شما اینجا هستید
مجلس » هر وزیری تغییر می کند، وزیری ضعیف تر روی کار می آید /حرف های دولت واقعا به درد جامعه نمی خورد

رویداد ۲۴ نوشت: عباس جهانگیرزاده نماینده پارس‌آباد می‌گوید: اینکه مرتب عده‌ای در دولت فقط بگویند در آینده خبرهای خوبی داریم، قابل پذیرش نیست.

 

عباس جهانگیرزاده نماینده پارس‌آباد و بیله‌سوار در استان اردبیل درباره وضعیت اقتصادی کشور گفت‌وگو کرده است.

 

بخش‌های مهم این مصاحبه را در ادامه بخوانید:

 

* به نظر من شعارهایی که دولت در شروع کارش مطرح کرد بر اساس مطالبات مردم بود. ولی گذشت زمان نشان داد که دولت‌مردان نتوانستند به هیچ‌کدام از آن شعارهای جذاب، جامه عمل بپوشاند و تمام این‌ها به ضعف مدیریت برمی‌گردد چون ما در داخل کشور تمامی ظرفیت‌ها، امکانات، منابع، مخازن، نفت و اساساً همه چیز داریم.

 

* اگر مدیریت در کشور به خوبی انجام می‌گرفت، مطمئناً اتفاقات ناخوشایند اقتصادی که شاهد آن هستیم، نمی‌افتاد و مسئولان می‌توانستند به مطالباتی که مردم می‌خواستند پاسخ مثبتی بدهند.

 

* اینکه شعار داده شود که همه مدیران ارشد و میانی کشور بر اساس شایسته‌سالاری در جامعه برگزیده شده‌اند، دروغ محض است. اکنون همه مردم، یکدیگر را می‌بینند و جامعه به راحتی می‌تواند این امر را قضاوت کند.

 

* هر کم و کسری که در جامعه داریم به مدیریت داخلی کشور برمی‌گردد. ضعف مدیریت بیداد می‌کند و همه به این موضوع انتقاد دارند.

 

* آقای رئیسی به هیچ‌کدام از وعده‌هایش به مردم در خصوص فراجناحی عمل کردن و اینکه به حزبی وابسته نشان ندهد، عمل نکرد.

 

* اینکه مرتب عده‌ای در دولت فقط بگویند در آینده خبرهای خوبی داریم، قابل پذیرش نیست و اساساً خبر خوب با شعار اتفاق نمی‌افتد. مردم خروجی می‌خواهند و خدا وکیلی با همه تحریم‌ها و پیچیدگی‌های اقتصادی که وجود دارد، مملکت را خیلی بهتر از این می‌شود اداره کرد.

 

* تحریم بر اقتصاد کشور اثرگذار است و کسی منکرش نمی‌شود، ولی بی‌انصافی محض است اگر کسی بخواهد قضاوت کند و بگوید همه مشکلات از بابت تحریم است. این یک دروغ بزرگ است، چون مردم باید بدانند ایران، کشوری باظرفیت فوق‌العاده بالا است.

 

* متاسفانه وضع به گونه‌ای شده که اگر از هر وزیری انتقادی صورت بگیرد و وی تغییر پیدا کند، وزیری ضعیف‌تر از او روی کار می‌آورند. این روند حتی در بین استانداران، فرمانداران و مدیران کل هم دیده می‌شود.

 

* حرف‌هایی که دولتمردان مطرح می‌کنند و اساساً گفتمانی که دارند، در حد مُسکن برای جامعه است. متاسفانه همه به این دست حرف‌ها عادت کرده‌اند. حرف‌های دولت واقعاً به درد جامعه نمی‌خورد و باید این را پذیرفت.

 

* بهترین قاضی از وضع موجود، مردم هستند. همه به نوعی معترض‌اند، چون مدیریت کشور در حد قابل قبول و انتظار مطالبات مردم نیست و باید ترمیم بشود که اگر نشود وضع به مراتب بدتر از این خواهد شد.

 

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی