شما اینجا هستید
اجتماعی » تعطیلی پارک های رشت در روز طبیعت! چه اصراری بر ایجاد نارضایتی در میان مردم دارید؟

در آستانه ۱۳ بدر (روز طبیعت)، فرمانداری رشت در اقدامی عجیب با صدور اطلاعیه از تعطیلی کلیه پارک‌ها و تفرجگاه‌های شهرستان رشت در این روز خبر داد.

 

در این اطلاعیه آمده است: کلیه پارک‌ها، تفرجگاه‌ها و بوستان‌های شهرستان رشت در روز طبیعت (یکشنبه ۱۳ فروردین ۱۴۰۲) بمنظور رعایت و پاسداشت حرمت ماه مبارک رمضان تا ساعت ۵ عصر تعطیل می‌باشد و هرگونه حضور، چادر و اسکان در زمان قید شده در این اماکن ممنوع است و از ورود افراد و خودروها به این مجموعه ها جلوگیری بعمل می‌آید.

 

مشخص نیست ریشه این اقدام خودسرانه فرمانداری رشت که باعث بروز نارضایتی گسترده‌ای و درگیری در میان مردم می‌شود، کجاست؟

 

مگر از حضور مردم در پارک‌ها و تفرجگاه‌های تهران و شیراز و اصفهان و همدان و ساری و… هم فردا جلوگیری می‌شود که فرمانداری رشت حکم به تعطیلی این مراکز داده است؟

 

جستجوها در رسانه‌های کشور نشان می‌دهد تقریبا در هیچ شهری بجز رشت این اقدام صورت نپذیرفته است و باید دید که چرا رشت تافته جدابافته شده و جناب فرماندار تنها چند ساعت مانده به روز طبیعت چنین تصمیمی اتخاذ می‌کند.

 

به نظر می‌رسد برخی افراد عامدانه یا ناآگاهانه با اقدامات خود در پی ایجاد نارضایتی‌ و عصبانیت در میان جامعه هستند، اقداماتی که باید هوشمندانه رصد و از تکرار آن جلوگیری شود.

 

دولت آیت‌الله رئیسی به نظر می‌بایست هرچه سریع‌تر نسبت به اقدامات منصوبین خود در گیلان از جمله شخص فرماندار رشت تجدیدنظر جدی کرده و از هزینه‌تراشی‌های بیشتر برای دولت و حاکمیت و ملت جلوگیری نماید.

منبع: گیل خبر

 

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی