دسته: اجتماعی
آغاز روند افزایشی کرونا در شرق کشور

آنچه که در حال حاضر مشهود است، این است که به نظر می‌رسد در شرق کشور روند کاهشی متوقف شده و حتی مقداری روند افزایشی بیماری آغاز شده است.

آموزش و پرورش: سینوفارم واکسن مناسب برای ۶ میلیون و ۳۰۵ هزار دانش آموز

سرپرست دفتر سلامت و تندرستی وزارت آموزش و پرورش گفت: وزارت بهداشت برای واکسن سینوفارم به منظور تزریق به ۶ میلیون و ۳۰۵ هزار دانش آموز ۱۲ تا ۱۸ ساله مجوز صادر کرده و این واکسن در پایگاه های تجمیعی و مراکز سلامت به دانش‌آموزان تزریق می‌شود.

درخواست رسمی پلیس راهور پایتخت برای لغو منع تردد شبانه

رییس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به وضعیت ترافیکی پایتخت از ارائه سه پیشنهاد به ستاد کرونا برای حل این معصل خبر داد که لغو منع تردد شبانه یکی از آنهاست.

لغو یا اجرای دورکاری ها به مدیران دستگاه‌ها واگذار شد

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اشاره به وضعیت رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سطح کشور، توضیحاتی پیرامون نحوه عملکرد سامانه هوشمند مدیریت کرونا و واگذاری اختیار لغو یا اجرای دورکاری به مدیران دستگاه‌ها ارائه کرد.

کاهش ۳۶ درصدی ازدواج/ افزایش ۲۸ درصدی طلاق!

گزارش‌های رسمی از روند افزایشی طلاق و کاهش ازدواج در ۱۰ سال گذشته حکایت دارد.

وزارت بهداشت: مسافران بدون کارت واکسن حین ورود به کشور تست می‌شوند

رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سلامت مسافرانی که از کشورهای مختلف از جمله ترکیه به کشور بازمی‌گردند، در صورتی‌که دو دوز واکسن کرونا تزریق کرده‌اند، بررسی نمی‌شود. در غیر این‌ صورت از آنها تست گرفته می‌شود

شروط وزارت علوم برای آموزش حضوری دانشگاه‌ها

مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تا ۲۴ مهرماه تمام دانشجویان داوطلب دز اول واکسن کرونا را دریافت کردند، افزود: پوشش واکسیناسیون ۱۰۰ درصدی دانشجویان و اعضای هیات علمی و غیرهیات علمی دانشگاه‌ها، یکی از الزامات شروع آموزش حضوری دانشگاه‌ها است.

گزارشی قابل تامل از ماجرای برخی زنان؛ صیغه بارداری ۴۰ میلیون تومان

آنچه می‌خوانید از سرگذشت چند زن در نقاط مختلف کشور تهیه شده‌ است کسانی‌ تجربیات و دلایل مشترکی در زمینه اجاره رحم، فروش تخمک و صیغه بارداری داشتند. گفته می شود صیغه بارداری ۴۰ میلیون تومان همراه با ماهی یک میلیون نفقه می باشد.

آماری قابل تامل از قربانیان کرونا در مازندران؛ ۱۰۰ درصد جان‌باختگان در مهرماه واکسن تزریق نکردند

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران گفت : ۱۰۰ درصد بیماران مبتلا به کووید ۱۹ که در ماه مهر امسال جان‌ باختند ، واکسن کرونا تزریق نکرده بودند.

پیشنهادِ لغو منع تردد شبانه برای واکسن زده‌ها به ستاد ملی کرونا

معاون فنی مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از پیشنهاد لغو منع تردد شبانه و سفر بین استانی برای واکسن زده‌ها در ستاد ملی مقابله با کرونا خبر داد.

آیا می‌توان واکسن کرونا و سایر واکسن‌ها را همزمان تزریق کرد؟

رییس اداره بیماری‌های قابل پیشگیری با واکسن وزارت بهداشت درباره فاصله زمانی میان تزریق واکسن کرونا و آنفلوآنزا توضیح داد.

برای دُز سوم واکسن کرونا چه واکسنی باید بزنیم؟

رئیس شبکه بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: افرادی که دز اول و دوم را سینوفارم، برکت یا اسپوتنیک تزریق کرده اند، می توانند دز سوم (یادآور) را آسترزنکا یا سوبرانا دریافت کنند.

جریمه افرادی که هنگام رانندگی لایو می‌گذارند چقدر است؟

معاون اجتماعی و فرهنگ ترافیک پلیس راهور ناجا درباره میزان جریمه و نمره منفی افرادی که هنگام رانندگی لایو یا استوری می‌گذارند توضیح داد.

شرط اقامت ۵ روزه برای دریافت دوز دوم واکسن در ارمنستان

رییس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان در خصوص شرط اقامت ۵ روزه برای دریافت دوز دوم واکسن در ارمنستان توضیحاتی را ارائه کرد.

هشدار وزارت بهداشت به احتمال افزایش دوباره موارد کرونا در کشور

رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت درباره احتمال بروز موج ششم بیماری کرونا در کشور، الزام رعایت موارد بهداشتی در کنار واکسیناسیون، توزیع واکسن پاستور در دانشگاه‌های علوم پزشکی، مطالعات در دست انجام درباره اثربخشی واکسن‌های کرونا از جمله سینوفارم و … توضیح داد.

٢٢٣فوتی جدید کرونا در کشور / ۱۱۹۶۴ بیمار دیگر شناسایی شدند

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، در شبانه روز گذشته ۱۱هزار و ۹۶۴ بیمار جدید کووید۱۹ در کشور شناسایی شدند و متاسفانه در این بازه زمانی ۲۲۳ بیمار نیز جان خود را از دست دادند.

افزایش موارد کرونا در روزهای آتی/ لزوم کنترل کرونا مثبت ها با قرنطینه هوشمند

عضو کمیته علمی کشوری کرونا و رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری با اشاره به وضعیت فعلی بیماری کرونا در کشور، گفت: حتما در روزهای آتی افزایش موارد بیماری را خوهیم داشت اما تنها امیدواری ما این است که پیکی مشابه پیک پنجم برایمان رخ ندهد و بیماری در حد قابل کنترلی بماند.

پاسخ به هشت سوال مهم درباره واکسن رازی

مدیر سایت تزریق واکسن کووپارس رازی به ۸ سوال اساسی در خصوص واکسن کرونای رازی پاسخ داد.

پلیس: برای صدور گواهینامه موتورسواری بانوان منع قانونی داریم

رئیس پلیس راهور کشور گفت: برای صدور گواهینامه موتورسواری بانوان منع قانونی داریم، ولی امکان اصلاح این قانون با بررسی‌های کارشناسی وجود دارد.

امکان تزریق واکسن کرونا در خانه شهروندان پایتخت فراهم شد

جانشین شهردار تهران در ستاد مدیریت بحران کرونای شهرداری پایتخت از اجرای فاز دوم پویش جهادی واکسیناسیون این مجموعه شهری به کارکنان و شهروندان خبر داد و گفت: در قالب این طرح تزریق واکسن در منزل نیز امکان‌پذیر است.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی