شما اینجا هستید
اخبار اصلی » چرا وعده های استاندار در خصوص مسکن خبرنگاران محقق نمی شود!؟

به گزارش پایگاه خبری شعاع مشرق، در مراسم روز خبرنگار بود که مدیرعامل خانه مطبوعات گیلان از استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی درخواست کرد که در خصوص مسکن خبرنگاران مساعدت داشته باشند.

استاندار گیلان در این مراسم از کمک به خبرنگاران در فرایند ساخت مسکن سخن گفت و ماکان پدرام مدیرکل وقت راه و شهرسازی آمادگی خود را اعلام کرد تا در تسهیل این فرایند کمک نماید.

پدرام در آن زمان نامه‌ای نیز برای اداره کل ارشاد ارسال و از جانمایی زمین مسکن خبرنگاران در کنار مسکن مهر رشت خبر داد و از اداره کل ارشاد خواستار لیست اصحاب رسانه فاقدمسکن شد.

پس از آن خانه مطبوعات طی یک فراخوان از متقاضیان با شرایط خاص خواست تا مشخصات خود را به سامانه ۳۰۰۰۳۴۲۴۰ بفرستند و بدین ترتیب رویای شیرین خانه دار شدن در بین بسیاری از خبرنگاران شکل گرفت.

خانه مطبوعات هم پس از جمع آوری اطلاعات متقاضیان پیگیر امور شد تا این وعده و رویای شیرین عملی شود. در همان مقطع ماکان پدرام از مدیرکلی راه و شهرسازی برکنار و معاون وی هادی رحمانی مدیرکل شد اما گویا رحمانی توجهی به پروسه انجام شده و مطالبه اصحاب رسانه نداشت و استاندار هم نتوانست رحمانی را که از حمایت نمایندگان مجلس بهره می برد را مجاب به پیگیری مسکن خبرنگاران نماید.

در نهایت علی رغم دستور استاندار و پیگیری ها از طرف خانه مطبوعات و جامعه رسانه ای این پروسه به بن بست رسید به طوری که چند وقت پیش مدیرعامل خانه مطبوعات بابت عدم به سرانجام رسیدن این وعده عذرخواهی کرد!

مدیرعامل خانه مطبوعات در یک گفتگو گفت: درباره خانه دار شدن خبرنگاران فاقد مسکن و براساس وعده استاندار و مدیرکل راه و شهرسازی گیلان وارد این مسیر شدیم ولی در میانه راه خود مسوولین از ادامه حرکت خودداری کردند و علی رغم همه پیگیری ها، دستگاه‌های متولی توجهی به در خواست و مطالبه اصحاب رسانه ندارند.

حالا پس از گذشت بیش از ۷ ماه، بازهم خبرنگاران مانده اند و یک وعده بی سرانجام دیگر! متاسفانه تاکنون به جز مدیرعامل خانه مطبوعات هیچ یک از مسئولین پاسخگوی وعده خود حتی به اندازه یک عذرخواهی ساده نشده اند و همچنان مایلند تا رویه های شوآف گونه خود را ادامه دهند و اصلا متوجه نتایج مخرب آن هم نیستند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی