شما اینجا هستید
اجتماعی » برنامه‌ریزی برای تبدیل کشاورزی سنتی و معیشتی به کشاورزی اقتصادی / رفع مشکل پروژه عمرانی میدان گیل

سرپرست فرمانداری لاهیجان ظهر پنجشنبه ۱۳ دی‌ماه در جلسه شورای اداری شهرستان با تشکر از حضور مدیر کل پست استان و سایر حاضرین گفت: بر اساس شرح وظایف اداری تعریف‌شده باید پی گیر امور بوده و علاوه بر آن پیش‌بینی‌های لازم برای پیشگیری از مشکلات را نیز داشته باشیم.

وی اظهار داشت: اقدامات و برنامه‌ریزی‌های اساسی انجام می‌شود تا مشکلی در سطح شهرستان پیش نیاید و اگر اتفاقی رخ داد به‌موقع نسبت به رفع آن اقدام می‌شود، همه مدیران ادارات پای‌کار هستند و هماهنگی خیلی خوبی در سطح مدیریت شهرستان حاکم است.

جانبازی ادامه داد: خوشبختانه با درایت، همت و تلاش همه بزرگواران حاضر در جلسه و پرسنل و مجموعه همکاران روسای ادارات در بحران‌های نسبتاً شدید نیز عملکرد خوبی داشتیم.

جانبازی یادآور شد: تمام تلاش مدیران شهرستان این است که در هنگام بحران نظیر سیل و برف‌های سنگین مشکلی برای مردم شهرستان به وجود نیاید و اگر مشکلاتی هم پیش آمد سریع حل شود.

*جذب بیش از صد درصد تسهیلات روستایی در شهرستان لاهیجان

سرپرست فرمانداری شهرستان لاهیجان با اشاره به برنامه‌ها و پروژه‌های در دست اجرای شهرستان عنوان کرد: با جذب بیش از صد درصد تسهیلات روستایی در شهرستان لاهیجان، شهرستان در پرداخت این تسهیلات عملکرد بسیار خوبی داشته است.

امیر جانبازی افزود: با جذب این تسهیلات بیش از ۴۰۰شغل در سال جاری در لاهیجان ایجادشده و خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: به همین منظور کمیته نظارتی متشکل از ادارات و بانک‌های عامل مرتبط تشکیل‌شده است تا بر روند پیشرفت کارهای اشتغال‌زایی در شهرستان نظارت کنند و طرح‌های اشتغال‌زایی را تحت نظر داشته باشند.

وی به اجرای طرح کاداستر در سطح شهرستان لاهیجان به‌عنوان طرح پایلوت اشاره کرد و گفت: این طرح برای ۴۳هزار هکتار اراضی کشاورزی شهرستان لاهیجان در حال انجام است که برای اولین بار در سطح کشور به‌عنوان یک طرح پایلوت در شهرستان لاهیجان انجام می‌شود.

*برنامه‌ریزی برای تبدیل کشاورزی سنتی و معیشتی به کشاورزی اقتصادی

سرپرست فرمانداری لاهیجان اظهار داشت: با اجرای طرح‌های زیربنایی مانند تجهیز و نوسازی اراضی، کاداستر و افزایش ضریب مکانیزاسیون، تلاش و برنامه‌ریزی‌هایمان در بخش کشاورزی براین است تا کشاورزی سنتی و معیشتی به کشاورزی اقتصادی تبدیل شود و این امر نیز در حال انجام است.

وی با اشاره به موضوع دریافت موافقت‌نامه‌های استانی، عنوان کرد: روسای ادارات باید موافقت‌نامه‌های مربوط به پروژه‌های مدنظر را دریافت کنند و اگر دریافت نکرده‌اند هرچه سریع‌تر اقدام کنند.

*رفع مشکل پروژه عمرانی میدان گیل

وی خاطرنشان کرد: مشکل پروژه عمرانی میدان گیل لاهیجان رفع و وضعیت اجرای طرح مشخص‌شده است و به نظر می‌رسد برای اجرای آن مشکلی وجود نداشته باشد چراکه به لحاظ اعتباری نیز مشکلی وجود ندارد.

سرپرست فرمانداری لاهیجان به انتقال بیمارستان ۲۲آبان لاهیجان به بیمارستان در حال ساخت پیروز اشاره کرد و گفت: بیمارستان پیروز در آینده‌ی نزدیک آماده‌ی بهره‌برداری خواهد شد، این بیمارستان یکی از مدرن‌ترین بیمارستان‌های دولتی در سطح کشور و استان گیلان محسوب می‌شود.

وی افزود: با بهره‌برداری از بیمارستان پیروز و وجود سایر بیمارستان‌های دولتی و خصوص در شهرستان، لاهیجان به‌عنوان قطب درمانی شرق گیلان تبدیل می‌شود و اقدامات تجهیز نیز در حال انجام است و این بیمارستان در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهد رسید.

جانبازی با اشاره به نزدیک بودن ایام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامی تصریح کرد: با توجه به فشارهایی که به کشور و جمهوری اسلامی وارد می‌شود امسال باید دهه فجر چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی باشکوه‌تر از سال‌های گذشته و به‌صورت ویژه‌ای برگزار شود و همه در برگزاری آن نقش داشته باشند.

نماینده عالی دولت در شهرستان لاهیجان یادآور شد: جمهوری اسلامی به‌عنوان یک قدرت منطقه‌ای مطرح است و باید تلاش‌های ۴۰ساله نظام و دولت اطلاع‌رسانی شود و طرح‌های ویژه و مختلفی که در این شهرستان در حال اجراست در قالب ستاد برنامه‌ریزی دهه فجر به مردم معرفی شوند.

وی از مدیران شهرستان خواست در مصاحبه با رسانه‌ها نسبت به عملکرد ادارات با عنوان عملکرد دولت جمهوری اسلامی بپردازند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی