شما اینجا هستید
اخبار اصلی » اختراع اسکی موتوری دریایی

مجتبی رضایی دارسرا ، در خصوص اختراع اسکی موتوری دریایی اظهار کرد: جت‌اسکی، کاربردهای زیادی در ورزش‌های آبی و تفریحی، امداد و نجات و موارد امنیتی دارد و انواع آن از کشورهای دیگر وارد بازار داخلی می‌شود. 

وی با بیان اینکه در حال حاضر هزینه خرید و تعمیرات بالاست گفت: هزینه گزاف ۶۰ تا ۸۰ هزار تومانی استفاده برای ۱۰ دقیقه در ایران را به کاربران تحمیل خواهد کرد. 

مخترع جوان تالشی با بیان اینکه این جت‌اسکی برای مردم عادی چندان مورد استفاده نیست افزود: تولید نمونه کارگاهی داخلی طی مدت ۲ سال با فایبرگلاس و فوم تزریقی حدود ۳۰ میلیون تومان هزینه داشت. تولید صنعتی آن می‌تواند با یک‌سوم مشابه خارجی و قیمت ۸۰میلیون تومان قابل خریداری باشد.

توسعه اشتغال با ساخت نمونه داخلی 

رضایی دارسرا با اشاره به مزایای این وسیله آبی تصریح کرد: نمونه ساخته شده با ظرفیت ۲ نفره و ۲۵ اسب بخار تولید و مدل ۳ نفره نیز با بدنه بزرگ‌تر و موتور پرقدرت طراحی شده است که می‌توان طبق سفارش مشتری انواع مختلف آن را تولید کرد.

وی با بیان اینکه ساخت و گسترش استفاده از نمونه داخلی به شکل مستقیم و غیر مستقیم به توسعه اشتغال منجر خواهد شد خاطرنشان کرد: اکنون این محصول در مرحله پایانی ثبت اختراع قرار دارد و منطقه آزاد انزلی خواهان تولید آن است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی