دسته: اخبار اصلی

یک نماینده مجلس یازدهم گفت: اگر واقعاً برجام تصمیم حاکمیت بود نه دولت چرا عده‌ای آن را آتش زدند و در مجلس آن را پاره کردند؟ اگر نه چرا یک عده‌ای گفتند تصمیم حاکمیتی است؟ دیدم آنهایی که به برجامِ روحانی معترض بودند، موافق برجامِ آقای رئیسی بودند که شل و ول‌تر بود. این دوگانگی و پارادوکس‌ها برای من ایجاد شد و به خودشان هم گفتم.

هشدار اورژانس از افزایش مسمومیت با قارچ سمی

سخنگوی سازمان اورژانس کشور با نگرانی از تداوم روند افزایشی مسمومیت با قارچ در کشور، از مسمویت ۲۳۳ تن به‌دلیل مصرف قارچ سمی در کشور در سال‌جاری خبر داد.

خداحافظی طارمی با پورتو با جام و گل

مهدی طارمی در آخرین بازی خود با پیراهن پورتو گل قهرمانی این تیم را در جام حذفی به ثمر رساند.

ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری «حضوری» است

سخنگوی ستاد انتخابات کشور گفت: ثبت نام نامزد‌های انتخابات ریاست‌جمهوری به صورت حضوری انجام خواهد شد.

تأکید رییس‌کل دادگستری گیلان بر ضرورت تشدید نظارت بر مراکز ارایه دهنده خدمات سلامت

رئیس کل دادگستری استان گیلان بر ضرورت تشدید نظارت بر مراکز و موسسات غیرمجاز ارایه دهنده خدمات پزشکی و جراحی‌های غیرضروری و زیبایی مخاطره‌آمیز و غیر اخلاقی تاکید کرد.

ثبت نام اولیه داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری اینترنتی انجام می شود

در جلسه سران قوا بر اساس نظر شورای نگهبان مقرر شد برای تسهیل روند اجرای انتخابات ، افراد واجد شرایط ثبت‌نام ابتدا مدارک خود را بر روی سامانه‌ای که وزارت کشور طراحی کرده بارگذاری کنند، تا فقط افرادی که واجد شرایط می‌باشند، برای ثبت‌نام به شکل حضوری به وزارت کشور مراجعه کنند.

انجام نخستین عمل وزیکوپیلوستومی در استان گیلان در مرکز آموزشی و درمانی رازی

برای نخستین بار در استان گیلان عمل وزیکوپیلوستومی بر روی یک بیمار ۵۱ساله در مرکز آموزشی و درمانی رازی رشت انجام شد.

وزارت بهداشت: درصدی از مردم به خاطر اینکه هزینه های درمان را ندارند،دندان های خود را می کشند

دبیر شورای آموزش دندانپزشکی و تخصصی وزارت بهداشت گفت: عمده افراد وقتی به دندان پزشکی مراجعه می‌کنند که مشکلات حاد دارند و یکی از موانعی که افراد نمی‌توانند درمان به موقع انجام دهند، هزینه‌های درمان دندانپزشکی است. یزدانی متذکر شد: به طبع وقتی درمان یک دندان هزینه بالایی داشته باشد، آخرین راه حل آن اگر درمان نشود و بخواهد برای بیمار مشکل ایجاد کند، کشیدن آن دندان است. درصدی از مردم به خاطر اینکه هزینه‌های درمان را ندارند، دندان‌های خود را می‌کشند.

امکان تصویربرداری دوربینی را در لایحه حجاب آورده ایم/اگر فرد نگذارد عکسش گرفته شود پلیس باید فرد بی حجاب را به اولین مقر پلیس تحویل دهد

امیرحسین بانکی پور نماینده اصفهان در مجلس یازدهم و منتخب مجلس دوازدهم گفت: تمام دستگاه‌ها را موظف کردیم که دوربینشان را در اختیار فراجا قرار دهند نه‌فقط برای حجاب برای اینکه امنیت داخلی شهرها تأمین شود. لازم بود که دوربین‌های شهر یک نظمی داشته باشد. عکس فرد با دوربین گرفته می‌شود یا از طریق ناظرهای مورد وثوق فراجا این عکس هویت‌یابی می‌شود با سامانه‌های دیگر تقاطع گیری می‌شود که خطا صفر شود و جریمه به‌صورت پیامکی برای فرد ارسال می‌شود.

مطابق گزارش مرکز آمار تورم نقطه به نقطه اردیبهشت ماه با افزایش ۰.۱ واحد درصدی نسبت به فروردین ماه به ۳۱ درصد رسید.

پیشرفت فیزیکی ۳۵ درصدی تقاطع غیر همسطح نیروی دریایی رشت

با نصب تیرهای پل،پیشرفت تقاطع غیرهمسطح نیروی دریایی رشت به ۳۵ درصد رسید.

اکونومیست: مشوق‌های مالی برای فرزندآوری در هیچ جای جهان جواب نداده/ دلایل کاهش نرخ باروری چیست؟

هفته‌نامه اکونومیست به تحلیل پدیده کاهش فرزندآوری در کشورهای جهان و سیاست کشورها برای ارایه کمک‌های مالی با هدف تشویق آن پرداخته است.

کسب درجه عالی توسط یکی از بیمارستان‌های استان گیلان در ارزیابی اعتباربخشی دور پنجم بیمارستان های کشور

معاون درمان دانشگاه اظهار داشت با توجه به دستورالعمل ارزیابی اعتباربخشی مجدد بیمارستان‌های کاندید رتبه عالی و یک برتر ، بر طبق ارزیابی‌های صورت گرفته توسط تیم‌های مجرب ارزیاب کشوری بیمارستان پارس در استان گیلان موفق به کسب درجه عالی گردید.

قیمت مدل‌های مختلف پیکان

بررسی آگهی قیمت‌ها در بازار خودرو در پایان بهار سال ۱۴۰۳ حاکی از آن است که ۸۵ تا ۲۸۵ میلیون تومان برای خرید مدل های مختلف پیکان باید هزینه کرد.

اطلاعیه ستاد کل درباره حضور ناموفق پهپاد ترکیه در ایران

ستادکل نیروهای مسلح در اطلاعیه‌ای دلایل حضور پهپاد ترکیه در عملیات جستجوی بالگرد رئیس جمهور و عدم موفقیت آن در این عملیات را تشریح کرد.

رویترز از موافقت اروپا با تحریم های جدید ایران خبر داد

رویترز به نقل از منابع آگاه گزارش داد که اتحادیه اروپا با افزودن ۱۰ شخص و نهاد جدید به فهرست تحریم‌های ایران موافقت کرده‌اند.

مشارکت مردم در مقابله با پشه آادس با آموزش درست به آن ها جلب می شود

مدیرکل آموزش و ارتقای سلامت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه جلب مشارکت مردم زمانبر است گفت: با آموزش درست به مردم مشارکت آن ها در مقابله با پشه آادس جلب می شود.

عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مقابله با پشه آادس درخشان است

رئیس اداره کنترل ناقلین و عوامل بیولوژیک وزارت بهداشت با تقدیر از عملکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مقابله با پشه آادس، هدف از برگزاری همایش دو روزه ی مدیریت تلفیقی آفات بهداشتی را انتقال تجربیات و نهایی شدن شیوه نامه ی مدیریت محیطی جمعیت آفت مهاجم آادس عنوان کرد.

تقویم برگزاری انتخابات در جلسه سران قوا مصوب شد/برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم در روز ۸ تیر

جلسه سران قوا برگزار و هشتم تیرماه به عنوان روز برگزاری انتخابات ریاست جمهوری دوره چهاردهم تعیین شد.

چهارشنبه سراسر کشور تعطیل است/امتحانات دانش آموزان تا پایان هفته لغو شد

با هماهنگی وزیر آموزش‌وپرورش همۀ امتحانات دانش‌آموزان از سه‌شنبه تا پایان هفته لغو شد. زمان برگزاری آزمون‌های جایگزین توسط آموزش‌وپرورش اعلام می‌شود.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی