شما اینجا هستید
اخبار اصلی » موضع مقتدرانه ایران برابر اروپا و آمریکا/ از برجام خارج نمی شویم

سید کاظم دلخوش ظهر پنجشنبه در جلسه شورای اداری که در سالن اجتماعات فرمانداری شهرستان صومعه سرا با اشاره به شرایط امروز کشور و جامعه بین الملل، اظهار کرد: دشمنان بعد از پیروزی انقلاب علیه ما جنگ سختی آغاز کردند اما امروز جنگ، جنگ واقعی است.

دلخوش با بیان اینکه در گذشته دشمن القای شبهه می‌کرد و امروز جنگ نرم را با هزینه کردن به ما تحمیل می‌کند، گفت: امروز دشمن می‌داند با فشار آوردن بر ملت می‌تواند با حاکمیت مقابله کند حساسیت جنگ امروز بیش از گذشته است.

ورود ناو جنگی آمریکا تنها برای ایجاد جنگ روانی است

وی با اشاره به اینکه درک وضعیت امروز کشور از سوی مردم و مسئولان حائز اهمیت است، افزود: به فرموده مقام معظم رهبری، رئیس جمهور رئیس اتاق جنگ اقتصادی بوده و سایر قوا باید در کنار وی به شرایط اقتصادی توجه کنند هرکسی با هر سمتی شرایط فعلی را درک نکند و حرکتی انجام دهد به کشور و نظام و ملت خیانت کرده است.

نماینده صومعه سرا در مجلس در ادامه با بیان اینکه امروز شاهد تحریم‌های واقعی علیه ایران هستیم، بیان کرد: در زمینه برجام عملکرد خوب بوده البته نواقصی وجود دارد ما نیز تا زمانی که طرف مقابل از برجام خارج نشود از این پیمان خارج نمی‌شویم ولی اقدامات قانونی خود را نیز انجام خواهیم داد.

وی همچنین به ورود ناو جنگی آمریکا به خلیج فارس نیز اشاره و تصریح کرد: آمریکا اگر توانایی جنگ با ایران را داشت در طول ۴۰ سال گذشته این کار را انجام می‌داد این حرکات تنها برای ایجاد جنگ روانی علیه نظام مقدس اسلامی است.

هدف آمریکا از فشار بر نظام رسیدن به منابع و سرمایه ما است

دلخوش تأکید کرد: امروز ایران دارای مجهزترین امکانات و تجهیزات نظامی است و در این زمینه هیچ گونه نگرانی وجود ندارد اما در حوزه اقتصادی و ایجاد فشار بر جامعه باید هوشیارتر عمل کنیم. هدف آمریکا و کشورهای اروپایی از ایجاد فشار اقتصادی تسلط بر منابع و سرمایه ایران است.

وی با بیان اینکه مردم و مسئولان باید در شرایط کنونی هوشیاری لازم را داشته باشند، گفت: متأسفانه اخلاق مداری و درک شرایط کنونی کم رنگ شده که مسئولان و نهادها باید در این زمینه اقدامات اساسی انجام دهند.

نماینده صومعه سرا در مجلس با اشاره به اینکه امروز نیازمند ایستادگی بیشتر در برابر فشارهای دشمنان هستیم، ادامه داد: قطعاً اروپا در برابر موضع جدید ایران عقب نشینی خواهد ما نیز علاوه بر حفظ برجام باید با آنها مقتدرانه صحبت کرده و هوشیارانه عمل کنیم.

وی بر برخورد با قاچاق، مفاسد اقتصادی، افزایش بی رویه قیمت اقلام اساسی و سایر موارد از سوی مسئولان مربوطه تأکید کرد و افزود: جنگ نرم بسیار اثرگذار است لذا نیازمند حضور پرقدرت‌تر در این عرصه هستیم.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی