شما اینجا هستید
اخبار اصلی » مدیر کل اداره کل فرهنگ و ارشاد گیلان؟!

پس از انتخاب استاندار هر استان معمولاً معرفی گزینه های مختلف برای تصدی ادارات کل شروع می شود که در این بین نمایندگان مجلس و استاندار و سیاسیون جناح حاکم نقشی تعیین کننده در این انتخاب دارند. البته در آغاز دولت اعتدال بیشتر این زحمت بر دوش اقای نوبخت معاون گیلانی رئیس جمهور وقت بود.
در حوزه اداره تخصصی ما هنرمندان، یعنی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان هشت سال پیش، به طور شگفت انگیزی تعداد کاندیداهای تصدی این پست ز یاد بودند. اگر برای تصدی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چهار یا پنج اسم شنیده می‌شد، پست مدیر کلی گیلان بیش از ۵۰ نفر کاندیدا داشت! که طبق شنیده ها ۳۶ نفر، مرحله انجام مصاحبه وزارتخانه را نیز پشت سر گذاشته بودند. گفته می‌شود، مدیر کل فعلی به پیشنهاد دکتر نوبخت و هم حزبی‌هایش یعنی حزب اعتدال و توسعه گیلان بر این مسئولیت تکیه زد، و ۸ سال است سکان‌ این اداره کل را به عهده دارد.
در مبحث نقد فیلم معمولاً منتقدین ، فیلم های خیلی ضعیف را مورد نقد و بررسی قرار نمی‌دهند و فقط یک تیتر برای این فیلم در نظر میگیرند.

 • به نقد در نیامدنی- !
  عملکرد اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان در طی ۸ سال گذشته فقط شایسته این تیتر است و چیز قابل نوشتن دیگری در این مورد وجود ندارد! ولی این بار چون در سطح کشور ما وزیر یا معاون رئیس جمهوری نداریم و از این نعمت محروم هستیم، تا به سفارش ایشان مدیرکل انتخاب شود، می ماند، سیاسیون با نفوذ، نمایندگان مجلس و شخص استاندار.
  سیاسیون طبق روال گذشته معمولاً روی یک نفر به اجماع نمی رسند. نمایندگان مجلس اگر توصیه اکید مقام معظم رهبری را اویزه گوش کنند که – نمایندگان در عزل و نصب ها دخالت نکنند – می ماند استاندار محترم، وبحث تاثیر گذاری بر انتخاب مدیر کل اداره فرهنگ وارشاد اسلامی گیلان.
  ان هم استانداری که خودش هم سابقه نماینده گی مجلس دارد هم سابقه وزارت.
  آقای استاندار!
  اداره کل فرهنگ و ارشاد گیلان تا کنون ده مدیر کل به خود دیده است، اقایان توسلی، خالدی، مظفری، انصاری، مهدوی ، ایمانی، نیکرو، اسماعیل‌پور و فاضلی.
  جالب توجه است، هیچکدام از این افراد از شاغلین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نبودند و از ادارات و سازمانها و نهادهای دیگر به این اداره کل آمده بودند یعنی اداره‌ایی که داعیه هدایت فرهنگ و ارشاد جامعه را دارد و قاعدتاً پیرو ارشاد جامعه باید مدیران کلی تربیت می‌کرد که مدیریت و مسئولیت ادارات و نهادهای دیگر را بر عهده می گرفتند ، تاکنون نتوانسته افراد اداره مطبوع خودش را ارشاد کند !
  آقای استاندار !
  حال در این دوره که قدرت مانور و تاثیرگذاری شما در انتخاب مدیرکل بیشتر از دوره‌های قبل است، به این نکته مهم دقت کنید انتخاب مدیرکل از بدنه اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان می تواند بسیار راهگشا باشد، بسیاری از انباشت تقاضا های فرهنگی هنری، توسط شخصی که با بدنه آشنایی داشته باشد و بتواند با هنرمندان ارتباطی دوسویه و سازنده برقرار کند زمان اعتماد سازی وشروعی دو باره را کوتاه تر می کند .
  اقای استاندار !
  اینکه می‌بینید ازجامعه فرهنگ و هنر گیلان صدایی در این مورد بلند نمی‌شود این سکوت از رضایت نیست از نا امیدی است، هنرمندان مستاصل و دیگر امیدی به تغییر نمی بینند.
  آقای استاندار!
  اگر به گفته هایم شک دارید دیداری با هنرمندان داشته باشید شاید رغبتی کنند و نزد شما گلایه ایی بکنند، چون به نظر می رسد بسیاری از هنرمندان حال گلایه کردن را هم ندارند! اقدام شما در این بخش از کنار گذاشتن افراد بنفش و اعلام با خودکار قرمز گذشته است! اعتماد هنرمندان خدشه دار شده است.
  آقای استاندار !
  میگویند خردمندی دردمندی است،بسیاری از هنرمندان این مرحله را پشت سر گذاشته اند و به بی دردی رسیده‌اند، بی دردی خود درد بزرگی است هنر و هنرمندان دیده‌بان جامعه و بیدارگر اجتماع در عرصه‌های مختلف الهی، سیاسی و فرهنگی هستند
  آقای استاندار!
 • در عرصه فرهنگ بنده به معنای واقعی کلمه احساس نگرانی می کنم به حقیقتا دغدغه دارم، این دغدغه از آن دغدغه هایی است که آدمی به خاطر اون گاهی ممکن است نصف شب هم از خواب بیدار شود و به درگاه پروردگار تضرع کند. من چنین دغدغه‌ای دارم.-
  آقا ی استاندار این پاراگراف آخر حرف من نیست حرف های مقام معظم رهبری است، تمام، باقی بقایتان.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی