شما اینجا هستید
اجتماعی » طرح صیانت عملاً به بهانه شرایط کشور اجرایی شد/ با توجه به آرام شدن فضا باید نسبت به رفع محدودیت های پلتفرم های اجتماعی به قید فوریت اقدام شود

معین‌الدین سعیدی درباره رفع محدودیت‌های برخی از پلتفرم‌ها که به واسطه‌های حوادث چندماه اخیر در کشور به وجود آمده است، گفت: طبق اصل نهم قانون اساسی تحت هیچ عنوان و حتی به عنوان امنیت هم نباید آزادی‌های مشروط جامعه را تهدید کرد.

 

این نماینده مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که معتقدم آقای رئیسی باید نگاهی به شعارهایشان قبل از انتخابات داشته باشند و نسبت به رفع محدودیت‌هایی که در حوزه فضای مجازی شده است حتما اقدام شود، اظهار داشت: معیشت میلیون‌ها ایرانی تحت تاثیر این موضوع قرار گرفته است. از طرفی هم دوگانگی وجود دارد که افراد خاص دسترسی داشته باشند و بحث اینترنت طبقاتی مطرح می‌شود! این‌که مسئولین هم بتوانند پشت سرهم توییت بزنند و هم بتوانند در اینستاگرام نظرات‌شان را مطرح کنند اما مردم دسترسی نداشته باشند این مصداق عین تبعیض است که با اصل سوم قانون اساسی در تضاد است.

 

وی درباره این‌که وزیر ارتباطات عنوان کرده است این موضوع در اختیار شخص او نیست و شورای عالی امنیت ملی تصمیم گیر است، عنوان کرد: مجدانه از آقای رئیس جمهور و شورای عالی امنیت ملی تقاضا دارم با توجه به آرام شدن فضای کشور و رفع التهابات و ناآرامی‌ها به قید فوریت نسبت رفع محدودیت‌ها در حوزه پلتفرم‌های اجتماعی اقدام کنند.

 

سعیدی با اشاره به این‌که طرح صیانت از دستور کار مجلس الحمدالله خارج شد، خاطر نشان کرد: اما آنچه در قالب آن طرح مطرح بود عملاً به بهانه شرایط کشور اجرایی شد و اصل نهم قانون اساسی درباره این موضوع صراحت دارد که باید برداشته شود

 

وی گفت:ایشان می‌گویند این‌ها مصوبه شورای عالی امنیت ملی است و بهانه‌ای است که ایشان دارند، اما به هر حال مصوبات شورای عالی امنیت ملی مربوط به یک شرایط خاص بوده است که در یک فضای ملتهبی تصمیم گرفته شد و درحال حاضر با رفع این شرایط قطعا موظف هستند نسبت به این رفع محدویت‌ها اقدام کنند.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی