شما اینجا هستید
اخبار اصلی » خدا قوت قهرمان

به گزارش شعاع مشرق،  به نقل از خط اول ورزشی، تیم ملی شمشیربازی سابر ایران با ترکیب علی پاکدامن، محمد فتوحی، فرزاد باهر و البته محمد رهبری شمشیرباز گیلانی، در رقابتهای جام جهانی که با حضور ۲۴۰ سابریست از ۲۶ کشور جهان، در مادرید اسپانیا برگزار شد، توانست با غلبه بر تیم های ملی شیلی، کانادا و گرجستان به مرحله نیمه نهایی راه یابد، ولی در این مرحله مقابل تیم ملی آمریکا قهرمان پیشین جهان شکست خورد و به رده بندی رفت، سابریست‌های ایران برای تعیین جایگاه سوم این بار برابر ایتالیا رقیب سنتی خود قرار گرفتند و موفق شدند این تیم را با نتیجه ۴۵ بر ۳۷ مغلوب کنند تا علاوه بر انتقام شکست المپیک توکیو، عنوان سوم رقابت های جام جهانی اسپانیا را نیز بدست آورند. رهبری در دیدار رده بندی، بازی را با نتیجه ۴۰ بر ۳۵ به نفع ایران از فتوحی تحویل گرفت و با نمایش خوب خود در نهایت با نتیجه ۴۵ بر ۳۷ پایان رساند تا نشان برنز بر سینه ورزشکاران ایرانی بدرخشد و اینگونه رنکینگ تیم ملی ایران را نیز در رده بندی جهانی ارتقا دهد و از رتبه هفتم به رتبه ششم برساند، اما این تازه آغاز راهی است که تا نوروز ۱۴۰۳  برای کسب سهمیه المپیک به طول خواهد کشید.

رهبری در گفتگو با خط اول ورزشی اظهار داشت: جام‌جهانی مادرید اولین گزینشی المپیک پاریس بود و امتیاز آن در رنکینگ جهانی بسیار مهم است از همین رو همه ی هم و غم بچه ها کسب مدال بود که خوشبختانه اتفاق افتاد، البته اگرچه ما امتیاز خیلی خوبی را در این جام جهانی کسب کردیم اما هنوز تا کسب سهمیه المپیک خیلی راه داریم.

وی که برای درمان درد کهنه دست خود در کیلینیک پزشکی هیات پزشکی ورزشی گیلان حضور داشت، ضمن تقدیر از تلاش کادر پزشکی هیات، تصریح کرد: مدتی است با این درد کلنجار می روم اما چیز مهمی نیست و خود را آماده حضور در رقابتهای اسیایی و جهانی می کنم که آنها نیز گزینشی المپیک هستند البته کسب سهمیه را چندان دور از ذهن نمی بینم و بچه ها هدفشان را این بار روی کسب مدال در المپیک متمرکز کرده اند.

کمبود امکانات و بی توجهی برخی متولیان، گله همیشگی اغلب ورزشکاران ملی پوش و قهرمان هست، اما محمد رهبری انقدر سعه صدر دارد که علیرغم اینکه یک هفته از کسب مدال برنز جام جهانی اش می گذرد و هنوز کسی حتی تلفنی تبریکی به وی نگفت، لب به شکایت نگشاید و بگوید: وظیفه اش در قبال نام ایران را انجام داده است.

با همه این احوال یقینا نه جهانبخش ارمان مدیرکل ورزش گیلان فراموش کرده و نه علی اکبر مرزبند رییس تازه کار هیات شمشیربازی استان از قلم انداخته که چنین مدال بزرگی کسب شده و طبق شنیده ها قرار است به زودی از محمد رهبری طی مراسمی تجلیل شود. علی ای حال پیش از انکه مدیران ورزش یادشان بیاید تجلیل کنند ما به نفر سوم جهان با صدای بلند می گوییم : ” خدا قوت قهرمان “

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی