شما اینجا هستید
اخبار اصلی » گریز یک مدیر رانتی به سمت کارشناسی با تغییر دولت

طبق قانون سازمان استخدامی کشور نیرویی که بصورت قراردادی در دستگاه یا ارگان یا سازمان دولتی مشغول به کار است و پست یا جایگاهی میگیرد با توجه به اون کدشناسه ای که برایش صادرشده است نمیتواند به هبچ عنوان در دستگاه یا ارگان یا سازمان دیگر کد شناسه جدید بگیرد و بصورت کارشناس مشغول به کارشود.

بر اساس شنیده ها؛ یکی از جوانان خیلی نزدیک به معاون گیلانی رییس جمهور که درشرق گیلان هتل اپارتمان دارد و خدمات زیادی را به فرزندان این معاون داده است قصد دارد قبل از تمام شدن دولت و روی کار آمدن دولت اصولگرا، سریع جای خود را تغییر و از یک پست و جایگاه بالا در یک سازمان خدماتی فرهنگی به یک سازمان اقتصادی مالی به صورت کارشناس مشغول به کار شود که برخلاف نص صریح قانون بخصوص قوانین استخدامی اداری کشور میباشد ولی با توجه به قدرت معاون گیلانی رییس جمهور و فشار فرزندان او به ارگانهای مربوطه، مثل اینکه این جوان نورچشمی که ره صدساله را یک شبه پیمود و در ادامه قانون گریزی و تخلفات اداری خود در آخرین مورد قصد چنین جابجایی خلاف قانونی دارد.

با اینکه این معاون رییس جمهور که خود به قوانین اداری استخدامی کاملا اشراف دارد جای تعجب است که بعد از حمایت از افراد شاءبه دار و مشکل دار در آخرین گام چنین حرکتی را انجام دهد.

در دولت روحانی تعداد محدودی نورچشمی یا آقازاده توانستند پست های حساس را یک شبه تصاحب کنند و با حمایت معاون رییس جمهور با کمترین رزومه ای به صورت رانتی رشد کنند.

امید است در دولت جدید مبارزه با فساد و رانت و نورچشمی ها در اولویت باشد. افرادی که بدون هیچ تخصص و شایستگی در حساس ترین مناصب اقتصادی بزرگ، گردشگردی و برنامه ریزی استان مشغول به کار شدند.

افرادی که به زودی برای همگان معرفی و پرده از روابط پشت پرده و حامیان آنها برداشته خواهدشد.
ادامه دارد…

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی