شما اینجا هستید
اخبار اصلی » بازاریان ورشکسته شده‌اند

پس از نهایی شدن برجام و توافق هسته ای مردم انتظار شکسته شدن قیمت ها را داشتند اما این برداشت که به محض برداشتن تحریم ها کلیه نرخ‌ها کاهش چشم گیری پیدا کند منطقی نیست.

حسین فتاحی درگفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد بسته خروج از رکود و ارائه تسهیلات به مردم اظهار داشت: سیاست دولت در خصوص ارائه تسهیلات به مردم چندان روشن نیست و به درستی هم شفاف سازی نشده است و به نظر می رسد در بخش ارائه وام خودرو عملیاتی نشود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی  تصریح کرد: پس از نهایی شدن برجام و توافق هسته ای مردم انتظار شکسته شدن قیمت ها را داشتند اما این برداشت که به محض برداشتن تحریم ها کلیه نرخ ها کاهش چشم گیری پیدا کند هم منطقی نیست .

وی معتقد است: در صورت برداشتن تحریم ها لزومی ندارد دلار ۳۵۰۰ تومان باقی بماند بلکه دلار باید تا ۱۵۰۰ تومان کاهش یابد تا ارزش پول ایران افزایش پیدا کند.

فتاحی با بیان اینکه بهای خودرو ۳ برابرقیمت واقعی آن است، افزود: هم اکنون بازار در رکود کامل است . بازاریان به شدت از آینده ترس دارند و تعداد زیادی از آنها هم ورشکسته شده اند.

وی با اشاره به نامه ۴ وزیر ( صنعت‌، دفاع ، کار و اقتصاد به رییس جمهور) گفت: نامه این ۴ وزیر از روی دلسوزی بود اما متاسفانه با هجمه هایی همراه شد این در حالی است که آنها واقعیت موجود را بیان کرده بودند.

وی افزود: آقایان با اطلاع از وضعیت موجود دولت را تحویل گرفتند، حال اگر سیاست های دولت گذشته اشتباه بوده می توانند با کمک کارشناسان خود آنها را اصلاح کنند.

فتاحی با تاکید بر رعایت اقتصاد مقاومتی گفت: ضرورت دارد دولت با جدیت کامل بیانات رهبری را دنبال کند و با امکاناتی که در اختیار دارد مشکلات موجود را حل کند.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی