دسته: انتخاب سردبیر
سرافکنده و شرمنده نیستم /استیضاح وزیر کشور دستمایه امتیاز گرفتن قالیباف از وحیدی شد

احمد علیرضا بیگی درباره انتخابات پیش رو به روزنامه شرق گفت: مردم از شرایطی که ایجاد شده راضی نیستند و می‌خواهند تغییر اتفاق بیفتد؛ اما احساس نمی‌کنند که این تغییر از صندوق رأی به دست بیاید. کارکردی که صندوق رأی در انتخابات ریاست‌جمهوری و مجلس یازدهم داشته، سبب ریزش رأی شده است.

تعلل در تصمیم گیری برای طرح تعطیلی دو روزه آخر هفته‌ها

سخنگوی کمیسیون اجتماعی مجلس از ارائه نامه این کمیسیون به هیات‌رئیسه برای تسریع در «ورود پیش‌مصوبه آخرهفته ۲ روزه به صحن» خبر داد.

اگر پول داری می توانی بی حجاب باشی؛اگر نداری باید به قواعد حکومت تن بدهی/ روزنامه اصولگرا: لایحه حجاب شکاف اجتماعی را تشدید و جامعه را دوقطبی می کند

از روزهای ابتدایی شعله‌ور شدن آتش منازعات فرهنگی حجاب در ایران حدود یک سال می‌گذرد، یک سال زمان خوبی است برای ارائه راهکار و راه‌حل.

این که روابط عمومی نیروی انتظامی مازندران اعلام کرده منظور سردار از ناهنجاری، مفسدان اقتصادی و سارقان و مواد فروش‌ها بوده اند نه بی حجاب ها، نشان می دهد که خودشان هم متوجه ادبیات نامناسب و تحریک آمیز شده اند و خواسته اند فضا را مدیریت کنند!

وجود ۱۲۰ هزار کودک کار در کشور

سرپرست دفتر امور آسیب‌دیدگان اجتماعی سازمان بهزیستی کشور از وجود ۱۲۰ هزار کودک کار در کشور خبر داد و گفت که در سال ۱۴۰۱ حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر از کودکان خیابانی شناسایی شده‌اند.

روزنامه جمهوری اسلامی در سرمقاله خود با عنوان «کار را به کاردان بسپرید» را نوشت: آن امام جمعه که از کاسب‌ها می‌خواهد به بی‌حجاب‌ها چیزی نفروشند، گویا در میان مردم زندگی نمی‌کند و نمی‌داند حتی کاسب‌ها هم از این قبیل امور عبور کرده‌اند. 

تعطیلی پارک های رشت در روز طبیعت! چه اصراری بر ایجاد نارضایتی در میان مردم دارید؟

در آستانه ۱۳ بدر (روز طبیعت)، فرمانداری رشت در اقدامی عجیب با صدور اطلاعیه از تعطیلی کلیه پارک‌ها و تفرجگاه‌های شهرستان رشت در این روز خبر داد.   در این اطلاعیه آمده است: کلیه پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و بوستان‌های شهرستان رشت در روز طبیعت (یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲) بمنظور رعایت و پاسداشت حرمت ماه مبارک رمضان […]

روحانی و ظریف نمی‌دانستند هواپیمای اوکراینی با موشک ساقط شده است

محمود واعظی، رییس دفتر حسن روحانی در دوران ریاست جمهوری و از نزدیک‌ترین سیاستمداران به او به بخشی از مهم‌ترین انتقادات به دولت قبل پرداخت و از فعالیت روحانی در انتخابات مجلس، ماجراهای پرحاشیه دولت دوازدهم و مسائل آینده پرداخته است.

رییس مرکز پژوهش‌های اتاق بازرگانی ایران می‌گوید تنش‌زدایی بین المللی و برنامه ریزی دقیق برای استفاده از فرصت‌ها در داخل می‌تواند به کاهش تورم ایران کمک کند.

یک پیش بینی آینده بازار سرمایه

ایرنا نوشت: رییس سازمان بورس و اوراق بهادار با اشاره به تصمیمات دولت برای ایجاد ثبات در بازار سرمایه گفت: دولت کمک زیادی را برای رفع معضلات صنایع مختلف مانند قطعی برق انجام داد، در این زمینه هماهنگی خوبی مابین وزارت نیرو و وزارت صمت صورت گرفت تا از این طریق قطعی‌ها به حداقل کاهش […]

پس از عفو گسترده و راهگشای بهمن‌ماه جاری، همچنان دو تن از روزنامه نگارانِ بازداشتیِ حوادث تلخ اخیر شش ماه است که در زندان روزگار می‌گذرانند. در طول چند هفته گذشته نیز اخبارِ امیدوارکننده ای از آزادی آنان شنیدیم که متاسفانه محقق نشد.

نشان نخل آکادمیک کوماندور سه‌شنبه ۲۳ اسفند با حضور نیکولا رُش سفیر فرانسه در ایران، در منزل احمد سمیعی، نویسنده و مترجم ۱۰۲ساله به وی اعطا شد.

یک دانشجو خطاب به سعید جلیلی: اگر مسمومیت ها کار دشمن است، پس خیلی بی عرضه اید جلیلی پاسخ بی ربطی به سوال دانشجویی که گفت «اگر مسمومیت‌ها کار خودتان نیست پس خیلی بی عرضه اید که نمی‌توانید امنیت را تامین کنید» داد. وی بیان کرد: «هماوردی تمدنی» در حال شکل گرفتن است!

حقوق یک ماه کارگر هزینه چند روز زندگی است؟

پایه تورم به‌قدری بالا رفته است که حقوق‌ها کفاف زندگی اکثریت مردم را نمی‌دهد و در این‌ بین جامعه کارگری بیش از هر قشر دیگری در تنگنای اقتصادی قرار دارند.

کرونا در دنیا هنوز تمام نشده است/ با افزایش نسبی ابتلا به کرونا روبرو هستیم

وزیر بهداشت با بیان ایتکه کرونا در دنیا هنوز تمام نشده، گفت: در چند روز گذشته با افزایش نسبی در موارد ابتلا به کووید ۱۹ در سطح کشور روبرو بودیم.

افزایش تورم بهمن ماه ۱۴۰۱ برای خانوار/ رسیدن تورم نقطه ای مواد غذایی به بیش از ۷۰ درصد

گزارش مرکز آمار حاکی از آن است که تورم نقطه به نقطه در ماه بهمن امسال افزایش داشته است. نرخ تورم نقطه‌ای گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» با افزایش ۱.۳ واحد درصدی به ۷۰.۵ درصد رسیده و گروه «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» با افزایش ۲.۳ واحد درصدی به ۴۳.۵ درصد رسیده است.

چگونگی تشخیص مشاغل سخت و زیان آور

مشاغل سخت و زیان آور جزیی از چرخه صنایع ملی کشور هستند و حذف آنها با وجود تمامی تهدیداتی که برای نیروی انسانی دارند غیرممکن است. در چنین شرایطی مسؤولین باید با وضع قوانین حمایتی و نظارت صحیح برای اجرای قوانین مانع آسیب‌های جدی به این قشر از کارگران شوند.

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه برای رسیدگی به اظهارات یکی از مامورین انتظامی در مرکز استان دستور ویژه و فوری صادر کرد

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: طرح‌های متعدد صنعتی، اقتصادی، درمانی و ورزشی برای سال آینده داریم و عهد می‌بندیم وعده دولت مبنی بر ایجاد سالانه یک میلیون فرصت شغلی را عملیاتی کنیم.

وزارت علوم امسال طرح رصد اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی را در ۴ مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری اجرا کرده که براساس نتایج آن آمارهای درخور تأملی به دست آمده است.

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی