شما اینجا هستید
اخبار اصلی » تخفیف مالیاتی ۱۵ درصدی برای تولد فرزند سوم و به بعد

به گزارش پایگاه خبری شعاع مشرق، به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۲ با اشاره به تصویب مواد مربوط به حمایت از فرزندآوری در جریان بررسی لایحه بودجه سال آتی گفت: در راستای حمایت از فرزندآوری پیشنهاداتی در تبصره ۶ لایحه بودجه مطرح شد که با موافقت نمایندگان کمیسیون به تصویب رسید.
امیر حسین بانکی پور تاکید کرد: در متن این پیشنهاد آمده است؛ در راستای تحقق ماده ۱۸ قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده میزان معافیت مالیاتی اشخاص حقیقی موضوع ماده ۸۴ قانون مالیات‌های مستقیم اصلاحی مصوب ۱۳۹۴/۴/۳۱ضمن اعلام معافیت مذکور به ازای فرزند سوم و بیشتر از آبان ماه سال ۱۴۰۰ به بعد، به ازای هر فرزند ۱۵ درصد افزایش می‌یابد.

وی تاکید کرد:بنابراین افرادی که از آبان ۱۴۰۰ یعنی از زمانی که قانون جوانی جمعیت تصویب شده، فرزند سوم و یا بیشتر یعنی فرزند چهارم و  پنجم شان متولد شود، این افراد در سال ۱۴۰۲،۱۵ درصد تخفیف مالیاتی خواهند داشت این حکم در سال‌های دیگر هم تکرار خواهد شد.

عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آتی، ادامه داد: مبحث تخفیف مالیاتی همواره در کشور‌های دنیا آن هم برای جهت دهی جریانات اجتماعی مدنظر بوده است لذا وقتی خانواده‌ها بدانند از زمان به دنیا آمدن فرزند سوم به بعدشان، مشمول تخفیف مالیاتی خواهند شد، قطعاً الگوی خانواده را از دو فرزندی به ۳فرزندی و بیشتر تغییر خواهند داد.  این بند متاسفانه سال گذشته مطرح نشد، اما امسال با تلاش نمایندگان این موضوع در لایحه و در بخش درآمدی در کمیسیون تلفیق به تصویب رسید.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

  1. اشکان

    آدم توو یدونه بچه هم میمونه چه برسه سه تا

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی