شما اینجا هستید
اجتماعی » راه اندازی مرکز پژوهش شورای شهر رشت

محمد حسین واثق کارگرنیا در نود و دومین جلسه علنی شورا در ساختمان جلسات شورای رشت با تسلیت به مناسبت فرا رسیدن ایام حزن آل الله شهادت ابا عبدالله الحسین(ع) اظهار کرد: همه آنانی که برای شناساندن انقلاب بزرگ امام حسین (ع) در تلاش هستند یقینا اجرشان را از خدای بزرگ کسب می کنند.
وی با بیان اینکه تنها مصیبتی که هیچ گاه از قلب انسان ها خارج نشده است ، شهادت امام حسین (ع) است افزود: این عشق و ارادت از دوران کودکی توسط والدین ما نهادینه شد و از این بابت خدا را شاکریم که حب اهل بیت (ع) را در قلبمان قرار داده است.
کارگرنیا به هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: پیامبر (ص) فرمودند: یاری رساندن به ستمدیده و امر به معروف و نهی از منکر جهاد در راه خدا است .
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به پنجم مرداد مصادف با سالروز عملیات مرصاد بیان کرد: گروهک منافق مجاهدین خلق با همدستی رژیم بعث عراق ناجوانمردانه به مرزهای ایران حمله کردند که با دفاع جانانه رزمندگان ایرانی و فرماندهی دلاورانه شهید صیاد شیرازی ، بار دیگر اهداف پلید آنان در نطفه خاموش شد.
توسعه حرم فاطمه اخری (س) رشت
کارگرنیا با بیان اینکه طرحی پیرامون توسعه حرم مبارک فاطمه اخری (س) تدوین شده بود افزود: انتظار می رود با بازبینی مجدد این طرح و برنامه ریزی های مناسب و عملیاتی کردن آن در کنار عایدات معنوی از وجود این بارگاه معنوی، از وجود این حرم مبارک در راستای توسعه گردشگری مذهبی با هدف ایجاد درآمد پایدار و رونق اقتصادی برای شهر نیز اقدام شود.
وی با تاکید به اینکه دریافت هر گونه مبلغ مازاد در راستای عوارض ساختمانی و ساخت وساز تخلف است گفت: یقینا در صورت مشاهده چنین موردی نیز با متخلف و یا متخلفین برخورد قانونی می شود.
راه اندازی مرکز پژوهش در شورای رشت
رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به اینکه در گذشته مرکز پژوهش در شورا مشغول فعالیت بود بیان کرد: بر اساس اعلام وزارت کشور تمامی شهرهای بالای دویست هزار نفر باید دارای مرکز پژوهش باشند و اخیرا جلسه ای با محوریت این موضوع در وزارت کشور تشکیل شد که نماینده ای از سوی شورای رشت نیز در آن جلسه حضور پیدا کرد و اساسنامه مربوط به مرکز پژوهش به شورا ارسال شده است و این اساسنامه به منظور اعلام نظر نهایی در اختیار اعضای شورا قرار می گیرد و پس از بررسی در کمیسیون های مربوطه پیرامون آن اعلام نظر می شود.
رئیس شورای اسلامی رشت با اشاره به انعقاد قرار داد تفکیک زباله از مبدا افزود: انتظار داریم این مهم با سرعت بیشتری اجرایی شود و یقینا اجرایی شدن طرح تفکیک زباله از مبدا ، از ورود حجم گسترده ای از زباله ها به سایت سراوان جلوگیری می کند.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی