شما اینجا هستید
اخبار اصلی » در انتظار عدالت

گویا در آخرین ساعات جمعبندی در مورد پرونده های نامزدهای انتخابات شورای اسلامی شهر در هییت نظارت شهرستان قرار داریم در همین مورد و بطور جسته، گریخته و غیر رسمی شنیده هایی مبنی رد صلاحیت تعدادی از افراد مطرح بگوش میرسد که باعث گمانه زنی ها و تحلیلهایی در بین فعالین سیاسی، اجتماعی و حتی بعضی مردم عادی شده است

در این بین سوالهای متعددی نیز مطرح میگردد از این قبیل که با اینهمه تحرک و تلاش آیا کاندیداها باید صلاحیت خود را “بگیرند”؟ یا باید به آنها “داده شود”؟ و یا اصلا هییتهای اجرایی و نظارت در این تایید و رد ها بجز استعلامات و شواهد باید به مصلحتهای دیگری هم بیاندیشند؟

اینکه شاید حضور برخی افراد موجب رونق بیشتر انتخابات یا داغ شدن فضای این رقابت گردد میتواند دلیلی برای برخی چشمپوشی ها باشد؟

آیا وابستگی به جریانها و دسته های موجه و تعرفه توسط آنها در دوره های گذشته میتواند معذوریت اخلاقی یا سیاسی برای اعمال نظر هییت نظارت ایجاد کند و یا سپری نامشروع برای آن دسته از کاندیداهایی باشد که حال فعلی شان ممکن است با گذشته فرق کرده باشد ؟!

یا بطور مثال تاثیر نمایندگان در رد یا تایید صلاحیتها چقدر بوده و آیا میتوانند بر نظرات و آرای هییت نظارت اثر بگذارند؟ و این میتواند به گونه ای باشد که صلاحیت بعضی از نامزدها مورد لطف یا غضب قرار بگیرد؟!

آیا ممکن است اخلاق تحت تاثیر اسم و رسم قرار گرفته و یا تخصص فدای احساسات و کینه ورزی گردد؟!

اما در نهایت آنچه که مورد اهمیت است تایید افرادی سالم و صالح در روندی صحیح خواهد بود که با توجه به حضور اشخاصی معتبر، متدین، انقلابی و آزاده در هییت نظارت شهرستان امید آن میرود بخوبی انجام گردد. و هیچ اراده ای نتواند کیفیت را فدای کمیت و مصلحت اندیشی را جایگزین عدالت کند

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی