شما اینجا هستید
اجتماعی » نگاهی به زندگی معروف ترین کوتوله جهان، Peter Hayden Dinklage یا تیریون لنیستر

تیریون لنیستر : ” هرگز فراموش نکن چه کسی هستی، چون که دنیا مطمئناً فراموش نخواهد کرد. آن را برای خودت تبدیل به پوششی محافظ کن، و مطمئن باش که هرگز بر علیه تو استفاده نخواهد شد “

او همان قدر که شوخ طبع و کاملا مسخره به نظر می رسد همان قدر باهوش و سیاست مدار است. در لابه لای شوخی هایش که همواره سبک رفتاری و گفتارش است، دیالوگ های بسیار معنا دار که بر پایه منطق است شنیده می شود.

 

تریون لنیستر در فصول ابتدایی سریال بیشتر سبک مردی احمق و ساده را داشت که در خانواده لنیسترها ضعیف ترین به شمار می رفت ولی با پیش روی قصه او به خانواده خیانت کرد و مشاور اعظم کالیسی شد.

 

ثبات او را در این موقعیت نیز نمی توان مطمئن بود ولی در هر صورت تیریون لنیستر مردی عاطفی و مهربان است که کمتر از دیگر مردان این سریال قصد آزار و اذیت بقیه را دارد و خلق و خوی کاملا سیاست مدارانه دارد و بعید نیست که به تاج و تخت پادشاهی دست پیدا کند.

 

پیتر هایدن دینکلیج  PETER HAYDEN DINKLAGE

 

پیتر هایدن دینکلیج بازیگر موفق امریکایی که با چهل و هشت سال سن توانسته است جوایزی نه چندان کمی را نصیب خود کند. پیتر در سال ۲۰۱۱ برای بازی در نقش تیریون لنیستر در سریال بازی تاج و تخت اولین بازیگری بود که انتخاب شد. او توانست در سال ۲۰۱۵ جایزه گلدن گلوب و همچنین امی را برای بازی هنرمندانه اش در این سریال به دست آورد.

 

پیتر تحصیل کرده کالج بینگتون است که قبل از آن به شغل فروشندگی مشغول بوده است و از ۱۶ سالگی گیاهخواری را پیش گرفته است. او از طرفداران حقوق حیوانات و حفاظت از محیط زیست است و علاوه بر کار هنری به عنوان سخنگوی سازمان پیاده روی حیوانات مزرعه مشغول به کار می باشد.

 

در سال ۲۰۰۵  با دینکلج اریکا اشمیت که او نیز دستی در هنر دارد ازدواج کرد و صاحب یک دختر شد. بعد از تلاشهای او و همسرش برای پنهان ماندن اسم فرزندشان، نام Zelig  در فضای مجازی فاش شد.

 

زخمی که در صورت او دیده می شود یک زخم همیشگی است که در سال ۱۹۹۰ زمانی که در یک  گروه پانک فانک رپ به نام Whizzy عضو بود پیش آمد. این زخم از گردن تا ابروی پیتر کشیده شده است و در بیشتر کارهایش مشاهده می شود.

زندگی هنری PETER HAYDEN DINKLAGE

 

peter.dinklage

 

پیتر در سالهای نخست فارغ التحصیلی اش برای پیدا کردن کار هنرپیشگی بسیار تلاش کرد. نقش هایی که به او پیشنهاد می شد شرایط مناسبی نداشتند و او از آنها دوری می کرد و نمی پذیرفت. نخستین فیلم معتبر او که نقش پر رنگی داشت بالاخره در سال ۱۹۹۵ در فیلم Oblivion رخ داد. او از بازی در نقش های کوتوله بسیار شاکی بود و کاراکترهای کلیدی را اصلا دوست نداشت.

 

از جمله فیلم هایی که پیتر در آنها نقش آفرینی داشته است به این نام ها می توان اشاره کرد: صدا پیشگی در سری انیمیشن های عصر یخبندان و پرندگان خشمگین، فیلم مرگ در مراسم خاکسپاری، زمستان در راه است، آتش و خون، گرگ و شیر، شاهزاده وینترفل، شکننده زنجیرها، مردان ایکس و آخرین فیلم سینمایی او که محصول سال ۲۰۱۵ است فیلم پیکسل ها می باشد. همچنین سریال بازی تاج و تخت که از موفق ترین هنرنمایی های او به شمار می رود.

تیریون لنیستر مهربان

 

peter.dinklage

 

کوتوله قصه بازی تاج و تخت یا همان تیریون لنیستر که از یک پدر عاقل و هوشمند متولد شده است. خصلتی کاملا متفاوت نسبت به خواهر و برادرانش دارد. تیریون در عین حال که کاملا مهربان و عاطفی است، سیاست های رفتاری به خصوص در جنگ و حکمرانی را خوب بلد است.

 

تیریون رابطه چندان خوبی با پدرش ندارد و در فصول ابتدایی بیشتر مشغولیت ذهنی او قتل پدر است. او ناچار به ازدواجی ناخواسته با سانسا  می شود. از آنجایی که خود را مستحق این وضعیت نمی داند و برای سانسا ارزش و احترام خاصی قائل است ظاهر قضیه را حفظ کرده و برای آزادی سانسا تلاش می کند.

 

تیریون که از خانواده به نحوی طرد شده است بیشتر وقتش را در فاحشه خانه ها به سر می برد و آنجا عشق واقعی اش یعنی همان ” شی ” را پیدا می کند. به او بسیار کمک می کند تا از فاحشه خانه بیرون آید و شغلی پیدا کند و به سرزمینش بازگردد.

 

اکنون نیز که در ابتدای فصل هفتم به سر می بریم شاهد خیانت او به خانواده لنیسترها هستیم به نحوی که او نزدیک ترین مشاور کالیسی است و بعید نیست که اتفاقات مهمی را رقم بزند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی