شما اینجا هستید
اجتماعی » جدیدترین آمار مبتلایان و فوتی‌های کرونا در جهان

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شعاع مشرق،به نقل از ایسنا، بر اساس تازه‌ترین داده‌ها در جدول پاندمی کرونا، در روز گذشته ۵۲۵ هزار و ۶۲۹ ابتلای جدید به کووید در جهان ثبت و به آمار قبلی افزوده شده است.

همچنین براساس جدول جهانی “ورلداُمتر”، آمریکا با بیش از ۹۸.۴ میلیون مبتلا و یک میلیون قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با این بیماری قرار دارد.

در اروپا نیز هم اکنون فرانسه با ثبت بیش از ۳۵.۶ میلیون مبتلا، تا این لحظه رکورددار ابتلا در بین کشورهای این منطقه است و روسیه با گذشتن از آمار ۳۸۷ هزار قربانی، هم اکنون بالاترین رقم مرگ و میر کرونایی را در بین کشورهای اروپایی دارد.

بنابر جدول به‌روز شده در پایگاه اطلاع‌رسانی “ورلداُمتر”، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (پنج شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

#نام کشورمجموع مبتلایانمجموع قربانیان
۱ایالات متحده۹۸,۴۱۱,۲۴۰۱,۰۸۶,۶۸۵
۲هند۴۴,۶۰۴,۴۶۳۵۲۸,۷۴۵
۳فرانسه۳۵,۶۳۹,۶۹۹۱۵۵,۳۱۹
۴برزیل۳۴,۷۴۳,۵۹۸۶۸۶,۶۴۰
۵آلمان۳۳,۶۵۲,۲۵۵۱۵۰,۲۸۹
۶کره جنوبی۲۴,۹۱۱,۴۹۷۲۸,۵۷۳
۷انگلیس۲۳,۶۷۲,۸۵۵۱۹۰,۳۱۷
۸ایتالیا۲۲,۶۴۸,۰۶۳۱۷۷,۳۰۰
۹ژاپن۲۱,۴۲۶,۸۵۵۴۵,۱۵۷
۱۰روسیه۲۱,۱۱۸,۶۲۹۳۸۷,۷۷۹

همچنین ایران با مجموع هفت میلیون و ۵۵۰ هزار و ۶۹۱ مورد ابتلا و ۱۴۴ هزار و ۴۶۶ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در حال حاضر در رتبه ۱۷ در بین کشورهای دارای بیشترین آمار مبتلایان به کرونا قرار دارد.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کووید-۱۹ که تاکنون در ۲۲۸ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

این مطلب بدون برچسب می باشد.

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است -
آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد -

شعاع مشرق | پایگاه خبری تحلیلی