شما اینجا هستید
اجتماعی » ماجرای گم شدن جمجمه در بیمارستان میناب چه بود؟

سلامت نیوز نوشت: یک جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات عنوان کرد: در بسیاری از مراکز دنیا استفاده از این استخوان به علت خطر عفونت بعدی، توصیه نمی‌شود و از نظر علمی اصلا اتفاق عجیبی نیست و پیوند استخوانی هم در کار نیست.

 

ما در بیمارستان نمازی قبلا یک یخچال پر از استخوان جمجمه داشتیم که همه به هم چسبیده و غیرقابل استفاده شده بودند و دور انداختیم.جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات با اظهار نظر کارشناسی خود در صفحه شخصی اینستاگرام به شایعات فضای مجازی در مورد گم شدن جمجمه در بیمارستان میناب پایان داد.

 

علی نعمتی در خصوص عمل جراحی جوان ۱۴ ساله‌ای که بر اثر تصادف در شهرستان میناب دچار آسیب مغزی شده بود، اظهار کرد: گاهی اوقات یک خبر غیرکارشناسی در یک حوزه تخصصی باعث تشویش اذهان می‌شود و باعث بدبینی و سلب اعتماد مردم به حوزه درمان و بیمارستان می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این خبر کاملا مغرضانه و غیرکارشناسی پخش شده است، خاطرنشان کرد: ما در بیماران ضربه مغزی به علت باز شدن پوست و آلودگی استخوان با محیط بیرون، قسمت زیادی از استخوان را دور می‌ریزیم و بعضی مواقع تکه‌های بزرگتر استخوان را شستشو داده و در زیر پوست شکم یا ران بیمار گذاشته و بعد از فروکش کردن ورم مغزی با استفاده از آن و به کمک مش و پلیت از جنس تیتانیوم و سیمان استخوان بازسازی جمجمه به طور کامل انجام می‌شود.

 

این جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات عنوان کرد: در بسیاری از مراکز دنیا استفاده از این استخوان به علت خطر عفونت بعدی، توصیه نمی‌شود و از نظر علمی اصلا اتفاق عجیبی نیست و پیوند استخوانی هم در کار نیست.نعمتی بیان کرد: ما در بیمارستان نمازی قبلا یک یخچال پر از استخوان جمجمه داشتیم که همه به هم چسبیده و غیرقابل استفاده شده بودند و دور انداختیم.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی