شما اینجا هستید
اخبار اصلی » ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور از جمعه

به گزارش پایگاه خبری شعاع مشرق، به نقل از ایسنا، صادق ضیائیان درباره وضعیت جوی کشور طی چند روز آینده اظهار کرد: پنجشنبه در مناطقی از شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان، در بوشهر و جنوب فارس در ساعات بعد از ظهر افزایش ابر و رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد. همچنین در جنوب سیستان و بلوچستان و استان هرمزگان نیز وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می رود.

به گفته وی، جمعه به تدریج با ورود سامانه بارشی به شمال غرب کشور در مناطقی از شمال غرب و استان‌های مرزی کرمانشاه و ایلام ابرناکی گاهی رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید رخ می دهد و در مناطقی از غرب، جنوب غرب و استان‌های فارس، بوشهر، جنوب اصفهان و غرب کرمان نیز رگبار پراکنده، گاهی وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک انتظار می رود.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا با بیان اینکه شنبه گستره بارش کل نوار غربی، مناطقی از دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز، همچنین مناطقی از استان‌های اصفهان، فارس، بوشهر، یزد، کرمان و خراسان جنوبی را در بر خواهد گرفت، ادامه داد: در شمال ایلام، کرمانشاه، غرب همدان و لرستان، کردستان و جنوب آذربایجان غربی بارش شدت خواهد داشت به طوری که در استان‌های واقع در مرز غربی، رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید گاهی با احتمال ریزش تگرگ پیش بینی می شود.

ضیاییان همچنین این را هم گفت که یکشنبه در غالب مناطق کشور بارندگی رخ می دهد و در شمال غرب، غرب و دامنه های جنوبی البرز واقع در قزوین، البرز و تهران بارندگی و وزش باد قابل توجه است.

وی افزود: دوشنبه در نوار شرقی کشور شامل استان‌های خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان و شرق کرمان ابرناکی، رگبار پراکنده، گاهی رعد و برق و وزش باد پیش بینی می‌شود و بعد از ظهر این روز این سامانه از مرزهای شرقی خارج می شود و جوی آرام و پایدار در غالب نواحی کشور مستقر می شود.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا همچنین عنوان کرد: در نیمه غربی کشور تا روز جمعه و در نیمه شرقی تا شنبه افزایش نسبی دما انتظار می‌رود و طی روزهای شنبه و یکشنبه در شمال غرب، غرب، سواحل دریای خزر و دامنه‌های جنوبی البرز واقع در قزوین و البرز نیز کاهش نسبی دما رخ می دهد.

به گفته ضیاییان، روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه غرب خلیج فارس مواج پیش بینی شده است.

وی این را هم گفت که طی روزهای شنبه و یکشنبه وزش باد شدید همراه با نفوذ گرد و خاک از کشورهای همسایه سبب کاهش دید و کیفیت هوا در استان‌های خوزستان، ایلام و لرستان می شود.

رئیس مرکز پیش‌بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز اظهار کرد: آسمان تهران فردا جمعه (۲۹ اردیبهشت ماه) کمی ابری، گاهی وزش باد با حداقل دمای ۲۰ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد و در روز شنبه (۳۰ اردیبهشت) نیمه ابری در بعد از ظهر افزایش ابر و گاهی وزش باد شدید و احتمال گرد و خاک با حداقل دمای ۱۹ و حداکثر دمای ۳۰ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان همچنین اعلام کرد که طی امروز و فردا (۲۸ و ۲۹ اردیبهشت)، شهرکرد با دمای صفر و ۲ درجه سانتیگراد سردترین و اهواز با دمای ۴۱ و ۴۰ درجه سانتیگراد گرم‌ترین مرکز استان کشور هستند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی