دسته: سینما و نمایش

دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته های با آزمون و همچنین دفترچه راهنمای پذیرش صرفا با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۲ اصلاح شد.

فریماه فرجامی امشب پس از طی یک دوره بیماری منجر به کما در ۷۱ سالگی درگذشت.

آکادمی علوم و هنرهای سینمایی اسکار حداقل مدت زمان اکران برای واجد شرایط شدن آثار در شاخه بهترین فیلم را افزایش داد.

اولین شب اجرای تئاتر «کلفت ها» به کارگردانی امیر حامد در سالن تئاتر شهر رشت بر روی صحنه رفت.

تشکیل پرونده قضایی برای باران کوثری و شقایق دهقان

برای باران کوثری و شقایق دهقان دو بازیگر سینما به دلیل کشف حجاب ،پرونده قضایی تشکیل و این افراد به دستگاه قضایی معرفی شدند.

تشکیل پرونده قضایی برای افسانه بایگان و فاطمه معتمد آریا

برای افسانه بایگان و فاطمه معتمدآریا به دلیل کشف حجاب و تشویش اذهان عمومی پرونده قضایی تشکیل و به مقامات قضایی ارسال شده است.

سید مهدی فلاح میری دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با تایید خبر فوت کیومرث پور احمد گفت: به محض دریافت گزارش، بازپرس ویژه قتل در محل حاضر شد و با بررسی‌های اولیه نظر بر خودکشی این کارگردان سینما داشتند که واکاوی جزئیات، مستلزم رسیدگی دقیق قضایی است.

حسین مرعشی دبیر کل حزب کارگزاران گفت: مادامی که حاکمیت اصلاحات واقعی را نپذیرد ما در انتخابات شرکت نمی کنیم.  

شهرام عبدلی درگذشت

شهرام عبدلی، بازیگر سینما و تلویزیون که از روز جمعه ۲۹ بهمن به علت خونریزی مغزی در کمای عمیق فرو رفته بود، امروز شنبه ۶ اسفند در بیمارستان قائم مشهد درگذشت.

پیمان جبلی رییس صدا وسیما در نامه به ابراهیم رییسی درباره فیلیمو نوشته است: از قرار اطلاع برخی از چهره ها که حضور در جشنواره فیلم فجر و یا تولیدات رسانه ملی به اصطلاح تحریم کرده اند در حال حاضر با بازی در آثار این پلتفرم و یا دریافت پیش پرداخت های قابل توجه ضمن دهن کجی به ارکان نظام، از این طریق به حیات سیاسی خود ادامه می دهند.

این ستاره سینمای ایران ۲۶ آذر ماه از سوی نیروهای امنیتی در منزل شخصی‌اش بازداشت شده بود.

ایرنا از آزادی میترا حجار، بازیگر سرشناس سینما و تلویزیون و فعال محیط زیست خبر داد.

سه بازیگر در جهان به عنوان ثروتمندترین شناخته شدند و جیمی گرتز به عنوان ثروتمندترین بازیگر زن سینمای جهان معرفی شده است.

کتایون ریاحی بازیگر سینما و تلویزیون با قرار وثیقه آزاد شد.

از «پرندگان» آلفرد هیچکاک تا فیلم «احضار»، شمار زیادی از فیلم‌های ترسناک در تاریخ سینما بر اساس داستان‌های واقعی و دلخراش ساخته شده‌اند.

جشنواره بین‌المللی فیلم بوسان در کشور کره جنوبی با اعطای دو جایزه به سینمای ایران به کار خود پایان داد.

زهره فکور صبور بازیگر سینما و تلویزیون درگذشت.

نمایش پسر از سه گانه نمایشنامه نویس فرانسویی فلوریان زلر است که پیش از این گروه جهش نمایش مادر از این سه گانه را در رشت و بخش مسابقه بین الملل فجر به روی صحنه برده است. نویسنده این اثر نسخه سینمایی از نمایشنامه پدر را با باز آنتونی هابکینز) تولید کرده که برنده اسکار […]

برگزاری نهمین جشنواره کودک و نوجوان هفت از ۱۸ دی + جدول کامل اجراها

علی حلوی دبیر نهمین جشنواره کودک و نوجوان هفت جدول کامل اجراهای این جشنواره را اعلام کرد.

مریم یکتا فرد بازیگر تئاتر متولد ۱۳۶۸، هنرمندی که دوره های آموزش بازیگری تئاتر را زیر نظر استادانی چون بهروز بقایی، پانته آ بهرام، حمید مظفری، محمد پور جعفری،رضا حقی آموخته است.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی