شما اینجا هستید
اخبار مهم » تناقص آشکار در اطلاعیه های استانداری گیلان و فرمانداری رشت!

محدثه آزمند: در حالیکه ساعاتی پیش فرمانداری شهرستان رشت با صدور اطلاعیه ای از تعطیلی کلیه پارک ها، تفرجگاه ها و سواحل تا ساعت ۱۷، سیزدهم فروردین روز طبیعت خبر داده بود، استاندار گیلان اعلام کرد که کلیه پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های استان گیلان در روز طبیعت با حفظ حرمت و شأنیت ماه مبارک رمضان آماده حضور مردم شریف استان و مسافران عزیز خواهد بود.

صدور اطلاعیه ای فرمانداری شهرستان رشت مبنی بر تعطیلی کلیه پارک ها، تفرجگاه ها و سواحل تا ساعت ۱۷، سیزدهم فروردین روز طبیعت

غروب روز شنبه دوازدهم فروردین فرمانداری رشت در اطلاعیه ای اعلام کرد: “تمامی پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، بوستان‌های شهرستان رشت فردا سیزدهم فروردین از ساعت ۱۷ میزبان‌ مردم است.

 تمامی پارک‌ها، تفرجگاه‌ها، بوستان‌های شهرستان رشت در روز طبیعت به منظور رعایت و پاسداشت حرمت ماه مبارک رمضان تا ساعت ۱۷تعطیل است و هرگونه حضور، چادر و اسکان در زمان قید شده در این اماکن ممنوع شده و از ورود افراد و خودروها به این مجموعه‌ها جلوگیری می شود.

انتظار است شهروندان از هرگونه حضور و اسکان در مجموعه‌های تفریحی گردشگری شهرستان خودداری شود.

مجموعه‌های تفریحی گردشگری شهرستان رشت در هنگام افطار، مجاز به ارائه خدمات به همشهریان و میهمانان است.

 

تکذیب تعطیلی پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و بوستان‌های استان توسط استاندار گیلان

 

اما ساعاتی بعد اسدالله عباسی استاندار گیلان اعلام کرد: کلیه پارک‌ها، بوستان‌ها و تفرجگاه‌های استان گیلان در روز طبیعت با حفظ حرمت و شأنیت ماه مبارک رمضان آماده حضور مردم شریف استان و مسافران عزیز خواهد بود.

 

استاندار گیلان افزود: انشاءالله مردم متدین و روزه‌دار گیلان و مسافران محترم در ساعات قبل از افطار نسبت به حفظ حرمت این ماه عزیز اقدام خواهند نمود.

 

عباسی گفت: از کلیه فرمانداران محترم خواسته‌ایم نسبت به برگزاری مناسب روز طبیعت که امسال مقارن با ماه رمضان است، اقدام کنند. حضور مردم و مسافرین تا قبل از افطار در پارک‌ها و تفرجگاه‌ها با رعایت موازین و شئونات اخلاقی و اسلامی خواهد بود و از هرگونه رفتار نابهنجار اجتماعی و فرهنگی و هنجار شکنی و رفتار خلاف شرع از جمله روزه خواری در معابر و اماکن عمومی برخورد قانونی خواهد شد. تمام تلاش خادمین مردم فراهم نمودن نشاط اجتماعی، آرامش، برقراری نظم و امنیت برای مردم عزیز خواهد بود.

به گزارش شعاع مشرق، به نظر می رسد که تناقض اطلاعیه های استانداری گیلان و فرمانداری شهرستان رشت به دلیل اعتراضات و هشدار فعالین مدنی مبنی بر احتمال وقوع درگیری در روز ۱۳ فروردین بوده باشد. اگرچه مردم از این تناقض بین دو مسئول سر درگم شده اند اما می توان اطلاعیه استاندار گیلان را با توجه به تاخر و همچنین جایگاه بالاتر قابل استنادتر دانست.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی