های کرونایی مجاز به فعالیت در تهران هستند.

مدیریت شهری و هویت شهری

مردم هر شهری به لحاظ روانی نیاز دارند که شهرشان دارای سیمای منحصر به فرد، نمادها و شاخص های غرور آفرین ، عناصر تداعی کننده فرهنگ و تاریخ ،خاطره ساز، سرزنده و بانشاط ،زمینه ساز اتفاقات و رویدادهای اجتماعی و همبستگی های اجتماعی باشد.

جزئیات فاز ۲ واکسیناسیون علیه کووید ۱۹

معاون بهداشت وزارت بهداشت، در ارتباط با روند واکسیناسیون افرادی که در فاز ۲ قرار دارند، توضیحاتی ارائه داد.

پیشنهاد تمدید تعطیلی‌ها از طرف ستاد مقابله با کرونا

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا با بیان اینکه حتی احتمال بروز جهش در کشور خودمان نیز وجود دارد، گفت: در خصوص محدودیت‌های فعالیت گروه‌های شغلی ۲، ۳ و ۴ با توجه به وضعیت موجود پیشنهاد ما تمدید این تعطیلی‌ها و ممنوعیت‌ها برای هفته آینده است.

فروش شکر سهمیه‌ بندی شد/تحریم‌ها معیشت مردم را به خطر انداخت!

فروش شکر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای کشور سهمیه‌بندی شد. استان تهران، مشهد و شیراز با کمبود شکر مواجه هستند. دو عضو اتاق بازرگانی مشهد و شیراز با تائید بحران کمبود شکر می‌گویند: تمام کشور با بحران کمبود شکر رو به رو هستند و فروش شکر در فروشگاه‌های زنجیره‌ای سهمیه‌بندی شد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی