شما اینجا هستید
اخبار اصلی »  اتفاقات عجیبی که فقط در جریان فروش خودرو در ایران رخ می دهد

جماران نوشت: ثبت‌نام در طرح تخصیص یکپارچه خودرو از اسفندماه آغاز شده اما هنوز هم مشکلاتی دامن گیر شهروندان است تا جایی که صدای نمایندگان حامی دولت در مجلس و فعالان رسانه ای طرفدار دولت هم در آمد.

 

پس از کش و قوس های فراوان دولت برای عرضه خودرو خارجی و داخلی از طریق عرضه در سامانه های طراحی شده خود، ثبت‌نام در طرح تخصیص یکپارچه خودرو از اسفندماه آغاز شده اما هنوز هم مشکلاتی دامن گیر شهروندان است تا جایی که صدای نمایندگان حامی دولت در مجلس و فعالان رسانه ای طرفدار دولت هم در آمد.

 

بزرگترین مشکل عرضه این سامانه واضح نبودن فرآیندهای ثبت نام و تخصیص خودروها است چراکه هیچ کس نمی داند خودروی انتخابی را به چه قیمتی خریداری می کند. سخنگوی وزارت صمت در اظهار نظر عجیبی گفته است: «بعد از ثبت تقاضاها و مشخص شدن برنامه فروش هر نوع خودرو و فهرست انتظار، برای مرحله بعدی عرضه خودرو برنامه ریزی خواهیم کرد.»

 

از سویی بلبشوی اظهانظرهای همیشگی و وافر مسئولیت وزارت صمت در مورد قیمت خودروها، متقاضیان را سردرگم کرده است.

 

چندی پیش یکی از معاونین وزارت صمت در گفت وگویی از افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی خودروهای داخلی خبر داده بود که لافاصله توسط وزارت صمت تکذیب شد اما اندکی بعد از آن تکذیب مدیر روابط عمومی مرکز ملی رقابت در اظهارنظری بی سابقه و تعجب برانگیز گفت: افزایش ۳۰ تا ۷۰ درصدی قیمت خودروها نزدیک به واقعیت ایت اما واقعی نیست!

 

ماجرای ثبت نام خودروهای وارداتی نیز در نوع خود بی بدیل است. نخست اعلام شد ۱۰۰ هزار خودرو عرضه می شود و نزدیک به ۱۳۰ هزار نفر برای خرید این خودروها ثبت نام کرده اند اما حالا گفته می شود ۳۴ هزار نفر مشمول خرید شده اند و معترضین باید به وزارت صمت نامه بنویسند.

 

حواشی البته به موضوع خرید خودروهای مجهول با قیمت مجهول، خلاصه نمی شود. برخی از کسانی که در این مرحله موفق به ادامه مراحل خرید خودرو نشده اند، برای برداشت پول های بلوکه شده خود به بانک ها مراجعه کرده اند اما در کمال تعجب از عدم امکان استفاده از دارایی خود مطلع شده اند. اگرچه، مسئولین مربوطه از نامه نگاری برای حل مشکل مذکور خبر داده اند.

 

 

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی