شما اینجا هستید
اخبار اصلی » محدودیت انتخاب واحد برای دانشجویان مشروطی لغو شد

علی خاکی صدیق معاون آموزشی وزارت علوم، در نامه‌ای به دانشگاه‌ها خواستار مساعدت با دانشجویانی شد که در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ مشروط شده‌اند.

بر همین اساس دانشگاه‌ها نیز در راستای مساعدت با دانشجویان به منظور کاهش عوارض روانی کرونا و با توجه به برخی مشکلات ناشی از آموزش به شیوه الکترونیکی، شرایطی ایجاد کردند که مشروطی دانشجو در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ منجر به محدودیت در اخذ حداقل واحد در نیمسال دوم تحصیلی نشود.

بنابراین این دانشجویان می‌توانند همانند دانشجویان عادی نسبت به انتخاب حداکثر واحد در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ اقدام کنند. البته این استثنا فقط در نیمسال ذکر شده مورد نظر است.

دانشگاه فنی و حرفه‌ای در این زمینه اعلام کرد: با توجه به بخشنامه وزارت علوم در خصوص مساعدت با دانشجویانی که در نیم سال قبلی ۱۴۰۰-۹۹ مشروط شده‌اند، این دانشجویان می‌توانند همانند دانشجویان عادی نسبت به انتخاب حداکثر ۲۰ واحد در نیمسال دوم سال تحصیلی ۱۴۰۰-۹۹ اقدام کنند.

دانشگاه هنر تبریز اعلام کرد: بر اساس نامه معاون آموزشی وزارت علوم، مشروطی دانشجو در نیمسال اول سال تحصیلی ۱۴۰۰-۱۳۹۹ منجر به محدودیت در اخذ حداقل واحد در نیمسال دوم تحصیلی نخواهد شد.

دانشگاه پیام نور نیز در این زمینه اعلام کرد: محدودیت شرط معدل برای انتخاب واحد در نیم سال دوم ۱۴۰۰-۱۳۹۹ دانشگاه پیام نور لغو شد. دانشجویان این دانشگاه بدون در نظر گرفتن معدل ترم قبل، می‌توانند حداکثر سقف انتخاب واحد را اخذ کنند.

مهر

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی