شما اینجا هستید
اخبار اصلی » این دیگر یک ویروس زنده هست!

مسابقات بین المللی وزنه برداری جام جهان پهلوان نامجو از امروز سیزدهم بهمن ماه به مدت سه روز در سالن شش هزار نفره شهدای ورزشکار رشت با حضور دو بانوی مدرس چینی!!! آغاز شده است.

◀️ درحالیکه بیش از چهل ایرلاین معتبر اروپایی و آمریکایی تمام پروازهای خود به چین را بخاطر عدم شیوع گسترده کرونا ویروس به حالت تعلیق درآورده اند، اما ایران نه تنها این کار را نکرد، بلکه ورود و خروج چینی ها و مسافران ایرانی چین، همچنان آزادانه صورت می گیرد و حتی امروز دو بانوی چینی در مسابقات وزنه برداری نامجو در رشت حضور یافته اند.

◀️ اگرچه مریم بخشی مدیرکل ورزش و جوانان استان گیلان، به محض ورود این دو بانوی چینی در کنفرانس مطبوعاتی گفته که برای حضور این دو فرد مراقبت های لازم صورت گرفته است اما اگر سری به محل اسکان این دو چینی و همینطور محل برگزاری مسابقات بزنید، در می یابید این دو بانوی محترم از سوی هموطنان ما به عنوان ویروسی زنده تلقی شده و در واقع به جاذبه ای توریستی برای این مسابقات تبدیل گشته اند.

◀️ مریم بخشی دیروز (دوزادهم بهمن) گفت: حضور این دو مدرس چینی با هماهنگی های انجام شده با وزارت امور خارجه، وزارت ورزش و جوانان و استانداری گیلان صورت گرفته و روادید آنان نیز بررسی شده است. وی ادامه داد: با توجه به گسترش ویروس کرونا در چین، این دو مدرس هیچ مشکلی نداشته و روادید آنها نیز از شهرهایی صادر شده که این بیماری در آن شیوع نیافته و همچنین آنان نیز برای خروج از کشور نیازمند کسب اجازه از سوی وزارت بهداشت خود هستند و همچنین در فرودگاه تهران نیز مورد معاینه قرار گرفته و این دو مدرس به هیچ وجه مشکلی ندارند.

◀️ اما همه این اظهارات آب در هاون کوبیدن بود و سالن برگزاری مسابقات به نوعی تحت تاثیر حضور این دو چینی قرار گرفت.

◀️ نکته جالب ماجرا اینجاست این دو بانوی چینی ورزشکار نبوده و به عنوان مدرس به رشت آمده اند و احتمالا قرار هم نیست به محل مسابقات بیایند اما هموطنان کنجکاو ما بی صبرانه منتظر رویت آنها هستند.

◀️ البته پیش از این (هفتم بهمن ماه) علی مرادی رییس فدراسیون در دیدار با استاندار گیلان خبر از حضور تیم ملی چین در این رقابتها داده بود و همینطور مریم بخشی نیز پیش تر این خبر را اعلام کرده بود که خدا رو شکر خود چینی ها به این نتیجه رسیده اند این روزها با دنیا کمتر مراود داشته باشند تا بعدها به نسل کشی متهم نگردند، اما دروازه ورود ایران برای چشم بادامی ها همچنان باز است تا مرگ را مثل همیشه به جان بخریم.

◀️ باتوجه به اینکه این ویروس توانایی کشتن بیش از ۶۵ میلیون انسان را در سال دارد و هنوز هم واکسن و درمان خاص و معتبری برای آن پیدا نشده است، بهتر بود متولیان برگزاری مسابقات نامجو این دو بانوی چینی را هم مثل تیم ملی چین از حضور در این مسابقات محترمانه محروم می کردند.

◀️ چراکه حتی در صورت یافتن راه درمان این ویروس کشنده، بواسطه تحریم های دارویی، بعید است واکسن این بیماری به کشور ما راه پیدا کند. اما مریم بخشی و مسئولان وزنه برداری برای برگزاری یک تورنمنت ورزشی ساده، جان میلیون ها ایرانی را بخطر انداختند.

◀️ اگر فردا خدای نکرده به اندازه یک درصد این ویروس در ایران و با محوریت رشت شیوع پیدا کند، آیا کاری از دست بخشی و مرادی بر می اید؟

◀️ اگر با معاینات ساده فرودگاهی، این ویروس قابل تشخیص بود که اروپا و امریکا با ان همه امکانات پیشرفته پزشکی اقدام به لغو پروازهایشان نمی کردند و رفت و آمد به نه تنها چین بلکه به شرق اسیا را کلا معلق نمی کردند.

◀️ حالا یا جان انسانها برای مدیران ما مهم نیست و یا خواستیم رسم مهمانوازی شمالی ها خدشه دار نشود، در هر صورت جام نامجو بدون این دو چینی هم می توانست برگزار شود و یقینا مشکلی برای آن پیش نمی امد.

◀️ با تمام احترامی که برای این دو بانوی مدرس چینی قایل هستیم، اما ای کاش آنها نیز مسئولیت پذیر بوده و تن به این سفر غیر ضروری نمی دادند تا نه تنها ایران، بلکه دنیا را از خطر شیوع این ویروس نجات می دادند، البته شاید انها می خواستند خود را نجات دهند.

🔴 در هر صورت باتوجه به ناشناخته بودن این ویروس و باتوجه به اینکه می گویند این ویروس یک دوره نقاحت در بدن بیمار دارد و بعد از ده روز بروز پیدا می کند، یقینا هرچقدر هم مراقبت های لازم صورت بگیرد، ممکن است بعد از خروج این چینی ها از کشور، در یابیم چه اشتباه بزرگی صورت داده ایم، اشتباهی که ممکن است به یک نسل کشی تبدیل شود.

🖊 صاحب مقصودی

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی