دسته: اخبار اصلی
خبر مهم وزیر صنعت برای بازار خودرو/ این خودروها به زودی وارد بازار می‌شود

وزیر صمت امروز گفت: باید به سمت تولید خودروهای هوشمند در کشور حرکت کنیم بنابراین از امروز به مردم از تولید خودروهای هوشمند خبر می‌دهم.

توصیه سازمان سنجش به متقاضیان ثبت نام در کنکور

معاون آزمون‌های سازمان سنجش آموزش کشور گفت: برای ثبت‌نام نوبت اول آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ نیازی به مراجعه به سامانه آموزش و پرورش برای دریافت سوابق تحصیلی نیست.

افزایش حقوق بازنشستگان قابل اجرا نیست

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در واکنش به به مصوبه مجلس برای افزایش حقوق بازنشستگان گفت: باید منابع آن را هم مشخص کنید.

قیمت طلا ترمز برید/ قیمت‌ها به ۶ ماه قبل بازگشت

قیمت طی ۲۴ ساعت گذشته در بازار جهانی با رشد قابل توجهی روبه‌رو شد.

سقف معافیت مالیاتی کارکنان، کارمندان و اصناف تغییر کرد

رییس سازمان امور مالیاتی کشور از افزایش سقف معافیت مالیاتی کارکنان، کارمندان و اصناف و مشاغل خبر داد.​​​​​​​

روزنامه همشهری: دولت درسال آینده درآمد نفتی اش کم می شود، برای جبرانش ،مالیاتها را ۵۰درصد بالا برده

انتشار یک سند اولیه 45صفحه‌ای از لایحه بودجه سال آینده کافی بود که انتقادها به شیوه بودجه‌ریزی دولت و البته منابع پیش‌بینی شده افزایش یابد.

نماهای ساختمانی غیر ایمن و دارای اغتشاش بصری پایان کار نمی‌گیرند / ایجاد نقشه جامع نمای ساختمان، در نوسازی های شهری رشت

در نهمین جلسه کمیسیون شهرسازی و معماری شورای شهر رشت، بر ایجاد ضوابط مربوط به ایمنی ساختمان و لزوم قرارگیری تخلفات نمای ساختمان ذیل مفاد ماده ۱۰۰ شهرداری های کشور تاکید شد.

هرس درختان با هدف جلوگیری از آسیب به جان و مال شهروندان/ پارک ۴۵۰ هکتاری لاکان به منظور اسکان گردشگران نوروزی آماده سازی شود

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه هرس درختان سطح شهر توسط شهرداری در دست انجام است گفت: این مهم با هدف جلوگیری از آسیب به جان و مال شهروندان در دست انجام است .

همایش ملی حقوق شهری و شهرسازی در بهمن ماه سال جاری با همکاری سازمان مرکزی دانشگاه پیام نور، دانشکده حقوق و علوم اجتماعی و همچنین شهرداری های کلانشهرهای کشور برگزار می شود.

جنس فقر در ایران تغییر کرد/اقتصادانان: غالب فقرا شاغل و تحصیل کرده اند

اقتصاددانان امروز هشدار می‌دهند که غالب فقرا تغییر کرده است آن‌ها معتقدند که برخلاف گذشته امروز شاهد گسترش فقر در میان افراد تحصیل کرده نیز هستیم.

وعده قبولی رشته پزشکی در دانشگاه با ۴۰۰ میلیون/ جزئیات

رییس سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز ثبت نام نوبت اول کنکور ۱۴۰۳ از امروز خبر داد و گفت: کنکور ۱۴۰۳ با تغییراتی نسبت به گذشته برگزار می‌شود.

یارانه این گروه ۴ میلون تومان شد/ جزییات

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اشاره به طرح یسنا (حمایت از خانواده و جوانی جمعیت ویژه مادران باردار یا کودک شیرخوار در دهک یک درآمدی)، اظهار کرد: این طرح بالغ بر ۱۱۰ میلیارد تومان برای بالغ بر ۲۷ هزار مادر شیرده در دهک‌های اول حمایتی در ۸ استان محروم کشور آغاز می‌شود.

ایران در فاز ال نینو قرار گرفت/ کم بارشی های گسترده آبان ماه در آذر جبران می شود

رئیس مرکز ملی اقلیم و مدیریت بحران خشکسالی سازمان هواشناسی با اشاره به کم‌بارشی‌های گسترده‌ آبان، گفت: ایران در فاز ال‌نینو قرار دارد و بارش‌ها در آذرماه بالاتر از نرمال می‌شود.

برگزاری جشنواره رسانه عصر قلم بمناسبت روز رشت

دبیر جشنواره رسانه عصر قلم از برگزاری این رویداد در روز ۶ دی بعنوان اولین روز از هفته رشت خبرداد.

تولید ۱۱ هزار تن آسفالت توسط شهرداری رشت/ آسفالت شبانه خیابان ها

امید اکبری با اشاره به افزایش چشمگیرتولید کارخانه آسفالت شهرداری طی هشت سال گذشته در آبان ماه سال جاری اظهار کرد: افزایش تولید کارخانه آسفالت با تاکید و پیگیری اعضای شورای اسلامی و رحیم شوقی شهردار و تلاش مجموعه اداره پشتیبانی در دریافت مجوزهای لازم برای برداشت شن و ماسه و همچنین افزایش بهره وری دستگاه سنگ شکن و تولید مصالح مورد نیاز تحقق پیدا کرده است.

بازدید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر از روند آغاز هرس درختان معابر رشت

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با همراهی شهردار صبح آدینه از روند آغاز هرس درختان معابر و خیابان های رشت بازدید کردند.

بازدید رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر از روند اصلاح کفپوش بازار بزرگ رشت

رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر با همراهی شهردار صبح آدینه از روند پیشرفت فیزیکی اصلاح کفپوش و احداث سرویس بهداشتی بازار بزرگ رشت بازدید کردند.

متوسط قیمت خانه در نهضت ملی مسکن

دستیار ویژه وزیر راه و شهرسازی گفت: ممکن است برخی از واحد‌های نهضت ملی با قیمت هر متر مربع ۵ میلیون تا ٧ میلیون تومان شروع شده باشند و برخی‌ها هم با ١٠ میلیون تومان شروع و با ١٢ میلیون تومان تمام شوند.

عصبانی ترین استان های ایران کدامند؟/گیلان درمیان خشمگین ترین استان های ایران

سال گذشته بیش از ۵۹۱ هزار نفر و سال ۱۴۰۰ نیز بیش از ۵۸۶ هزار نفر برای نزاع به پزشک قانونی مراجعه کرده‌اند. بیشترین آمار نزاع (نسبت به جمعیت استان‌ها) در سال ۱۴۰۰ مربوط به استان‌های اردبیل، آذربایجان غربی، زنجان، همدان و خراسان شمالی بود.

گشتِ ارشادِ مدیران چه شد آقای رئیس جمهور؟/ اجازه هست که مردم خودشان بروند سراغ امر به معروف مدیران؟!

آقای رئیسی در دومین جلسه مناظرات انتخابات ریاست جمهوری به صراحت می‌گفت: "ما گشت ارشاد خواهیم داشت اما نه برای مردم بلکه برای مدیران..."چقدر هم خوشحال‌ کننده و امید آفرین بود این قول از رئیسی که وعده تشکیلِ دولتِ "صادق‌الوعد" را می‌داد.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی