شما اینجا هستید
اخبار اصلی » ۲۰۱ داوطلب در ۱۱ حوزه استان با یکدیگر رقابت می‌کنند

محمود قاسم‌نژاد صبح امروز در جمع خبرنگاران تعداد افراد واجد شرایط رأی دادن در تاریخ ۲ اسفندماه در استان گیلان را یک میلیون و ۵۹۸ هزار و ۴۷۳ نفر اعلام کرد و اظهار داشت: بر اساس اعلام نظر نهایی ۲۰۱ نفر نامزد انتخابات مجلس در ۱۱ حوزه و مرکز انتخابیه گیلان واجد صلاحیت شناخته شدند. 

رئیس ستاد انتخابات گیلان شروع تبلیغات مجاز انتخاباتی در کشور و استان از ساعت صفر روز پنج‌شنبه ۲۴ بهمن و ادامه آن تا ساعت ۲۴ اول اسفندماه را مورد اشاره قرار داد و عنوان کرد: بر اساس ماده ۶۵ قانون انتخابات اظهار مطالب خلاف واقع و دیوارنویسی از سوی نامزدهای انتخاباتی و طرفدارانشان تخلف محسوب می‌شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان انتشار اعلام نظر مقامات و اشخاص، فریب و اغوای مردم از طریق سوءاستفاده و تبلیغ علیه نامزدها را جزو اعمال ممنوعه انتخاباتی خواند و تصریح کرد: هتک حرمت، هتک حیثیت، تخریب و یا پاره کردن آثار تبلیغاتی سایر نامزدها مصداق بارز تخلف انتخاباتی هستند.

قاسم‌نژاد با بیان اینکه ابعاد تمام آثار کاغذی، پارچه‌ای یا هر جنس دیگر برای انتشار مطلب، عکس و حتی زندگینامه نامزدها باید ۵۰ در ۷۰ سانتی‌متر باشد ابراز داشت: در مورد بایدها و نبایدهای انتخاباتی فرمانداران تمام شهرستان‌های استان گیلان جلساتی را با نامزدها و طرفدارانشان برگزار و موارد را گوشزد کردند.

وی رعایت انصاف و عدالت توسط نامزدهای انتخابات مجلس و پرهیز از بیان مسائلی که بین مردم و اقوام گسل ایجاد می‌کند را ضروری خواند و بیان داشت: در راستای شفافیت مالی تمام نامزدها موظف شدند حسابی را در یکی از بانک‌های دولتی ایجاد کنند تا تمام کمک‌هایی که به آنان می‌شود از این طریق به انجام برسد.

رئیس ستاد انتخابات گیلان با اشاره به اینکه در انتخابات مجلس امسال ۹۱ هزار و ۴۹۸ نفر در این استان رأی اولی محسوب می‌شوند خاطرنشان کرد: بر اساس آمارها و ارقام موجود از این تعداد ۴۶ هزار و ۶۶۲ نفر پسر و ۴۴ هزار و ۸۳۶ نفر دختر هستند که برای نخستین بار فرصت شرکت در انتخابات را پیدا می‌کنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار گیلان از وجود ۲ هزار و ۵۵۹ شعبه اخذ رأی در سراسر استان شامل هزار و ۶۵۴ شعبه در مناطق روستایی و ۹۰۵ شعبه در مناطق شهری خبر داد و گفت: در کل استان گیلان برای انتخابات روز دوم اسفندماه ۲ هزار و ۲۱۴ شعبه اخذ رأی ثابت و ۳۴۵ شعبه اخذ رأی سیار در نظر گرفته شده است.

قاسم‌نژاد با تأکید بر اینکه برای هر صندوق رأی حدود ۱۷ نفر شامل نماینده فرماندار، بازرس، ناظران و نظایر این‌ها در نظر گرفته شده است خاطرنشان کرد: در حال حاضر حدود ۴۵ هزار نفر در کل استان گیلان از بخش‌های ستادی و سایر عوامل سازماندهی شده و در امر برگزاری انتخابات مشارکت و همکاری می‌کنند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی