دسته: مديريت شهري

ساعت کاری مدیران مناطق پنجگانه شهری در راستای تسریع فعالیت های شهرداری با توجه به ایام پایانی سال به منظور رفاه حال شهروندان با دستور شهردار رشت تا ساعت ۱۶ افزایش پیدا کرد.

رئیس شورای شهر رشت با انتقاد از عملکرد سازمان پسماند شهرداری رشت گفت: در شرایطی که شهروندان در تفکیک زباله از مبدا همکاری دارند ، اما شاهد هستیم که زباله های تفکیک شده توسط شهروندان چندین روز در گوشه کنار خیابان انباشت شده باقی می ماند و عملکرد سازمان پسماند شهرداری رشت در این حوزه پذیرفتنی نیست.

اتمام پروژه پستک رشت تا پیش از پایان سال

عضو شورای شهر رشت گفت: با روند پیش رو پیش بینی می شود تا پیش از پایان سال پروژه خیابان پستک رشت به اتمام برسد.

قرار گرفتن پروژه رینگ ۹۰ متری رشت در مصوبات سفر دوم ریاست جمهوری به گیلان

شهر رشت به قدمت ۴۰۰ سال که مرکز ثقل گردشگری و حمل و نقل در گیلان محسوب می شود دغدغه ای به نام ترافیک دارد و طرحی به عنوان راهکار گره گشا برای این شهر مطرح است.

اضافه شدن ۲۱ دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری رشت/خرید تاکسی برقی در دستور کار است

علیرضا زارع، مدیرعامل سازمان حمل و نقل شهرداری رشت، از خریداری هفت دستگاه اتوبوس صفر جدید خبر داد که در مرحله نصب پلاک هستند و عنوان کرد: ۱۴ دستگاه دیگر را خریداری کردیم و به زودی به ناوگان شهری اضافه می‌شود.

آنچه در برنامه راهبردی رشت دیده شده در بودجه ۱۴۰۳ شهرداری وجود ندارد | اگر موارد مدنظر دیده نشود از رای دادن به این بودجه معذورم

چند گزاره را مرور میکنم و بعد نتیجه میگیرم. در تعاریف سنتی وقتی از بودجه صحبت میشود از اقتصاد گفته شده و به همین اعداد و ردیف هایی که در کتابچه های سالیانه بودجه آمده اشاره می شود اما در دیدگاه نوین مسئله پیرامون مدیریت است و بحث ، بحث  ویژن ، دیدگاه و برنامه است و در حقیقت بودجه ابزاری است که مسیر و اهداف را مشخص میکند. 

پرتال جدید شهرداری رشت رونمایی شد

با توجه به برنامه ریزی و نیازسنجی انجام شده توسط سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات و همراهی حوزه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل جهت مکانیزاسیون فرآیند تحریر خبر، پرتال جدید شهرداری رشت رونمایی شد.

نائب رئیس شورای رشت: حذف موانع پیش روی سرمایه گذاران با اجرای اطلس سرمایه گذاری

ائب رئیس شورای رشت گفت: امیدواریم با شروع فعالیت شرکت پیمانکار در اطلس سرمایه گذاری رشت موانع از پیش روی سرمایه گذاران و اجرای پروژه های سرمایه گذاری برداشته شود.

بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور در رشت افتتاح می شود

رحیم شوقی با تبریک ایام الله دهه فجر انقلاب اسلامی به تمام فجرآفرینان و ملت ایران به ویژه مردم شهر رشت اظهار کرد: همزمان با ایام الله دهه فجر، بزرگ ترین مرکز تخصصی آموزش ایمنی و آتش نشانی شمال کشور با حمایت های محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورا و اعضای شورای اسلامی شهر در رشت افتتاح می شود.

 یکصد و بیست و دومین جلسه کمیسیون برنامه، بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت ظهر امروز به ریاست سید شمس شفیعی و با حضور مجید عزیزی نایب رئیس کمیسیون و هادی رمضانی دیگر عضو کمیسیون در ساختمان شورا برگزار شد و ضمن بررسی چهار لایحه، گزارشی از عملکرد سازمان عمران و بازآفرینی شهرداری رشت […]

رییس کمیسیون برنامه بودجه و حقوقی شورای اسلامی شهر رشت از احداث پل عابر پیاده در مقابل درب ورودی بیمارستان پارس رشت خبر داد.

تخریب املاک تملک شده با هدف بازگشایی محور خیابان سعدی _ خیابان سرگل

فرآیند تخریب املاک تملک شده مسیر خیابان سعدی _ خیابان سرگل روز شنبه ۱۴ بهمن ۱۴۰۲ با پیگیری محمدحسین واثق کارگرنیا رئیس شورا، اعضای شورای اسلامی شهر و دستور رحیم شوقی شهردار انجام شد. تعداد ۹۸ ملک در مسیر بازگشایی خیابان سعدی _ خیابان سرگل از پروژه های طرح عمرانی میثاق قرار دارد که تا […]

بررسی نامگذاری معابر فاقد نام منطقه دو شهرداری رشت

جلسه کمیسیون نامگذاری معابر شهری با محوریت بررسی نامگذاری معابر فاقد نام منطقه دو شهرداری به ریاست رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی رشت برگزار شد.

برگزاری مسابقه امی رشت به مناسبت هفته رشت

مسابقه امی رشت توسط مدیریت نوسازی و تحول اداری شهرداری رشت به مناسبت هفته رشت طراحی شده است. هدف از برگزاری این مسابقه برآوردی از میزان اطلاعات شهروندان و جلب مشارکت عمومی برای رسیدن به یک جمله یا اصطلاح معرف شهر رشت می باشد. مهلت شرکت در این مسابقه تا هفتم دی ماه بوده و […]

بازکاشت درختان اجرای طرح عمرانی میثاق با دستور شهردار رشت آغاز شد

مدیرعامل سازمان سیما،منظر وفضای سبز با اشاره به کاشت ۶ هزار و ۵۰۰ اصله درختان بومی گیلان در مناطق شهری تا پایان سال جاری اظهار کرد: تعداد ۲۰۰ نهال از گونه های داغداغان، بلوط، انجیری و افرای شیردار در راستای اجرای طرح عمرانی میثاق با حضور مسئولان استانی و شهری در بوستان ملت کاشته شد.

ساماندهی نقاط آبگیر رشت مرحله به مرحله در حال انجام است

رحیم شوقی روز شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۲ در جلسه معاونان شهرداری با اشاره به نزدیک شدن فصل سرما اظهار کرد: آمادگی نیروهای امدادرسان با تجهیزات و ماشین آلات برای مقابله با حوادث غیر مترقبه تاثیرگذار است.

بزرگترین رویداد خوراک کشور به مناسبت روز رشت برگزار می شود

رئیس کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی گفت: به مناسبت بزرگداشت هفته رشت پیشنهاد برگزاری بزرگترین رویداد خوراک کشور توسط کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شهر رشت تصویب شد.

روکش آسفالت خیابان های مسکن مهر رشت در راستای اجرای نهضت آسفالت طرح میثاق در حال انجام است.

رئیس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای اسلامی رشت گفت : اجرای پروژه های طرح میثاق شور و شوق در شهر ایجاد کرده و رشت تبدیل به کارگاه عمرانی شده است.

فرآیند اصلاح هندسی تقاطع ولیعصر (عج) باسرعت درحال اجراست

معاون حمل و نقل و امور زیربنایی شهرداری رشت با قدردانی از شکیبایی شهروندان در اجرای اصلاح هندسی تقاطع ولیعصر (عج) گفت : فرآیند اصلاحات هندسی تقاطع ولیعصر (عج) با سرعت در حال انجام است

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی