شما اینجا هستید
اخبار اصلی » حمایت از تولیدات داخلی باعث توسعه صنایع و خودکفایی کشور می شود

حمایت از تولیدات داخلی موجب رونق بازار، فعال شدن صنایع و در نهایت خودکفایی کشور و ایجاد اشتغال برای جوانان می‌شود‌.

حمایت از تولید ملی و رهایی از وابستگی


حمایت از تولیدات و فرآورده‌های داخلی می‌تواند به پویایی و رونق‌بخشی تولید و صنعت کمک کرده و کشور را از وابستگی به قدرتهای شرقی و غربی رها کند. اقتصاد هر کشوری لازمه ی قدرت آن کشور است و ضعف آن موجب تضعیف بنیان و اصول آن کشور نیز می شود.

کاهش نرخ بیکاری با حمایت از تولید داخلی

استفاده از تولیدات داخلی موجب بهبود وضعیت اشتغال و کارآفرینی برای خیل عظیمی از جوانان و نیروهای تحصیلکرده کشورمان و در نهایت حمایت از کارگر ایرانی و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم خواهد شد.

حمایت از تولیدات داخلی موجب رونق بازار، فعال شدن هر چه بیشتر چرخ صنعت، خودکفایی هر چه بیشتر کشور، ایجاد انگیزش سازنده در تولیدکنندگان و صنعتگران در ارائه کالا و خدمات بهتر خواهد شد.

پویایی و رونق‌بخشی تولید و صنایع

حمایت از تولیدات و فرآورده‌های داخلی می‌تواند به پویایی و رونق‌بخشی تولید و صنعت کمک کرده و زمینه را برای بهبود کسب‌وکار در جامعه فراهم کند و این بهبود در نهایت منجر به حمایت از کارگر ایرانی و بهبود وضعیت اقتصادی و معیشتی مردم خواهد شد.

نقش رسانه ها در حمایت از تولیدات داخلی

رسانه ها در توسعه و فرهنگ سازی جامعه نقش ارزنده ای دارند، بنابراین امیدآفرینی در جامعه و نشان دادن ظرفیت‌های کشور به‌ویژه در عرصه تولید باید مورد توجه جدی رسانه ها قرار گیرد. مردم باید بدانند که اقتصاد هر کشوری لازمه ی قدرت آن کشور است و ضعف آن موجب تضعیف بنیان و اصول آن کشور نیز می شود.

در پایان باید گفت که اگر اقتصاد مقاومتی و حمایت ملی از تولیدات داخلی در جامعه ی ما فرهنگ سازی شود از یک سو موجب افزایش توان ملی کشورمان و اشتغالزایی می شود و از سوی دیگر وابستگی به کشورهای خارجی را کاهش می دهد. بنابراین بر هر ایرانی تکلیف است که در این شرایطی که کشور با تحریم های ظالمانه مواجه است با حمایت و استفاده از تولیدات داخلی در راستای بهبود اقتصاد کشور حرکت نماید.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی