شما اینجا هستید
اخبار اصلی » مادر اردبیلی به حرمت خون امام حسین (ع) از قصاص عروسش گذشت

به گزارش روابط عمومی توسعه حل اختلاف استان اردبیل، چند سال قبل رسیدگی به درگیری منجر به قتل در اردبیل، در جریان ماموران پلیسی و قضایی این شهر قرار گرفت. در این پرونده مرد جوان با اصابت ضربه چاقو توسط همسر خود به قتل رسیده بود که در تحقیقات قضایی پرونده سرنخ‌هایی از عامل قتل به دست آمده و زن جوان بازداشت شد.

متهم بعد از مواجهه به بازجویی‌های تخصصی لب به اعتراف گشود و گفت: «روز حادثه با دختر جوانم برای خرید به بازار رفته بودیم و برای دخترم یک مانتو گران قیمت خریداری کردم. وقتی همسرم از سرکار برگشت و متوجه شد که مبلغ زیادی بابت مانتو خرج کرده ام، با من درگیر شد و دعوای ما بالا گرفت. در جریان این درگیری من از شدت خشم با چاقو ضربه ایی به او زدم که منجر به مرگش شد.»

با اعتراف صریح متهم به قتل، پرونده بعد از طی روال قانونی برای رسیدگی به دادگاه کیفری یک استان اردبیل ارجاع شد. بنا به درخواست مادر مقتول به عنوان تنها، ولی دم پرونده، متهم به قصاص محکوم شد و شمارش معکوس برای قصاص متهم آغاز شد.

بخشش عروس قاتل توسط مادرشوهر به حرمت عزای حسینی

هیئت جهادی بخشایش ستاد صبر استان اردبیل، مدتی است در پویشی تحت عنوان «به حرمت امام حسین می‌بخشم» برای جلب رضایت شاکیان پرونده محکومین به قصاص تلاش می‌کند.

هم زمان با عزاداری سیدالشهدا، اعضای هیئت بخشایش تلاش خود را برای جلب رضایت مادرشوهر متهم آغاز کردند و سر انجام در ایام دهه اول محرم، این مادر داغدیده به حرمت خون حسین (ع) و حضرت زینب (س) از قصاص عروس خود گذشت کرد.

دانشجو

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی