شما اینجا هستید
اخبار اصلی » مردم برای اقدامات ضروری از خانه خارج شوند تا از شیوع امیکرون در استان جلوگیری شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ( وب دا) ؛ دکتر آبتین حیدرزاده  – معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در وبینار صبحگاهی یکشنبه با مدیران شبکه های بهداشت و درمان تابعه دانشگاه  با اشاره به بالارفتن تعداد مبتلایان به سویه امیکرون در کشور و استان گیلان اظهار داشت : مردم باید شیوه نامه های بهداشتی مانند دوری از تجمعات، در خانه ماندن ( شبیه آنچه در اوایل شیوع کرونا در اواخر سال ۹۹ رخ داد)  و همچنین  استفاده از ماسک را برای پیشگیری از ابتلا به امیکرون به طور جدی رعایت کنند.

وی افزود: در حال حاضر هر کس که علائم خفیفی از سرماخوردگی دارد باید برای حفاظت از سلامت اطرافیان خود، بدون مراجعه به مراکز خدمات جامع سلامت و تست پی سی آر، به مدت پنج روز خود را در خانه ایزوله کند.

دکتر آبتین حیدرزاده با بیان اینکه با پوشش بالای واکسیناسیون در سطح استان نباید این تصور ایجاد شود که درصد ابتلا به امیکرون پایین خواهد بود، تصریح کرد : دریافت دو تا سه دز واکسن کووید، لزوما از ابتلا به این بیماری مانع نمی شود بلکه از ابتلای شدید و کشنده به بیماری کرونا در افراد پیشگیری می کند بنابراین رعایت شیوه نامه های بهداشتی در کنار دریافت واکسن، راه های پیشگیری از شیوع گسترده امیکرون بوده که هر دو راهکار بسیار حائز اهمیت است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد : در هر حال واکسیناسیون عامل محافظت کننده در مقابل کرونا است اما با وجود دریافت دزهای واکسن کووید، احتمال ابتلا به بیماری همچنان وجود دارد و نباید این تصور در مردم وجود داشته باشد که دریافت واکسن منجر به عدم ابتلا به امیکرون می شود.

دکتر حیدرزاده تاکید کرد: دوری از حضور در تجمعات مانند پاساژها، بازارها و مهمانی ها و استفاده از دو ماسک در اماکن شلوغ می تواند تا حدودی در کنترل شیوع سویه امیکرون تاثیرگذار باشد.

وی  در پایان ابراز امیدواری کرد ، با رعایت هر چه بیشتر شیوه نامه های بهداشتی و توصیه هایی که برای مبتلایان به امیکرون ارائه می شود، موج جدید کرونا در کشور و استان کوتاهتر و کم خطرتر به پایان برسد./

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی