شما اینجا هستید
ویژه ها » فرید اسماعیل زاده، رئیس شورای اسلامی استان گیلان شد

جلسه انتخاب اعضای هیأت رئیسه شورای اسلامی استان گیلان با مشارکت ۱۷ نماینده از شهرستان‌های مختلف گیلان در محل دفتر این شورا برگزار شد.

در این جلسه با اکثریت آرا، «فرید اسماعیل‌زاده»عضو کنونی شورای شهر بندرکیاشهر و شورای شهرستان آستانه اشرفیه به عنوان رئیس شورای اسلامی گیلان انتخاب شد.

در ادامه این انتخابات داخلی نیز، فردوس امیری نایب رئیس، کیومرث نظری برسری سخنگو، بهروز فهیم منشی اول و بهزاد علی پور منشی دوم انتخاب شدند.

گفتتی است شورای استان یا شورای اسلامی استان، به عنوان عالی‌ترین شورا در هر استان، یک شورای مشورتی_نظارتی است. شورای استان نهادی انتخابی است که از نمایندگان شوراهای شهرستان های تابعه تشکیل می‌شود.

نظارت بر حسن اجرای طرح‌های عمرانی استانی و ملی ، مصوبات شورای عالی استان‌ها ، عملکرد شوراهای شهرستان ، حسن اجرای مصوبات شورا، حساب درآمد و هزینه‌های مشترک شهرداری‌ها، نظارت بر حساب درآمد و هزینه سازمان همیاری شهرداری‌ها، ایجاد ارتباط و هماهنگی میان شوراهای شهرستان در سطح استان و ارائه پیشنهاد به شورای عالی استان‌ها در راستای «رفع تبعیض و توزیع عادلانه امکانات» از جمله وظایف این شورا است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی