شما اینجا هستید
اخبار اصلی » سطح خواسته مردم شهر اولین‌ها به احداث سرویس بهداشتی عمومی تنزل یافته است

غم‌انگیز است، اما امروز یکی از خواسته‌های تکراری مردم شهر رشت احداث سرویس بهداشتی در سطح شهر است، مردمان شهری که روزی نام اولین‌ها را یدک می‌کشید به‌واسطه عملکرد ضعیف برخی مسئولین سطح توقعشان به احداث سرویس بهداشتی تنزل یافته است.

اما چه می‌شود کرد؟ آیا می‌توان از همین انتظارات کوچک و بجای مردم نیز چشم‌پوشی کرد؟ امروزه شهر رشت به‌خصوص با توجه به وضعیت کرونایی نیازمند احداث سرویس‌های بهداشتی و محل نظافت عمومی است.

در گذشته حمام‌های عمومی یکی از پررونق‌ترین مکان‌های یک محله و شهر محسوب می‌شد، به‌طوری‌که محله بازار و ساغریسازان رشت را به‌عنوان اولین محلات شهر رشت به دلیل وجود حمام عمومی، بازار، مسجد، وجود گذرها و… می‌شناسند، اما امروزه نه‌تنها حمام‌های عمومی دیگر کاربرد گذشته را ندارند، بلکه در معرض تخریب کامل نیز قرار گرفته‌اند. ما در شهر رشت علاوه بر نیاز به احداث سرویس‌های بهداشتی جدید و مکانیزه با الگوبرداری از شهرهای بزرگ کشور می‌باشیم، بلکه می‌بایست همانند شهرهایی با قدمت تاریخی مشابه حمام‌های عمومی شهر رشت را تبدیل به چایخانه، رستوران سنتی، موزه و مکان‌هایی برای جذب گردشگر نماییم و در کنار آن محلی نیز برای نظافت افرادی که نیازمند به استفاده از حمام عمومی هستند در نظر گرفته شود.

یکی از دیگر موارد مهم در خصوص بحث نظافت شهری وضعیت پارک‌های کودک شهر رشت است، شهر رشت که دبیری شهر دوستدار کودک را نیز بر عهده دارد یکی از شهرهایی است که در سالیان اخیر پارک‌های کودک بسیاری را بنا و نوسازی کرده است، اما در هیچ‌یک از این پارک‌ها سرویس بهداشتی مناسب برای کودکان وجود ندارد و این موضوع سبب گلایه‌مندی اهالی محلات و مجاورین به پارک‌های کودک شده است.

این دست پارک‌های کودک علاوه بر احداث سرویس بهداشتی نیازمند حضور نگهبان جهت حفظ امنیت کودکان نیز می‌باشد که متأسفانه این موضوع تاکنون از سوی مسئولین شهر رشت جدی گرفته نشده است.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی