شما اینجا هستید
اخبار مهم » آغاز طرح یکپارپه عرضه خودرو از شنبه ۲۰ اسفند

امید قالیباف اظهار داشت:‌ متقاضیان خرید خودروی داخلی بدون قرعه‌شکی از روز شنبه ۲۰ اسفند تا سه شنبه ۲۳ اسفند فرصت دارند حساب شخصی وکالتی بنام سازمان حمایت از تولید کنندگان و مصرف کنندگان ایجاد و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان را در آن مسدود کنند.

 

وی با اشاره به اینکه در طرح یکپارچه عرضه خودرو قرعه کشی حذف شده است گفت: پس از بررسی حساب های وکالتی متقاضیان، مرحله دوم از تاریخ ۲۶ تا ۲۸ اسفند اجرا می‌شود که در این مرحله متقاضیان می‌توانند با مراجعه به سامانه www.esalecar.ir نسبت به ثبت نام خودروی مورد نظر اقدام کنند.

 

مشاور وزیر صمت گفت: بلافاصله پس از پایان ثبت نام اولا اولویت‌بندی متقاضیان انجام می‌شود و دوما با توجه به برنامه تولید نسبت به زمان بندی خودروی درخواستی به متقاضی اقدام می شود که این مرحله حداکثر تا پایان فروردین طول خواهد کشید و در این مدت مبلغ مسدود شده باید در حساب خریدار باقی بماند.

 

قالیباف افزود: پس از این مرحله چنانچه زمان تحویل خودروی شخص بیشتر از ۳ ماه باشد می تواند نسبت به رفع انسداد (‌با حفظ نوبت) اقدام کند سپس براساس فراخوان خودروساز منطبق با لیست انتظار هرمحصول در خصوص قطعی نمودن ثبت نام اقدام کند.

 

مشاور وزیر صمت گفت: اسامی بانک هایی که امکان ایجاد حساب وکالتی دارند تا این لحظه عبارتند از ‌رسالت، آینده، اقتصادنوین، ایران زمین، گردشگری، سینا، شهر، مهر ایران -کشاورزی، پست بانک، سرمایه، تجارت و ملت, اما این فهرست در حال تکمیل است و فهرست نهایی روز شنبه در سامانه ذکر شده اعلام خواهد شد.

 

سخنگوی وزارت صمت مرحله آخر طرح یکپارچه عرضه خودرو را تکمیل یا واریز وجه و دریافت خودرو ذکر کرد و گفت: خریداران خودرو توجه داشته باشند قیمت روزخودرو در زمان تحویل‌، قیمت روز اعلامی مطابق دستورالعمل شورای رقابت خواهد بود و کسانی که صرفاً با هدف کسب درآمد قصد ثبت نام دارند باید خطر بالای این کار را در نظر بگیرند.

 

قالیباف هدف از این طرح را عرضه گسترده و شفاف خودروهای داخلی با توجه به کسب موفقیت  افزایش بیش از ۳۰ درصدی تولید خودرو در سال جاری و تثبیت جریان تولید و  برنامه ریزی دقیقتر برای تولید خودرو در سال ۱۴۰۲ ذکر کرد و گفت: این طرح بر اساس الگوبرداری از نحوه فروش بسیاری از خودروسازان جهانی و به منظور شفاف سازی عرضه خودروسازان انجام می‌شود.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی