دسته: سلامت
توسعه واکسیناسیون کرونا به تمام خانه های بهداشت استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر توسعه واکسیناسیون کرونا به تمامی خانه های بهداشت استان گفت: در حال حاضر در استان از لحاظ موجودی واکسن هیچ کمبودی نداریم

از ورود کارکنانی که تا کنون یک دز واکسن کرونا دریافت نکرده اند به داخل ادارات جلوگیری می شود

معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اعلام کرد؛ از اول آبان ماه سال جاری ، از ورود کارکنانی که تاکنون حداقل یک دز واکسن کرونا دریافت نکرده اند جلوگیری می شود.

چهارمین انتقال هوایی قلب پیوندی در گیلان

چهارمین مورد انتقال سریع قلب پیوندی در سال جاری از استان گیلان به تهران، ساعاتی پیش به انجام رسید.

دومین مرکز واکسیناسیون شبانه روزی در شهرستان رشت راه اندازی شد

رییس مرکز بهداشت شهرستان رشت از آغاز به کار دومین مرکز شبانه روزی واکسیناسیون کرونا در شهر رشت خبر داد.

مقوی ترین خوراکی های پاییز که سیستم ایمنی شما را تقویت می کنند

مقوی ترین خوراکی های پاییز که بیشتر شامل سبزیجات ریشه ای و میوه های آبدار می‌شود، مزایای زیادی برای سلامتی دارند.

تزریق ۸۳ درصدی دز نخست واکسن کرونا در گیلان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در تشریح آخرین وضعیت پیشرفت اجرای سند ملی واکسیناسیون در استان، گفت: ۸۳ درصد افراد بالای ۱۲ سال و بیش از ۳۷ درصد گیلانیان دز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند.

الگوی صحیح مصرف غذایی در شرایط فعلی بحران کووید ۱۹ فرهنگ سازی شود

هم زمان با روز جهانی غذا، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، بر فرهنگسازی الگوی صحیح مصرف غذایی به ویژه در شرایط فعلی بحران کووید ۱۹ تاکید کرد.

همه آنچه از ترومبوز یا لختگی خون و درمانش باید بدانید

اضافه وزن و چاقی مفرط، بی تحرکی، مصرف دارو‌های ضدبارداری، فشار خون بالا، چربی بالا، عمل‌های جراحی با ریسک بالا، اختلالات ژنتیکی و حرکتی همراه با فاکتور‌های انعقادی از عوامل مستعد کننده در بروز ترومبوز هستند.

سپردن امور به دانشجویان بهترین نتیجه را در بردارد

معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در کار گروه مشورتی فرهنگی و دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار داشت: هر زمان کار را به دانشجویان سپرده ایم، بهترین نتیجه را شاهد بوده ایم و این وظیفه ماست که به مباحث فرهنگی آنان توجه ویژه نماییم.

آغاز تزریق دز بوستر واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان گیلان

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان از آغاز تزریق دز بوستر واکسن کرونا برای کادر بهداشت و درمان گیلان طبق اولویت‌های اول تزریق واکسن در زمان شروع واکسیناسیون، خبر داد.

اطلاعیه ثبت نام دستیاران تخصصی جدیدالورود سال ۱۴۰۰

معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی گیلان زمان ثبت نام دستیاران تخصصی جدیدالورود سال ۱۴۰۰ این دانشگاه را اعلام کرد.

سه دلیلی که نشان می‌دهد در معرض ابتلا به بیماری کبدی هستید

در حالی که کبد مسئول پاکسازی سموم از خون است، قرار گرفتن بیش از حد در برابر سموم می‌تواند مضر باشد. برچسب‌های هشداردهنده در مورد مواد شیمیایی که در خانه استفاده می‌کنید را بخوانید و قبل از مصرف، میوه‌ها و سبزیجات را بشویید تا مطمئن شوید که سموم را وارد بدن خود نمی‌کنید.

تزریق دز بوستر واکسن کرونا به کادر بهداشت و درمان در سراسر استان

معاون بهداشتی دانشگاه علوم‌پزشکی گیلان از تزریق دز بوستر واکسن کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: گروه هدف دز بوستر واکسن کرونا، کارکنان بخش های بهداشت و درمان در سراسر استان است.

تسریع واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله طی سه روز

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای سریع واکسیناسیون دانش آموزان ۱۲ تا ۱۷ ساله در استان خبر داد و گفت: ظرف سه روز از ۱۵ مهر، تمامی جمعیت دانش آموزی ۱۲ تا ۱۷ ساله ی استان گیلان نوبت اول واکسن کووید ۱۹ را دریافت می کنند.

میوه‌ای که سرشار از فایده است

غالباً مردم منابع خوب ویتامین C را با مرکبات مانند پرتقال مرتبط می‌دانند. با این حال، میوه‌های دیگری نیز وجود دارند که سرشار از ویتامین C و بسیاری از مواد مغذی حیاتی دیگر هستند.

اجرای برنامه مراقبت و پیگیری زائران گیلانی بازگشتی از سفر اربعین حسینی

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان از اجرای برنامه مراقبت و پیگیری زائران گیلانی بازگشتی از سفر اربعین حسینی در تمام استان خبر داد.

٢٠ هزار دانش آموز در رشت واکسینه می شوند

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از واکسینه شدن ۲۰ هزار دانش آموز در رشت خبر داد.

عرضه انسولین قلمی مشروط به ثبت‌نام بیماران در سامانه بیماری‌های نادر است

بنا بر تصمیم وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، عرضه انسولین در داروخانه‌های گیلان نیز مشروط به ثبت‌نام بیماران در سامانه بیمارهای نادر است و هم‌اکنون مراکز آموزشی و درمانی و بیمارستانهای سراسر استان در صورت فقدان پرونده بیماران دیابتی، آماده تشکیل پرونده جهت دریافت این داروی حیاتی هستند.

امکان تزریق واکسن به بیماران و افراد ناتوان جسمی حرکتی در گیلان فراهم شد

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در اطلاعیه ای از فراهم شدن امکان تزریق واکسن کرونا در منزل برای بیماران و افراد ناتوان جسمی حرکتی در استان گیلان خبر داد.

بیش از ۲۰ هزار دز واکسن برکت در گیلان در کنار میزان کافی دز دوم استرازنکا به مردم ارائه شده است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان( و ب د ا)، به دنبال انتشار مطالبی در فضای مجازی مبنی بر نبود واکسن های برکت و آسترازنکا در استان گیلان، دکتر آبتین حیدرزاده اظهار داشت: به اطلاع هم استانی های شریف گیلانی می رساند از بیستم شهریور ماه امسال تاکنون ۲۱ هزار و ۸۴۳ […]

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی