دسته: بین الملل

وبگاه وابسته به کنگره آمریکا گزارش کرد که سیاست «فشار حداکثری» علیه جمهوری اسلامی در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ کارساز نبود و در دوران بایدن نیز جواب نمی‌دهد.

چونگ سی کیون، نخست‌وزیر کره جنوبی در سفر سه‌روزه خود به ایران که اولین سفر یک نخست‌وزیر کره جنوبی در ۴۴ سال گذشته است با برخی از مقامات کشورمان دیدار و رایزنی خواهد کرد.

جهان و قراردادهای چینی

گفت و گو درباره قرارداد امضا شده «مشارکت جامع راهبردی» میان جمهوری اسلامی ایران و چین در قالب نقشه راهی ۲۵ ساله، هر روز در حال افزایش است.

برخی مدعی شده‌اند این محرمانگی به خواست چین بوده است، در‌حالی‌که مقامات ایران می‌گویند در شرایط تحریم و ادامه فشار حداکثری از سوی دولت آمریکا، تشریح محتوای توافق برای ایران هم مطلوب نیست.

چرا ایران «بازگشت گام‌به‌گام به برجام» را نمی‌پذیرد

هیچ طرحی که با سیاست اعلام‌شده نظام انطباق نداشته باشد، مبنای تعامل ایران قرار نخواهد گرفت و آمریکا هم صرفاً می‌تواند روی طرحی حساب باز کند که با شروط ذکرشده رهبری انقلاب منطبق باشد.

سخنگوی کاخ سفید شامگاه جمعه گفت که پیش از در نظر گرفتن هرگونه دیدار میان مقامات آمریکا و ایران، پایبندی تهران به محدودیت‌های برجام نخستین گام است.

وزیر خارجه جدید آمریکا مدعی شد: زمانی که ایران به تعهدات ذیل توافقنامه هسته‌ای عمل کند، ما هم به برجام برمی‌گردیم.

وزیر خارجه روسیه بر پیشنهاد رئیس‌جمهور این کشور برای برگزاری نشست گروه ۱+۵ و ایران برای پیشبرد و تسهیل طرح ایجاد یک نظام «امنیت جمعی» در خلیج فارس تأکید کرد.

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا در پیامی در توییتر به رقیب خود درباره ادعای پیروزی در انتخابات هشدار داد.

رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا با انتقاد از صحبت‌های رقیب انتخاباتی‌اش جو بایدن، گفت که تحقیقات قانونی درباره انتخابات ریاست جمهوری آغاز شده است.

نتایج انتخابات ایالت تعیین کننده نوادا جمعه مشخص می‌شود. فعلا بایدن جلوتر است. اگر نتیجه به شکل فعلی باقی بماند، بایدن رییس جمهور می شود.

جو بایدن دونالد ترامپ آرای الکترال باقیمانده ۲۲۵ ۲۱۳ ۱۰۰ ۱۱:۴۴/ بایدن دو رای الکترال دیگر ایالت مین را از آن خود کرد ۱۱:۳۷/ شبکه خبری ای‌بی‌سی در واکنش به اعلام پیروزی زودهنگام از سوی ترامپ عکسی از آرای الکترال او و بایدن منتشر کرد و نوشت: هیچ‌کس هنوز این انتخابات را نبرده است. ۱۱:۱۲/ […]

نتایج آزمایش نمونه خاک بندر «بیروت»، گزینه وقوع حمله موشکی به این بندر در ۴ آگوست (۱۴ مرداد) را رد می‌کند.

افشاگری جدید صورت گرفته علیه رئیس‌جمهور آمریکا نشان می‌دهد او از همتای چینی‌اش برای پیروزی در انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ درخواست کمک کرده است.

دکتر محمد ولی روزبهان ریس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی از ظرفیت ها و امکانات موجود در مجتمع بندری انزلی و حوزه نظارت گمرکات استان دیدار کرده و در گفتگو با مدیران این دو نهاد بر لزوم افزایش همکاری های چندجانبه برای تبدیل شدن به هاب ترانزیتی،صادراتی و گردشگری دریای خزر تأکید شد.

یک سخنگوی اتحادیه اروپا روز جمعه بار دیگر از تصمیم آمریکا برای لغو معافیت‌های مربوط به همکاری‌های هسته‌ای با ایران انتقاد کرد.

رئیس جمهوری آمریکا از قصد خود برای تحریم چین به خاطر اقدامات آن علیه هنگ کنگ خبر داد.

دولت سوییس از تخصیص یک بسته حمایتی دیگر به افراد بیکار شده بر اثر کرونا خبر داد.

طبق اعلام دولت ژاپن در سه ماهه نخست سال ۲۰۲۰ اقتصاد ژاپن ۰.۹ درصد کوچک تر شده است. این برای نخستین بار از سال ۲۰۱۵ است که اقتصاد ژاپن با ثبت دو رشد فصلی متوالی منفی وارد رکود می شود.

متن پیش رو در ایسنا منتشر شده و انتشار آن در شعاع مشرق به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نیست در روزی که بالاترین میزان مبتلایان به ویروس کرونا رقم می‌خورد، عجیب‌ترین روز برای اعلام مسیر برون‌رفت از محدودیت‌های کرونایی خواهد بود اما این دقیقا همان راهی است که ولادیمیر پوتین وارد آن […]

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی