شما اینجا هستید
اقتصادی » اختصاص ۳۸ هزار میلیارد تومان برای طرح رتبه‌بندی معلمان

رئیس کمیسیون آموزش وتحقیقات مجلس شورای اسلامی در خصوص رتبه‌بندی معلمان اظهار کرد: با تلاش مجلس و رایزنی در دولت قبل، لایحه رتبه‌بندی مطرح و تصویب شد که این تحول بعد ازیک قرن بی‌سابقه بوده است.

منادی سفیدان بابیان اینکه در اجرای طرح رتبه‌بندی معلمان که از ۳۱ شهریور ۱۴۰۰ اجرا شده، حدود ۸۰۴ هزار معلم را شامل خواهد شد، مجلس حساسیت زیادی نسبت به آموزش و پرورش دارد، و سند تحول بنیادین و اجرای آن در نظام آموزش و پرورش، برای مجلس مهم است.

وی افزود: طرح تحول بنیادین در آموزش و پرورش را نباید در حال حاضر مقایسه کرد، چرا که اثرات مثبت آن در سالهای آینده که باعث ارتقا شأن و جایگاه معلمان در جامعه خواهد شد، باید دید.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، از اختصاص ۳۸ هزار میلیارد تومان اعتبار برای طرح رتبه‌بندی معلمان خبر داد و گفت: با وجود آنکه در دولت مانع پرداخت آن بودند، اما شورای نگهبان همراهی خوبی نسبت به اجرای این طرح داشته است.

منادی سفیدان افزود: دراین طرح حداقل حقوق پرداختی برای معلمان دوبرابر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه در صدور احکام مربوط به طرح رتبه‌بندی معلمان، مازندران نخستین استانی بوده که احکام مربوط به طرح رتبه‌بندی معلمان در حال توزیع به ادارات شهرستان‌ها و معلمان است.

نشست اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی روز پنجشنبه با حضور رئیس و اعضای کمیسیون به میزبانی شهرستان آمل در دو نوبت صبح وعصر برگزار شد.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی