شما اینجا هستید
ورزشی » رضا رسولی شایسته تحسین نه تخریب

اقدامات موثر رضا رسولی  در عرصه کاراته گیلان نه تنها غیرقابل چشم پوشی بلکه شایسته تحسین است.چندی پیش بود که ایادی یکی از مدیران سابق ورزشی اقدام به تخریب رضا رسولی رئیس هیات کاراته گیلان کرد، و موجب شد تا نگارنده، به عنوان مسئول اطلاع رسانی فعلی کاراته آزاد گیلان نکاتی را در یادداشتی یادآور شوم:

با اینکه مدت کوتاهی از حضور رضا رسولی در راس هیات کاراته گیلان می گذرد، اما اکنون همگان پس از سال ها شاهد فاصله گرفتن این واحد از انحصار و فساد شده اند.
در تایید ادعای این مطلب همین بس که در این دوره کوتاه اقدامات مبارکی از حضور جوانان و ورزشکاران باتجربه و اعتماد به آنان در سمت های مدیریتی صورت گرفته است.
تغییرات لحاظ شده در ساختارها و بدنه هیات کاراته گیلان از ویژگی های بارز مدیریت پویا در این هیات است که نشان از شناسایی دقیق ظرفیت ها و افراد در هیات کاراته دارد.
رسولی جوان، تجربه ۲ دوره حضور متوالی در شورای شهر رشت را در کارنامه دارد و اکنون نیز به عنوان نائب رئیس شورای این شهر، از اعضای تاثیر گذار در حوزه های اجتماعی و سیاسی است که همواره ریاست کمیسیون های مختلف را بر عهده داشت.
واضح است که این امر نشان از مدیریت صحیح و توانایی فردی وی دارد و به طور قطعی، هر فردی باهر مسئولیتی در هر ارگانی، خواهان شکوفایی و توسعه حوزه فعالیت خود است که رسولی نیز با تمام توان و همت مضاعف، قدم در این راه برداشت.

از اقدامات دیگر رئیس فعلی هیات کاراته می توان به شفافیت در اسناد مالی هیات که به صورت مستند در این مجموعه وجود دارد اشاره کرد.

رضا رسولی در دوره مدیرکلی مریم بخشی، نخستین مدیرکل بانوی وزارت ورزش، اقدام به جذب اعتبارات مالی و تصفیه بدهی های گذشته هیات کرد.

یلدای همدلی کاراته گیلان درسال۹۶،اولین اقدام شایسته این مسئول جوان بود که با دعوت از پیشکسوتان، مفاخر و چهره های سرشناس تمامی رشته های ورزشی، سیاسی و نمایندگان مجلس موجب ایجاد دوستی و رفع کدورت های گذشته در این هیات شد. هرچند که کمک برای تعالی بیشتر اهداف ورزشی، آموزش و استعداد یابی ورزش پر افتخار کاراته از اهداف اصلی برگزاری این جشن بود.
از دیگر اقدامات مدیریت فعلی هیات می توان به تجهیز و نوسازی بخش های اداری، بازسازی آکادمی و برپایی مهمانی پیشکسوتان کاراته، تنظیم قرارداد و اعزام تیم های بانوان و آقایان به سوپر لیگ کشور، اعزام های مختلف افراد و تیم ها به استانهای داخلی و سفرهای خارجی برای شرکت در مسابقات لیگ جهانی کاراته وان ، اعزام آقایان و بانوان به مسابقات انتخابی تیم ملی در رده های سنی مختلف، دریافت دفترچه های داوری به جامانده از سالهای گذشته و پرداخت طلب های داوری است.
ناگفته نماند که میزبانی و برگزاری اردوی تیم ملی بانوان در رده های سنی مختلف در گیلان با صرف هزینه های مالی و زمانی افراد و ارکان هیات کاراته گیلان در دوره ریاست رضا رسولی میسر شده است.
این است اوضاع مطلوب این روزهای هیات کاراته گیلان. هیاتی که در مدت کوتاه ریاست فعلی توان جذب و گردش مالی بیش از یک میلیارد تومانی برای پرداخت بدهی به جا مانده از دست های پشت پرده را داشت بنابراین بیش از آنکه جای تخریب و اقدامات منافع طلبانه داشته باشد جای تحسین و حمایت دارد.
با مشاهده چنین عملکرد مطلوبی، هر عقل سلیمی امروز در می یابد که رضا رسولی شایسته تقدیر است نه تخریب!
وی که آشنا به ناراحتی های جامعه کاراته است همزمان با درگیری های بسیار در دوره پنجم شورای شهر رشت که رد صلاحیت سه شهردار متوالی را به همراه داشت، تا کنون توانسته به بهترین نحو از عهده مسائل مدیریتی هیات کاراته برآید.
تمام این موارد بیان شده و بیان‌نشده از پتانسیل فردی وی حکایت از توان حضور و مدیریت در ۲ عرصه را دارد.
نکته جالب توجه، عدم سودجویی های مالی از هیات برای منافع شخصی خود است و طبق اسناد موجود، تمام بودجه هیات، صرف هزینه های ورزشی و جاری در آن می شود.
رضا رسولی نمونه ای از جوان های موفق و آینده دار است که از دیرباز دلسوز و حامی ورزش بوده و قدم در راه توسعه و المپیکی شدن آن برداشته است.
این مدیر جوان، موجب رفع انحصار و فساد موجود در هیات کاراته و جاه طلبی عده ای بوده که اکنون سعی در تخریب وی دارند و دست از مانع تراشی نیز بر نمی دارند که البته به یاری پروردگار، با همدلی کاراته کاهای گیلانی، این کوردلان هرگز موفق نخواهند شد.

و من الله توفیق

سعید ابراهیم خانی
مسئول اطلاع رسانی کاراته آزاد استان‌
مدیر سابق روابط عمومی هیات کاراته گیلان

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی