شما اینجا هستید
اخبار اصلی » استاندار گیلان: گیلان مجری طرح کریدور شمال-جنوب

«مصطفی سالاری» در دیدار با سفیر روسیه در ایران، با اشاره به اراده دو کشور ایران و روسیه در توسعه روابط روزافزون و قوی‌تر، اظهار کرد: باید از فضای خوب توسعه روابط دو کشور که روز به روز بهتر می‌شود در جهت تقویت مناسبات بهره گیریم.

استاندار گیلان، با اشاره به نشست‌های متعدد روسای جمهور ایران و روسیه در ماه‌های اخیر، آن را نشان از رویکرد تقویت روابط دو کشور در سطح ملی برشمرد و افزود: گیلان به‌عنوان استان همسایه کشور روسیه توسعه روابط را یک وظیفه و مسئولیت ملی می‌داند.

وی با اشاره به تکمیل راه‌آهن «قزوین – رشت – انزلی – آستارا» در جهت تکمیل کریدور شمال – جنوب را تصمیم مشترک روسای جمهور ایران و روسیه دانست و خاطرنشان کرد: گیلان، زمینه ساز و مجری این تصمیم مهم است.

سالاری، با اشاره به زمینه همکاری خوب میان استان گیلان و آستاراخان، آسان کردن زمینه تعاملات بخش خصوصی را از جمله انتظارات عنوان کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان، احداث سرای تجاری ایرانیان در آستراخان روسیه را نشان از عزم جدی بخش خصوصی ایران در توسعه روابط دانست و کاهش مشکلات بازرگانان دو کشور را خواستار شد و گفت: در صورت وجود زمینه همکاری، آمادگی هر چه بیشتر تعاملات بخش خصوصی وجود دارد.

وی هم‌چنین احداث بانک مشترک دو کشور در منطقه آزاد انزلی را خواستار شد و خاطرنشان کرد: منطقه آزاد انزلی به لحاظ تسهیل ضوابط، زمینه ساز مناسب توسعه همکاری‌های گیلان و روسیه خواهد بود.

استاندار گیلان، در پاسخ به درخواست سفیر روسیه در ایران مبنی بر همکاری هر چه بیشتر در بخش آموزشی و دانشجویی، گفت: تعاملات میان دو دانشگاه به‌صورت کاربردی و در حوزه تعاملات پژوهشی که در توسعه روابط موثر باشد، شکل گیرد.

«جاگاریان»، سفیر روسیه در ایران نیز در این دیدار، افزایش حجم تبادلات کالا میان دو کشور ایران و روسیه را خواستار شد و افزود: به‌دنبال تکمیل کریدور شمال و جنوب هستیم.

وی با قدردانی از احداث مجسمه عمر خیام و سرای تجاری ایرانیان در آستارخان روسیه، خواستار برقراری خط پرواز مستقیم از آستاراخان به تهران شد.

سفیر روسیه در ایران، با اشاره به زمینه خوب همکاری میان گیلان و روسیه، خاطرنشان کرد: همسایگی گیلان و روسیه فرصت همکاری خوبی برای توسعه تعاملات فراهم می کند./ موج

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی