شما اینجا هستید
اجتماعی » سرنوشت مادر بابک خرمدین چه شد؟

به گزارش پایگاه خبری شعاع مشرق، به نقل از فرارو، با گذشت ۲ سال از ماجرای قتل فجیع بابک خرمدین اطلاعات تازه‌ای از سرنوشت مادر وی منتشر شده است. بابک خرمدین کارگردان ۴۷ ساله‌ی سینما بود که پس از کشف جسد مثله شده اش در سطل زباله‌ای در شهرک اکباتان ِ تهران در اردیبهشت سال ۱۴۰۰، پدر و مادر وی، اکبر خرمدین و ایران موسوی ثانی به قتل او اعتراف کردند. آن‌ها همچنین اعتراف کردند دختر و داماد خود را هم در سال‌های گذشته به شیوه‌ای مشابه به قتل رسانده بودند.

اکبر خرمدین، پدر بابک خرمدین پس از اعتراف به قتل پسر، دختر و داماد خود به زندان محکوم شد. طبق قوانین مجازات اسلامی کشور، پدر به خاطر قتل فرزندانش قصاص نمی‌شود و از سویی دیگر، اعلام شد اولیای دم مقتول سوم، یعنی داماد اکبر خرمدین هم از حق قصاص گذشته اند. با این حال، وی از بابت جنبه‌ی عمومی جرم به حبس محکوم شد. گفته می‌شد اکبر خرمدین از سال‌ها قبل به سرطان مبتلا بود. او یک بار نیز تقاضا کرد با قید وثیقه آزاد شود، اما دادگاه با درخواست وی موافقت نکرد. وی سرانجام آبان سال ۱۴۰۰ در زندان رجایی شهر ِ کرج جان باخت. دادسرای امور جنایی تهران علت مرگ وی را ایست قلبی عنوان کرد.

ایران موسوی ثانی، مادر بابک خرمدین در قتل پسر، دختر و دامادشان همدست همسر خود بود. او در بازجویی‌ها ادعا کرد که از شوهرش می‌ترسیده و هر چه او می‌گفت قبول می‌کرد و انجام می‌داد. وی در نهایت به اتهام معاونت در قتل عمدی، به ۴۵ ماه حبس محکوم شد. اما بعداً مورد عفو قرارگرفت.

حالا بنابر گزارش‌های جدید، ایران موسوی ثانی در آسایشگاهی در تهران زندگی می‌کند. او بعد از آزادی از زندان از سوی خانواده اش پذیرفته نشد. دو فرزند دیگر این زن که زنده هستند هنوز نتوانسته اند کاری که مادر کرده را فراموش کنند. فرزندان ایران در دوران زندان به او سر می‌زدند و رسیدگی می‌کردند. حالا نیز در آسایشگاه به او رسیدگی می‌کنند. ایران موسوی به دلیل اینکه به لحاظ جسمی هم ناتوان است امکان زندگی به تنهایی را ندارد به همین دلیل هم به آسایشگاه منتقل شده است.

خبر قتل هولناک بابک خرمدین به دست والدینش جامعه را در شوک و حیرت فرو برد. از زمان وقوع این حادثه گمانه زنی‌هایی درباره‌ی وضعیت روانی اکبر خرمدین و همسرش صورت گرفت. یک ماه پس از این جنایت هولناک، پزشکی قانونی نظریه‌ی خود را در این خصوص صادر کرد. در این نظریه آمده بود که اکبر خرمدین از اختلال روانپزشکی رنج می‌برد و همسرش نیز اختلال روانپزشکی در حد کند ذهنی دارد، اما نه در آن حدی که مسئول جنایاتی که مرتکب شده اند نباشند. برخی روانشناسان نیز تشخیص خود را وجود اختلال شخصیت ضد اجتماعی و سایکوپات در پدر بابک خرمدین عنوان کردند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی