شما اینجا هستید
بین الملل » آمریکا فرقه رجوی «سازمان مجاهدین» را گردن نگرفت!

 

در جریان اعتراضات اخیر در ایران تمام گروه ها، خواص و عناصر مربوط به صنوف و طبقات مختلف جامعه از این گروهک تروریستی برائت روشن و شفاف خود را اعلام کردند، به همین جهت تصور می شود واشنگتن به شکل خیلی آرام در صدد فاصله گرفتن معنا دار از دار و دسته گروهک تروریستی منافقین است.

 

در همین رابطه و پیرو موضع سخنگوی وزارت خارجه در رابطه با کمک آمریکا به فرقه رجوی، وزارت خارجه آمریکا در بیانیه‌ای می‌گوید ادعا‌های مربوط به نقش آمریکا در پشتیبانی یا آموزش دادن سازمان مجاهدین خلق (منافقین) جعلی و نادرست است.

 

به گزارش بی بی سی؛ پیشتر ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت خارجه ایران از آمریکا به خاطر «آموزش و تجهیز» مجاهدین «در تکنولوژی سایبری» انتقاد کرده بود.

 

ناصر کنعانی در مطلبی در مجله فارن پالیسی، از آمریکا به خاطر اینکه دولت آلبانی را «مجبور کرده» میزبانی سازمان مجاهدین را بپذیرد، انتقاد کرده و گفته بود این گروه «همواره به عنوان ابزار دست آمریکا در عملیات تروریستی، حملات سایبری و جنگ روانی علیه ملت و دولت ایران خدمت کرده و می‌کند.».

 

اما در مقابل، ایالات متحده آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد هیچ نوع کمکی به گروهک منافقین ارائه نمی‌کند و آن را «یک جنبش دمکراتیک مخالف حکومت نمی‌بیند که مردم ایران را نمایندگی کند و شانس موفقیت داشته باشد».

 

در گزارش «فارن پالیسی» به نقش کشور آلبانی در معادلات منطقه، رابطه با اسرائیل و اسکان دادن به ۳ هزار عضو سازمان مجاهدین خلق اشاره شده است.

 

در این بیانیه وزارت خارجه آمریکا اشاره شده که اساسا چنین رابطه‌ای وجود ندارد و آمریکا این گروه را آموزش نمی‌دهد. آمریکایی ها مدعی شده اند به منافقین در مورد فناوری سایبری یا هر موضوع دیگری پشتیبانی یا آموزش نمی‌دهد و به این سازمان کمک مالی نمی‌کند.

 

واشنگتن تاکید کرده که هیچ تماس عمده‌ای فراتر از مسائل مربوط به اسکان مجدد اعضای مجاهدین خلق با این گروهک برقرار نکرده که این روند هم در سال ۲۰۱۶ تکمیل شد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی